Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:\

[es] :: Windows desktop :: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:\

[ Pregleda: 4357 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:\13.06.2007. u 09:50 - pre 205 meseci
Umesto da prethodno uklonim stare ATI-jeve drajvere za grafičku, ja sam instalirala nove Nvidia drajvere na Visti (na drugoj particiji gde je XP srećom išla sam dobrim redom), i napravila haos u sistemu. Vista pokušava da se digne ali ne uspeva.

Sledeće što sam uradila ( i verovatno pogrešila) je: formatirala sam particiju na kojoj je bila Vista (RC2) i uzaludno posle toga pokušavala da instaliram konačnu verziju 64-bitne Viste ultimate. Uopšte mi se ne pojavljuje opcija create, već Vista i dalje pokušava da se boot-uje sa tog DVD-a.

Saveti da pobrišem boot foldere i fajlove koje je vista stavila na C:\ (delete the Boot folder and boot.bak, bootmgr.sys, bootsect.bak files from the root directory of the drive) i programi koji to navodno rade nisu pomogli jer svi traže da to uradim kao Administrator (što ja u mom sistemu i jesam) ali traže i lozinku (koju nisam stavila).

Pomagajte.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
81.93.87.*

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 10:33 - pre 205 meseci
Ako hoćeš da ih izbrišeš, podigni sistem sa nekog live Linux CD-a, npr. Knoppix, Ubuntu...

Ili provjeri u Windowsu status administratora (ovo prvo bi trebalo da je enabled)


Gordan
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 11:10 - pre 205 meseci
Citat:
Ili provjeri u Windowsu status administratora (ovo prvo bi trebalo da je enabled)

Sve je to kao na tvojoj slici ali neće.

Prvu opciju ne bih smela sama da isprobam.
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
77.46.251.*



+109 Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 11:10 - pre 205 meseci
Svetlance
Ako sam te samo dobro shvatio
Instaliraj program vista boot pro (free)(veoma je lako i jednostavno) i prvo obrisi sa njim vistin boot ini
Kasnije formatiraj particiju gde nameravas staviti vistu
udi u bios i stavi podizanje s diska
Instaliraj vistu s cd (obrati paznju na praznu particiju koju si ranije formatirala i tu stavi vistu !)- nikako nemoj da instaliras vistu iz vindovsa xp !
Pozdrav

Program vista boot pro instalira se u vindovs xp !

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 13.06.2007. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gogo_drazindo
Gordan Šakota
Trebinje
Trebinje,RS

Član broj: 64125
Poruke: 307
81.93.87.*

Sajt: gordansakota.foliohd.com


Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 11:27 - pre 205 meseci
Citat:
Prvu opciju ne bih smela sama da isprobam.


Vjerovatno misliš da je potrebna neka instalacija....

NE, vrlo je jednostavno, samo pustiš Live Linux da se učitava sa CD-a i kada se učita funkcioniše kao da je instaliran i to je to!
Gordan
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
77.46.251.*



+109 Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 11:29 - pre 205 meseci
Da bi ti uspesno radio program Vista boot pro moras da imas Net Framework 2 ako ga slucajno nemas postoji ima ga u Autopacheru sa vecine novinskih diskova za Racunare ! Sad cu morati na posao a znam da ces ovo uspesno resiti !
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 12:28 - pre 205 meseci
Citat:
vaske71: Svetlance
Ako sam te samo dobro shvatio
Instaliraj program vista boot pro (free)(veoma je lako i jednostavno) i prvo obrisi sa njim vistin boot ini
Kasnije formatiraj particiju gde nameravas staviti vistu
udi u bios i stavi podizanje s diska
Instaliraj vistu s cd (obrati paznju na praznu particiju koju si ranije formatirala i tu stavi vistu !)- nikako nemoj da instaliras vistu iz vindovsa xp !
Pozdrav

Program vista boot pro instalira se u vindovs xp !

[Ovu poruku je menjao vaske71 dana 13.06.2007. u 12:22 GMT+1]


I to sam probala i evo šta mi on kaže: Vidi slike

Instaliran je : NET Framework Version 2.0.50727.42
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

svetlanalane
home sweet home
Kraljevo

Član broj: 42254
Poruke: 330
89.216.240.*



Profil

icon Re: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:13.06.2007. u 18:39 - pre 205 meseci
E pa pošto ovu poruku pišem iz Viste znači da sam uspela.

Kako? ni sama ne znam, probala sam sve vaše savete i na kraju podesila da i 1. i 2. boot budu sa CD-a i instalacija je na kraju krenula, i hvala bogu evo Vista radi.

Sa RC2 sam imala taj problem što komp nije hteo da se izgasi iz Viste već sam morala da restartujem na XP. Videćemo kako će sada da ispadne. Ne smem još da ga gasim, hoću još malko da uživam u uspehu instalacije.

Hvala svima na pomoći. A i ja sam naučila nešto novo.

BTW ocena mi je 3,7 (procesor je najgori).
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako ukloniti Vistin boot folder koji je ona ubacila u XP na C:\

[ Pregleda: 4357 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.