Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Provera identifikacione kartice za EBanking

[es] :: Java :: Provera identifikacione kartice za EBanking

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
217.24.26.*



Profil

icon Provera identifikacione kartice za EBanking11.06.2007. u 07:41 - pre 205 meseci
Pozdrav drustvo!

Da li neko mozda zna kako se vrsi provera identiteta sa smart kartice prilikom internet transakcija naprimer domacih banaka?

Interesuje me u smislu tehnologije, tj. kako internet strana komunicira sa citacem koji je na lokalnoj masini?! Da li to radi nrp. JSP ili JavaScript ili VBScript?

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
212.62.53.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking11.06.2007. u 12:24 - pre 205 meseci
Moze preko sve tri tehnologije koje si nabrojao.
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
217.24.26.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 07:36 - pre 205 meseci
Kako?!
Primer bar na jednoj, recimo JSP?

S obzirom na poznate probleme sigurnosti i pristupa serverske strane lokalnoj masini, neracunajuci potpisni aplet.
 
Odgovor na temu

djalfirevic

Član broj: 76932
Poruke: 497
212.62.53.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 09:07 - pre 205 meseci
Ja sam iskljucio radio primere vezano za programski jezik Java, ali sam tokom istrazivanja video da moze kroz sve tri tehnologije. Konkretno sto se tice JSP-a nije lose posetiti http://www.bouncycastle.org, i download-ovati citav BouncyCastle kriptografski provajder. U dokumentaciji je prilicno dosta objasnjenjo cemu paket sluzi itd.

Java JDK 1.6.0 u sebi vec ima ugradjen SunPKCS11 provajder, a takodje poseduje i paket smartcardio za rad sa smart karticom.

Evo sta kaze Google Search Engine:

Kucaj "accessing smart card from java server pages" i videces dosta primera, tutorijala i sl.
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
217.24.26.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 09:44 - pre 205 meseci
Ok, sve je to meni jasno ali ako sam dobro razumeo, server klijentskoj strani salje samo cist html kod koji tesko da moze da komunicira sa lokalnim sistemom.
Za Java Script i VBScript mi je i logicno jer se oni izvrsavaju na klijentu, ali je komplikovano podatke vratiti na server.

Svi primeri koje si mi naveo govore o komunikaciji JSP-a sa citacem na serveru, ok, to je jasno, ali kako sa citacem koji je na klijentu...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 10:13 - pre 205 meseci
Da bi pristupio klijentskom citacu kartica treba ti nesto sto moze da pristupi hardveru.
Padaju mi na pamet dve stvari:
*ActiveX kontrola - sa ovim si ogranicen na IE i na Windows
*JavaWebStart aplikacija - sa ovim nisi ogranicen po pitanju browsera/operativnog sistema, ali zato klijent mora imati
instaliran JRE na svojoj masini

Naravno, i ActiveX i JWS moraju biti potpisani da bi dobili odobrenje da pristupaju sistemskim resursima
tj. hardveru.
Licno sam radio sa potpisanim JWS i preko JWS applikacije pristupao smartkartici na klijenskom racunaru tako
da znam da je ovo sigurno izvodljivo.
Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
217.24.26.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 11:05 - pre 205 meseci
Hvala Toxteru, tacno sam to i pitao.

Mozes li mi ukratko reci kako se potpisuje ActiveX kontrola?

Mada mislim da cu malo da pogledam dokumentaciju za Java Web Start, jer mi nije problem da na lokalnim masinama bude instaliran JRE. Ako imas neku literaturu ili kratak primer dobro bi doslo...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Toxter
NS

Član broj: 39393
Poruke: 317
*.ADSL.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 12:11 - pre 205 meseci
ActiveX kontrolu treba da spakujes u .cab fajl.
Taj .cab fajl treba da sadrzi samu kontrolu (control.ocx) i opisni fajl koji
govori sistemu kako i gde da je instalira, kako da je registruje u sistemu i slicno (control.inf).
Tutorijal za potpisivanje imas ovde: http://support.microsoft.com/kb/247257
Zatim tu kontrolu stavis u html ovako:
Code:
<html>
  <head>
  <title>Test ActiveX</title>
  </head>
  <body>

  <center>
  <OBJECT CLASSID="CLSID:7A216AE0-0228-45B4-B462-CE118A19B872"
    CODEBASE="http://localhost/TestActiveX/test.cab"
   HEIGHT=100 WIDTH=100>
  </OBJECT>
  </center>

  </body>
</html>


Microsoft Visual Studio ima lepe templejte za pravljenje ActiveX kontrola pa ako ga imas pri ruci
onda navali. U suprotnom, mislim da i Borland Cpp Builder podrzava kreiranje ActiveX-a ali ja licno nisam
pokusavao.

Sto se tice JavaWebStarta (koji ti ja najtoplije preporucujem), starting point ti je
ovde: http://java.sun.com/products/javawebstart
Sve je free, uzmes malo procitas o JNLP protokolu, uzmes besplatni eclipse i uzivaj.

Sve u svemu, knjige u ruke i sledi ti citanje ;-)
Sad mu nije nista, ubio si ga k'o zeca...
 
Odgovor na temu

Taranto

Član broj: 67452
Poruke: 105
217.24.26.*



Profil

icon Re: Provera identifikacione kartice za EBanking12.06.2007. u 12:57 - pre 205 meseci
Hvala Toxter!

Odoh da citam...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Provera identifikacione kartice za EBanking

[ Pregleda: 3951 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.