Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 2003 DC backup?

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 DC backup?

[ Pregleda: 2695 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmeda
IT Admin
Beograd

Član broj: 48225
Poruke: 51
*.pmlucas.com.



Profil

icon Windows 2003 DC backup?05.06.2007. u 12:04 - pre 205 meseci
Kako nisam nasao adekvatan odgovor na forumu. Resih ja da pitam. Imam server 2003 koji je DC, DNS. Uradim System State i na drugom Serveru 2003 koji je skroz nov, pokrenem ga u DC restore mode, vratim back up ali nemam sva podesavanja kao sto sam imao na starom. (Sve radim u Virtual PC)

Kako se backupuje DC kad imas podeseno FTP, AD, DNS (AD integrated), IIS. Da li postoji nacin da danas uradim Backup, sutra mi crkne taj server, ja kupim drugi uradim Restore System State i vratim sve kako je bilo?
Aut viam inveniam aut faciam - I'll either find a way or make one
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.dss.org.yu.



Profil

icon Re: Windows 2003 DC backup?05.06.2007. u 12:49 - pre 205 meseci
Najbolje resenje za to ti je neki od software-a za pravljenje image particija kao npr. Acronis true image enterprise server koji ja koristim za moje servere, ali i pored toga radim ntbackup system restore-a.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

mmeda
IT Admin
Beograd

Član broj: 48225
Poruke: 51
*.pmlucas.com.



Profil

icon Re: Windows 2003 DC backup?07.06.2007. u 15:42 - pre 205 meseci
Ok, znam za to da napravis image diska, to je ok, reci mi zasto i pored toga radis BCKUP system state? Da li postoji neko ko je probao Restore System State na DC, ja sam probao na virtualnim masinama i nece. E sad ja sam pokusavao sa bukvalno cistim serverom, da li mozda moraju da se podignu svi servisi koji su bili na starom, dns, dhcp, iis. Pa onda da se uradi Restore SystemState?

U svakom slucaju hvala za savet sa image opcijom, a reci mi jos jednu stvar kad uradis image on je ajde da kazemo 5 Gb, kako ga narezes? (ako ne koristis double layer) Mislim sta ako je Image 15Gb?
Aut viam inveniam aut faciam - I'll either find a way or make one
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ikomline.net.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Windows 2003 DC backup?08.06.2007. u 00:22 - pre 205 meseci
... snimis image na, recimo, eksterni hard disk ili pak hard disk na samom serveru(kreiras zasebnu particiju za smestanje image-a ali obavezno napravis jos jednu kopiju za svaki slucaj)

[Ovu poruku je menjao Ivic@ dana 08.06.2007. u 02:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Windows 2003 DC backup?08.06.2007. u 11:24 - pre 205 meseci
Citat:
mmeda: Da li postoji neko ko je probao Restore System State na DC, ja sam probao na virtualnim mašinama i neće.
Ja. Dva, tri puta iz zezanja (nešto sam isprobavao) i jednom ozbiljno (prava potreba). Svaki put je bilo uspešno. Ali uvek sam ga vraćao na istu mašinu, a ne na različitu. Nekako mi se to podrazumeva. Što se tiče ostalih servisa, nisam siguran (ne sećam se), ali mislim da će se sa SS vratiti samo DNS ako je Active Directory Integrated. Ostali servisi (DHCP, WINS...) mislim da ih prvo treba instalirati pa vratiti sopstveni bekap (čemu inače služi bekap DHCP-a, WINS-a... ). Ako hoćeš da DC kompletno prebaciš na nov računar, a stari da rashoduješ, to je onda nešto drugo (u poslednje vreme je bilo par takvih tema).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows 2003 DC backup?

[ Pregleda: 2695 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.