Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Squid Proxy i rekompresija slika

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Squid Proxy i rekompresija slika

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

6ypek
burek pekaric

Član broj: 40233
Poruke: 25
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Squid Proxy i rekompresija slika05.06.2007. u 03:51 - pre 205 meseci
Interesuje me da li Squid ima neki dodatni modul, posto sam prilicno siguran da sam dobro procesljao dokumentaciju samog Squid-a i nisam nasao to sto mi treba, dakle, da li postoji neki modul za Squid (ili nesto slicno) koji moze da radi ReKompresiju slika. Sta to znaci? Kad klijent preko Squid proxy-a povuce neku stranicu, sve slike koje zatrazi preko Squida, da bi prikazao kompletnu stranicu, zelim da budu prvo rekompresovane (smanjenog kvaliteta), pa tek onda prosledjene do klijenta.

Nadam se da pitanje nije previse tesko i zahvalio bih se unapred svima na pomoci.
Dakle, treba mi da Squid pored svoje proxy funkcionalnosti ima jos jednu dodatnu funkcionalnost tipa http acceleration-a.

Jos jednom, hvala unapred na pomoci.
 
Odgovor na temu

anrxc

Član broj: 43899
Poruke: 452
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: sysphere.org


Profil

icon Re: Squid Proxy i rekompresija slika07.06.2007. u 00:08 - pre 205 meseci
Instaliraj npr. Imagemagick, koji ima dobre alate kao convert i mogrify... napisi skript koji ce ti raditi sto zelis koristeci te alate. U squid konfiguraciju ga postavi kao redirector (redirect_program). Pogledaj za primjer kako se ovaj momak poigrao sa susjedima http://www.ex-parrot.com/~pete/upside-down-ternet.html

S obzirom da squid u ovom trenutku nema ovu funkcionalnost vjerovatno je netko napisao redirector posvecen tome ili neki koji izmedu ostaloga radi i to, pa ga mozes potraziti ako nisi vican pisanju skripti/programiranju.

[Ovu poruku je menjao anrxc dana 07.06.2007. u 01:28 GMT+1]
You need to install an RTFM interface.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Squid Proxy i rekompresija slika07.06.2007. u 08:03 - pre 205 meseci
LOOOOL
Ne znam kako da pomognem ali ovaj gore lik sa linka koji je anrxc ostavio je kralj najveći!! :)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Squid Proxy i rekompresija slika

[ Pregleda: 2618 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.