Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

provjera diploma

[es] :: Vodič za emigraciju :: provjera diploma

[ Pregleda: 5339 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikson8

Član broj: 147433
Poruke: 20
213.149.113.*



Profil

icon provjera diploma02.06.2007. u 23:10 - pre 205 meseci
S obzirom na provjerenu cinjenicu da je otici u australiju sa zanatom lakse nego sa faxom a i oni to navode u spisku potrebnih zanimanja mene interesuje da li oni mogu i hoce li u opste provjeravati da li si stvarno zavrsio zanat ili imas falsifikat diplome nekog zanata?
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: provjera diploma04.06.2007. u 17:32 - pre 205 meseci
Da bi konkurisao za AU vizu na osnovu trazenog zanimanja nije dovoljna samo diploma.

Pored ostalih kriterijuma potrebno je pre nego sto pristupis popunjavanju aplikacije za vizu da se obratis odgovarajucoj instituciji u AU kako bi se izvrsila procena (Skills Assessment ) kvalifikacije za koju posedujes diplomu.

Skills Assessment for people intending to migrate to Australia as skilled migrants:

To apply for a General Skilled Migration visa you must nominate an occupation that is on the Skilled Occupation List (SOL) at the time you apply. The Skilled Occupation List lists all eligible occupations for General Skilled Migration, and the number of points awarded for each.

Regardless of which General Skilled Migration visa you apply for, you must provide evidence that your skills have been assessed as suitable for your nominated occupation by the relevant assessing authority for your nominated occupation before your visa can be granted.
It is your responsibility to contact the relevant assessing authority for your nominated occupation and obtain a skills assessment.

http://www.workplace.gov.au/wo...endingtomigratetoAustralia.htm

Each assessing authority has its own assessment procedures, timeframes and fees. You are strongly advised to contact the relevant assessing authority well before you intend to lodge your application to arrange your skills assessment.

Once you have had your skills assessed and visa granted this does not necessarily mean you can practise or be employed in your occupation in a particular state or territory of Australia. Some states have particular licensing or registration requirements for a number of occupations.

Evidence to attach to your application
To lodge a valid application you must provide a certified copy of a positive skills assessment by a relevant assessing authority for your nominated skilled occupation.
You must attach with your application certified copies of all the documents you provided to the assessing body including:

· your post-secondary qualifications, such as your degree or diploma certificate and your transcripts or mark sheets

· references from your employers that outline the position you held, and the duties you performed, if you have worked in an occupation where substantial work experience may be acceptable instead of formal qualifications.


Browse A to Z occupation listing:

http://www.immi.gov.au/asri/index.htm




[Ovu poruku je menjao zraj dana 05.06.2007. u 19:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nikson8

Član broj: 147433
Poruke: 20
213.149.113.*



Profil

icon Re: provjera diploma05.06.2007. u 00:21 - pre 205 meseci
A sta se desava ako ja imam sponzora koji bi me zaposlio u australiji da li i u tom slucaju treba da odradim skill Assessment pri njihovoj organizaciji ili je dovoljno da mom poslodavcu direktno posaljem moje dokumente te on da prijavi oragnu u australiji da uvozi radnu snagu koja nedostaje i meni obezbedi pozivno pismo.da li oni mogu provjeriti validnost te diplome zanata koju ja posaljem njemu i da li i u tom slucaju trebam ici kroz proces provjere znanja ili oni vjeruju mom sponzoru koji me zaposlio da ja zadovoljavam uslove koje on trazi.ja cu stvarno da radim kod poslodavca koji ce mi poslati pozivno pismo i on nece praviti problem oko mog stvarnog poznavanja posla samo me zanima da li oni mogu i hoce li provjeravati diplomu zanata koju ce on podnijeti u zahtjevu da mene dovede gore.Hvala.

[Ovu poruku je menjao markom dana 05.06.2007. u 01:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: provjera diploma05.06.2007. u 17:17 - pre 205 meseci
@nikson8
Citat:
nikson8: A sta se desava ako ja imam sponzora koji bi me zaposlio u australiji da li i u tom slucaju treba da odradim skill Assessment ...
[Ovu poruku je menjao markom dana 05.06.2007. u 01:53 GMT+1]


OK, mada jos uvek ne znamo za koje zanimanje imas sponzora u Australiji predpostavljam da je ono sto tebe zanima kao nacin da pokusas da se zaposlis u AU

Employer Sponsored Workers i viza Temporary Business (Long Stay) - Standard Business Sponsorship (Subclass 457) , tema o kojoj je vec pisano na ES forumu:

http://www.elitesecurity.org/t...graciju-Australija-Novi-Zeland
http://www.elitesecurity.org/t...privremena-radna-viza-subclass

Pokusacu da izdvojim ono sto tebe konkretno zanima a to je da
ti kao "Employee" moras da :

· have skills, qualifications, experience and an employment background which match those required for the position
· be eligible for any relevant licences or registration required for the nominated position

The process for obtaining a Temporary Business (Long Stay) visa is summarised in the table below:


Employer Responsibility

. apply to be a sponsor to recruit overseas workers
· nominate the positions you want to fill
· recruit the overseas workers to fill your nominated positions
· act as a sponsor for your employees applying for a visa
· cooperate with department's monitoring requirements
· meet costs and other obligations as part of the program

Employee Responsibility

· accepts the offer of employment from the employer
· applies for a visa
· meets all conditions on their visa

Employer Eligibility
this page http://www.immi.gov.au/skilled...s/sbs/eligibility-employer.htm

· Lawfully and actively operating business
· Direct employer of the employee
· Good business record and abide by immigration laws
· Benefit to Australia
· Advance skills of existing workforce
· Overseas business sponsors
· Regional employer concessions

Employee Eligibility
this page http://www.immi.gov.au/skilled...sbs/eligibility-employee.htm#b
· Health requirements
· Character requirements
· Limitation of applications

Nomination Eligibility

this page http://www.immi.gov.au/skilled...sbs/eligibility-nomination.htm
· Employer requirements
· Position requirements
· Regional employer concessions

http://www.immi.gov.au/skilled.../sbs/checklist-application.htm

Na osnovu gore navedenog bi se moglo zakljuciti da u tvom slucaju AU visa je mnogo vise od provere diplome i "pozivnog pisma" (?)

Za “Skilled Mmigration” u Australiju potrebni su kvalifikovani ljudi za odredjena deficitarna zanimanja koji su radom u struci postali “ majstori svog zanata” , a to je malo teze nego samo “zavrsiti” skolu - zanat i imati diplomu.

Neke Agencije za regrutovanje kadrova potencijalnim poslodavcima u AU cak prikazuju video materijal sa sadrzajem koji jasno prikazuje vestine zanata mladih ljudi na njihovim radnim mestima .

Na kraju, ako znas koja je to viza za koju ispunjavs uslove i za koju bi konkuriso, uputstva i odgovore mozes naci na: http://www.immi.gov.au/







[Ovu poruku je menjao zraj dana 06.06.2007. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nikson8

Član broj: 147433
Poruke: 20
213.149.113.*



Profil

icon Re: provjera diploma06.06.2007. u 01:32 - pre 205 meseci
Zraj hvala ti velika na pomoci samo mi jos malo ovo pojasni.Stvari stoje da ja imam rodjaka u australiji koji ima automehanicarsku radnju koja vrsi i limkarske i i elektro i farbarske poslove oko auta.tu poptavljaju i klima i sve ostale uredjaje koje se nalaze u autu.sto zanci da imaju lakere , mehanicare , limare , elektricare i masu jos ljudi raznih zanimanja.Ja nemam zanat pa zato pitam da li mogu provjeriti diplomu i ostala dokumenta sto nabavim koja dokazuju da sam radio te poslove struke za koju apliciram.video sam na skill shortage list da bi mogao upasti na nekoliko mjesta.mene zanima sta konkretno mogu ocekivati od njih.kakvu konkretnu provjeru mogu ocekivati da li da popravljam auto pred nekom komisijom ili sta?da li je neko u praksi prosao tu provjeru i kako izgleda.jer u sustini ne idem u prazno vec direktno kod poslodavca koji me dovodi na svoj rizik i on vjeruje u moje sposobnosti iz oblasti.naravno nece nikakvih problema biti u firmi i od njih cu dobiti sve pozitivno ali sam naisao na jednu stvar a to je zajednicka provjera radnika.to je stvar koja me zanima kako je to u praksi , da li oni dolaze da provjere da li ja stvarno se nalazim tu i pitaju poslodavca jeli zadovoljan mojim radom ili sta?onda sam na istom sajtu nasao u okviru Employer eligibility day-to-day supervision of the employee sto bi tebalo znacit da svakodnevni nadzor vrsi moj poslodavac.Predpostavio sam da sve te provjere se vrse za osobe koje traze skilled migration viza ali bez sponzora tj da bi kasnije preko biroa nasli posao i razumljivo je da treba da dokazu znanje iz struke a sta je sa onima koji imaju sponzora koliko mi u sustini sponzorstvo olaksava postupak.Hvala velika.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: provjera diploma06.06.2007. u 06:05 - pre 205 meseci
Koliko sam razumela Ti bi cinimi se da odes u AU na visitor visu, i onda da radis kod svog rodjaka.

Pogledaj informacije na ovom linku:
From August 2007 it will be an offence under the Migration Act 1958 for a person to knowingly or recklessly allow an illegal worker to work or refer an illegal worker for work with another business.

The information in this area is to help Australian employers understand their obligations when dealing with people in Australia who are in the country temporarily and who may not have the right to work


http://www.immi.gov.au/managin...oyer-obligations/scenarios.htm

Pozdrav
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: provjera diploma06.06.2007. u 06:41 - pre 205 meseci
Citat:
Ja nemam zanat pa zato pitam da li mogu provjeriti diplomu i ostala dokumenta sto nabavim koja dokazuju da sam radio te poslove struke za koju apliciram.


Zraj, mislim da Nikson pita da li će mu neko provjeravati diplomu (koju on "nekako" nabavi)ili u samom procesu dobijanja vize ili pak u Au.Očito je da on NEMA zanat ali bi pribavio papire za to.Ali je i očito da ZNA da radi taj posao jer je pronašao neka zanimanja na listi, koja bi mogao da radi.

Citat:
Predpostavio sam da sve te provjere se vrse za osobe koje traze skilled migration viza ali bez sponzora ....a sta je sa onima koji imaju sponzora koliko mi u sustini sponzorstvo olaksava postupak.


Koliko vidim, on bi išao na neku od Sponsored visa i pita u kojoj mjeri mu to sponzorstvo olakšava čitavu situaciju :provjere diploma, radnog iskustva itd.
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: provjera diploma06.06.2007. u 15:07 - pre 205 meseci
@ nikson
"Stvari stoje da ja imam rodjaka u australiji koji ima automehanicarsku radnju"

Vec sam odgovorila kakva je procedura kada je u pitanju SPONZORSTVO - RODJAK POSLODAVAC za posao u AU :

Employer Sponsored Workers i viza Temporary Business (Long Stay) - Standard Business Sponsorship (Subclass 457)

This is the most commonly used program for employers to sponsor overseas workers to work in Australia on a temporary basis. There are also special arrangements for employers in regional areas across Australia.

Who is this visa for?
This visa is for employers who would like to employ overseas workers to fill nominated SKILLED positions in Australia.


Za zanimanja ka o sto su Vehicle Painter ASCO Code 4214-11 ili VehicleTrimmer ASCO Code4214-11 i sl...

http://www.immi.gov.au/asri/oc.../v/vehicle-painter-4214-11.htm

Skill level
This occupation requires you to have completed formal qualifications achieved through study, (training or work experience - PRAKSA ILI RADNO ISKUSTVO - @nikson)...

..."if you have worked in an occupation where substantial work experience MAY BE ACCEPTABLE instead of formal qualifications".


@ nikson
"...jer u sustini ne idem u prazno vec direktno kod poslodavca koji me dovodi na svoj rizik "

Ako nije u pitanju sponzorstvo vec rodjak- poslodavac kod koga na "pozivno pismo" ides u posetu i koji ce te zaposliti - ILEGALNO na svoj rizik a da nemas AU dozvolu za rad i tu sam dala odgovor.

Izvini @amlap ja sam na osnovu onoga sto je @ nikson izneo odgovorila onoliko koliko sam upucena.

@ nikson, moja preporuka bi bila da se mozda obratis i nekom registrovanom Agentu za Imigraciju u AU.

Re: provera referenci za skill program za Australiju

http://www.elitesecurity.org/t197625-0#1267849






[Ovu poruku je menjao zraj dana 08.06.2007. u 06:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: provjera diploma07.06.2007. u 10:20 - pre 205 meseci
Citat:
nikson8: Stvari stoje da ja imam rodjaka u australiji koji ima automehanicarsku radnju koja vrsi i limkarske i i elektro i farbarske poslove oko auta.tu poptavljaju i klima i sve ostale uredjaje koje se nalaze u autu.sto zanci da imaju lakere , mehanicare , limare , elektricare i masu jos ljudi raznih zanimanja.Ja nemam zanat pa zato pitam...

Zamoli rodjaka da se raspita kakve su ti sanse da uradis Apprenticeship kod njega, i probaj da ides tom rutom. Naravno, ima i komponenta skole, ali se uglavnom svodi na ucenje kroz praksu. Tako steknes i dodatnu diplomu, a i sansu da udjes u zemlju. Pogledaj www.australianapprenticeships.gov.au
 
Odgovor na temu

nikson8

Član broj: 147433
Poruke: 20
195.66.191.*



Profil

icon Re: provjera diploma07.06.2007. u 22:57 - pre 205 meseci
apprenticeships je vrhunska opcija zna li ko da li se strani drzavljani mogu prijavljivati za taj program .nisam uspio da nadjem taj odgovor na sajtu.Inace da malo jos pojasnim sta bih pokusao.zanima me mogu li ja da posaljem dokumenta rodjaku u australiju direktno pa da on ode sa dokumentima i preda na procijenu u TRE ili organizaciju zaduzenu za to pa onda meni salje nazad dokumente koje ja predajem u zahtijevu za vizu.znaci da neci ici na turisticku pa sa turisticke viza da trazim produzenje tj posao jer znam da je to protuzakonito.pise na sajtu.zato sam pitao da li ja idem na proces procjene tipa popravljam auto pred komisijom i sl. ili samo dokumenti koji posaljem.zato me zanima mogu li provjeriti verodostojnost tih dokumenata i kako izgleda konkretno i u praksi taj proces provjere.morao je neko nekad to proci pa bi bilo super da podijeli iskustva sa nama.ako je uopste moguce izvesti da moj poslodavac podje direktno u TRE ili oganizaciju koja se bavi pitanjima migracije radne snage , u australiji sa zahtijevom da mene dovede gore i svim mojim papirima koje traze to bi bilo mnogo bolje.Naravno ako bi to proslo i dobijem pozitivnu procijenu onda u samom zahtjevu za vizu kad koju ja ovde podnosim i prilozim sve te dokumente imao bih vece sanse za odobrenje vize.svaki odgovor , ideja ili savjet je dobrodosao.Hvala svima
 
Odgovor na temu

zraj
BG

Član broj: 106234
Poruke: 386



+3 Profil

icon Re: provjera diploma08.06.2007. u 06:12 - pre 205 meseci

Apprenticeship:

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1260i.pdf

http://www.immi.gov.au/student...red/tst/how-the-visa-works.htm

http://www.immi.gov.au/student...tst/obligations-apprentice.htm

On completion of a trade skills training apprenticeship, the apprentice will have gained a nationally recognised Certificate III or IV trade qualification. This qualification will provide the apprentice with options to apply for one of Australia's permanent migration visas.


 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.114.*



+3 Profil

icon Re: provjera diploma08.06.2007. u 07:21 - pre 205 meseci
Citat:
zanima me mogu li ja da posaljem dokumenta rodjaku u australiju direktno pa da on ode sa dokumentima i preda na procijenu u TRE ili organizaciju zaduzenu za to pa onda meni salje nazad dokumente koje ja predajem u zahtijevu za vizu.


Postoje 2 opcije za ovo , ali prvo skini ovaj formular sa sajta pa ga malo prostudiraj:

http://www.workplace.gov.au/NR...ionApplicationPack5Dec2006.pdf

1.Kada šalješ dokumenta ( III stepena + završna diploma zanata, radno iskustvo min. 6 godina i to odmah prije aplikacije + dodatni papiri), moraš popuniti ovaj formular.Na 1. strani formulara pod tačkom 2. imaš opciju da navedeš nekoga ko će da komunicira u tvoju korist ( on your behalf) sa TRA, ali ako ga navedeš oni će sve odgovore (ocijenjena dokumenta) poslati TOJ osobi a ne tebi.Imaš objašnjenja o ovome na onim stranicama prije formulara.
Savjetujem ti da isprintaš čitav formular i postupno ga DOBRO proučiš.

2.Ako ne navedeš pod 2. tu osobu onda će TRA TEBI poslati povratna dokumenta.

E, sad ne znam da li možeš poslati to rođaku pa da on to direktno preda, vjerovatno možeš,ali onda on neka uplati tamo ( u banci)te $300 AUD i zajedno sa dokumentima preda TRA.Ali BITNO je da TI popuniš formular i navedeš njega pod tačkom 2.

Neka se rođak prvo ispita o ovome kod njih.

Za dodatne informacije pogledaj privatnu poruku .

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
85.94.114.*



+3 Profil

icon Re: provjera diploma08.06.2007. u 07:31 - pre 205 meseci

Mnogo im je bitno da imaš radno iskustvo iz tvoje oblasti min. 6 god. i da priložiš dokumenta od svog sadašnjeg poslodavca da si obavljao/obavljaš te poslove.
 
Odgovor na temu

gargamela

Član broj: 148654
Poruke: 5
*.vektor.net.



Profil

icon Re: provjera diploma17.06.2007. u 18:29 - pre 205 meseci
Da li neko moze da mi kaze, kako da odem u Australiju sa 6 IELTS academic ,a inace mi za moju struku
(med.sestra) treba 7. Molim vas pomozite.Neznam sta vise da radi ?! IELTS sam spremala kod raznih profesotra ali ni makac od 6. Ako bih nabafila diplomu frizera ;Koliko mi treba god. iskustva i kako treba da dokazem da sam radila u toj struci- kojim dokumentima ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: provjera diploma

[ Pregleda: 5339 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.