Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux to Vista migracija

[es] :: Advocacy :: Linux to Vista migracija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7767 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux to Vista migracija31.05.2007. u 22:54 - pre 205 meseci
Ne radi se o tome da li je nesto s***** ili ne, vec da li ti treba. Ako ti programi koje mozes naci na linuxu rade posao i drugo ti nije potrebno nema razloga da ga ne koristis.
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Linux to Vista migracija31.05.2007. u 23:02 - pre 205 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ne radi se o tome da li je nesto s***** ili ne, vec da li ti treba. Ako ti programi koje mozes naci na linuxu rade posao i drugo ti nije potrebno nema razloga da ga ne koristis.

Slazem se!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.230.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Linux to Vista migracija01.06.2007. u 05:24 - pre 205 meseci
Citat:
degojs: @zi:

A što ne bi stavio Linux u neku VM (npr. besplatni VMWare Server) i završio posao? Onda možeš da se konektuješ na tu "mašinu" iz Windowsa, koristeći, znaš i sam, putty ili neki alat za GUI (npr. Xming - http://www.novell.com/coolsolutions/tip/18137.html)..


Ovo mi se čini logično.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Linux to Vista migracija01.06.2007. u 16:13 - pre 205 meseci
Citat:
degojs: Mada, slažem se, mora čovek da ima stvarno valjan razlog da pored Windowsa treba i neki drugi OS s obzirom da recimo Apache, PHP, MySQL, itd. bez problema rade na Win.

Interesantno, u svom radnom miljeu već na nekoliko mesta sam primetio da se Vindouz koristi kao školjka za Katiju. Konkretno: bar tri kolege na mom spratu imaju dva računara pod stolom, odnosno dva monitora na stolu, jedan na kome se uvek vrti Katija (odnosno Vindouz), i drugi s Linuksom gde rade sve ostalo. A sve te komercijalne programe što koriste pod Linuksom imaju i za Vindouz, naravno o uobičajenim slobodnim alatima nema šta da se komentariše. Hm, možda nekog mrzi da podešava Vindouz do neophodnog nivoa i održava ga takvog...

Sve u svemu, sigurno jedva čekaju Vistu :)

No dobro, mada nije vezano isključivo za Vistu, ja ipak iz radoznalosti počinjem da čitam Pejetov „Windows PowerShell in Action“, da vidim šta se to dimi. I već u predgovoru, pod Who should read this book?, kaže „If you’re a Windows sysadmin, this book is for you. If you’re a developer and you need to get things done in a hurry, if you’re interested in .NET, or just if you like to experiment with computers, PowerShell is for you—and this book is for you!“ — što me je odbilo jedno nedelju dana sa nastavkom čitanja. Niti sam admin, niti programer kao takav, niti u žurbi, niti volim da eksperimentišem sa računarima (instalirao dve distribucije Linuksa za pet godina). A nisu ni ova trojica pomenutih „dvoglavih“ kolega, pa ipak im se po stolovima vrzma O'Rejlijevo pitonče...

Eh, kultura je kultura.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux to Vista migracija01.06.2007. u 17:03 - pre 205 meseci
Citat:
Hm, možda nekog mrzi da podešava Vindouz do neophodnog nivoa i održava ga takvog...


I ja već 10+ godina koristim Windows, pa nisam primetio da mu treba nekakvo posebno "podešavanje" i "održavanje." Nisam primetio da sistem počinje da "propada" a da to nije direktan rezultat mojih akcija.

To, ***i ga, što ti ne umeš, kao i ostali linuxovci, da koristite Windows bez poznatih BSOD-ova, usporenja i šta ti znam ja šta --- vaš je problem.

Primeti da se "pro" korisnici Windowsa nešto ne žale na takve stvari. Bar na ovom forumu se javlja dosta ljudi koji programiraju na Windows platformi i sl. i retko ko se žali na takve stvari.

Ostaje mi da zaključim da si što se Windowsa tiče ti na nivou neke Mice komšinice i Perice koji vole da čačkaju šta god i da kao administratori pokreću p0rn.exe, šta drugo?

Citat:
No dobro, mada nije vezano isključivo za Vistu, ja ipak iz radoznalosti počinjem da čitam Pejetov „Windows PowerShell in Action“, da vidim šta se to dimi. I već u predgovoru, pod Who should read this book?, kaže „If you’re a Windows sysadmin, this book is for you. If you’re a developer and you need to get things done in a hurry, if you’re interested in .NET, or just if you like to experiment with computers, PowerShell is for you—and this book is for you!“ — što me je odbilo jedno nedelju dana sa nastavkom čitanja. Niti sam admin, niti programer kao takav, niti u žurbi, niti volim da eksperimentišem sa računarima (instalirao dve distribucije Linuksa za pet godina). A nisu ni ova trojica pomenutih „dvoglavih“ kolega, pa ipak im se po stolovima vrzma O'Rejlijevo pitonče...


Mislim... očigledno kakav stav imaš od samog početka kad zbog takve stvari prestaješ sa čitanjem. Pa što se uopšte maltretiraš kad je jasno da "tražiš" bilo šta da prestaneš... zafrljači knjigu u korpu za smeće i prestani da se mučiš, sačuvaćeš živce, ako ništa. Prestati čitati knjigu zbog takve nebitne stvari???

Jasno, trebalo je da piše: "Ova knjiga je specijalno za Časlava Ilića."

Što se kulture tiče, možda da proveriš kakvo "zaleđe" imaju ljudi koji prave PowerShell. Pa, npr. Payette je radio UNIX alate za Windows pre nego je došao u MS. Verovatno nije imao prilike da dobro upozna komandnu liniju na Unixu sa takvim zanimanjem? :)

Sve skupa, to tvoje "odustajanje" od te knjige me pomalo podseća na ono Đurino: za ovaj eksperiment nam ne treba limun, pa ga nećemo ni koristiti.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 01.06.2007. u 21:28 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux to Vista migracija

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7767 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.