Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje brzina ventilatora u Linux-u

[es] :: Linux hardware :: Podešavanje brzina ventilatora u Linux-u

[ Pregleda: 2772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.gnupg.org.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Podešavanje brzina ventilatora u Linux-u30.05.2007. u 03:28 - pre 205 meseci
Ima li za Linux neki program kao Speedfan za Windows, pomoću koga može da se u samom Linux-u podešava brzina ventilatora? Da ne moram kad hoću svaki put da podesim vrednost, da napustim Linux (Gentoo), što nerado radim, i idem u BIOS. Čuo sam da ima neki program RTsensors-2, da li ga je neko probao?

Imam u kućištu sve Artic Cooling ventilatore, za CPU Freezer 64 Pro. Svi su PWM i zajedno priključeni. U BIOS su podešeni i pomoću lm_sensora i Ksysguard-a mogu sve lepo da očitam. Temperatura AMD 64 4000 CPU mi je sada 18 stepeni a brzina njegovog ventilatora 540 obrtaja u sekundi. Brzina procesora je trenutno 1000 MHz.


 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Podešavanje brzina ventilatora u Linux-u30.05.2007. u 10:11 - pre 205 meseci
Code:
$ qfile fancontrol{,.pl} pwmconfig
sys-apps/lm_sensors (/etc/init.d/fancontrol)
sys-apps/lm_sensors (/usr/sbin/fancontrol.pl)
sys-apps/lm_sensors (/usr/sbin/pwmconfig)
sys-apps/lm_sensors (/usr/sbin/fancontrol)

Ovo si mogao i sam naci ;) E, sad da li ce raditi sa tvojim hardverom je druga prica.
Sa pwmconfig testiras ventilatore i napravis config (mozes i rucno ali ovako je lakse), a sa fancontrol (bilo bash ili perl verzija) se vrsi automatska kontrola ventilitora
u zavisnosti od temp.
Ne znam da li ti treba bas to. Ako ne, uvek mozes da napises svoj skript na osnovu gore navednih.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Podešavanje brzina ventilatora u Linux-u

[ Pregleda: 2772 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.