Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.

[es] :: Muzička produkcija :: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.

[ Pregleda: 2737 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MIHAEL GABRIEL
Gabriel Mihael
yu

Član broj: 129162
Poruke: 71
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.29.05.2007. u 13:52 - pre 206 meseci
evo ovako:
kuci sam sebi napravio studio
imam mikrofon sure (3) mixetu i nekoliko godina se bavim snimanjem svojih pjesama.S nimanje mi nije strana stvar razumijem dosta toga mada se to mozda ne vidi.To što govorite razumijem ali nije u tome problem.

Za snimanje koristim Cool edit Pro 2.0 i fruity loops editor edition. A sada imam i Adobe Audition.
U Cool-u snimam glas i gitaru a u Fruity-u nasnimava m ritmove i ostale zvukove i tu masterira m snimku.

Budući da mi je kvaliteta zvuka jako važna i ljepota raskoš zvuka pomislio sam da napravim jednu snimku u 5.1 zvuku i jesam ali kao što rekoh čuje se samo na kompu.,ali uzasno lose.Molio bih,ako netko zna,da mi odgovori,na koji nacin,kojim programom (ako ga ima),da taj snimak jednostavno i kvalitetno sprzim na komp,cd,ali u 5.1 zvuku,jer se u taj dio jedino nerazumijem.

Unaprijed hvala.

p.s ovo interesira mog kolegu,ja bih takoder bio zahvalan na vasem odgovoru,znaci,program kojim to moze napraviti,i recimo,postupak.

"AUTOR"
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
91.150.120.*



+7 Profil

icon Re: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.30.05.2007. u 23:36 - pre 205 meseci
Reche da koristish Adobe Audition? Koristim ga i ja. Dvojku zapravo.
Eto, moze ona to da ti uradi.

Klik na multi-track, pa ctrl+E.

Toliko od mene.
 
Odgovor na temu

dr.octagon

Član broj: 141670
Poruke: 22
*.9.354a.static.theplanet.com.



Profil

icon Re: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.31.05.2007. u 07:33 - pre 205 meseci
Sta znaci "uzasno lose"? Kakvu kartu koristis? Kakav monitoring?

Da narezes CD.. Audio CD je stereo, 2 kanala. Mozes jedino da narezes data CD, sa jednim 5.1 ili 6 zasebnih wav/aiff fajlova, sto ti nista nece znaciti, jer nijedan CD plejer nece moci da ih pusti.
Ako pokusavas da napravis 5.1 zvuk koji ces pustati na kucnom surround sistemu, ne znam kako to da uradis. Obican DVD nece raditi, a ja ne znam za software koji reze DVD-A diskove (sto ne znaci da ne postoji), niti znam da li ti imas DVD-A plejer, niti da li ce tvoj kucni surround sistem uopste pustiti DVD-A.
Moj rad sa surround-om je ogranicen na obradu zvuka na video, i sklopiti video DVD nije problem.

Sa druge strane..

Citat:
Budući da mi je kvaliteta zvuka jako važna i ljepota raskoš zvuka


Surround miks ne moze da doprinese kvaliteti zvuka, a raskos... Moze, ali verovatno nece. Prostiranje zvuka na 6 kanala ne zvuci uvek prirodno ljudskom uvetu, jer je covek retko fizicki "okruzen" muzikom. Surround radi na filmu/videu zato sto obuhvata vise aspekata zvuka, izmedju ostalog i prirodno okruzenje; izmedju ostalog, akcija je jako pokretna. U muzici ne. Mislim da je to razlog zasto ogromna vecina surround mix-eva ne zvuci kako treba. Vecina surround mixeva zvuci kao.. stereo mix koji je vestacki razvucen na vise strana, ili mix kome je poneki reverb povucen unazad.

Cuo sam par interesantnih live snimaka u surroundu koji su zvucali ok, i Jerry Harrisonov 5.1 remix Talking Heads, koji zvuci do jaja (inace miksan na NS10 u surroundu hehe).

Nisam nikad koristio audition. Osim Nuenda, ne znam nijedan native software koji podrzava 5.1. Sigurno ih ima jos.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.31.05.2007. u 20:00 - pre 205 meseci
GUIDE LIST: Stereo-to-Surround Conversion Guides

 
Odgovor na temu

MIHAEL GABRIEL
Gabriel Mihael
yu

Član broj: 129162
Poruke: 71
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.31.05.2007. u 23:46 - pre 205 meseci
hvala svima,javim kako je snimio.hvala
"AUTOR"
 
Odgovor na temu

MIHAEL GABRIEL
Gabriel Mihael
yu

Član broj: 129162
Poruke: 71
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.01.06.2007. u 21:02 - pre 205 meseci
ne znam kome posebno zahvaliti,ali kolega kaze da je uspio,dakle,svima koji su pomogli,od srca hvala i u moje i kolegino ime.
"AUTOR"
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: kako 5.1 zvuk stvoriti na komp.

[ Pregleda: 2737 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.