Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?

[ Pregleda: 4354 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.166.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?28.05.2007. u 14:03 - pre 205 meseci
Zanima me dali moram da ucim C da bi moro da ucim C++ hteo bi da naucim C++ za sada znam Delphi pa bi hteo da prosirim svoje znanje.


 
Odgovor na temu

mizob

Član broj: 13465
Poruke: 1108
*.dynamic.sbb.co.yu.



+5 Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?28.05.2007. u 14:25 - pre 205 meseci
Bila je ovakva slicna tema pre 10ak dana cini mi se.
Ukratko, nema potrebe da ucis C da bi presao na C++. Idi odmah na c++.
Ako te zanimaju malo siri argumenti, potrazi ovakvu temu pre 10ak dana(manje/vise).

 
Odgovor na temu

Exit
Djordje Vukovic
Berane

Član broj: 45956
Poruke: 92
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?31.05.2007. u 23:24 - pre 205 meseci
Ne moras da ucis C. A sto se tice prosirivanja znanja, C++ je svakako odlican izbor...
Underground
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 01:51 - pre 205 meseci
Ne moras, mada mnogi misle da nije zgoreg. Opet neki drugi misle da je gubljenje vremena.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.71.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 10:55 - pre 205 meseci
Postavio sam ovakvu temu na jednom drugom forumu i svi kazu da BI BILO BOLJE da naucim prvo C pa tek onda C++?

Jer mozete da mi objasnite ZASTO moram ili zasto nemoram da ucim C da bi ucio C++?
Detaljno ako moze ;D ?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 14:13 - pre 205 meseci
Ucenje C-a podrazumeva detaljno upoznavanje sa odvajanjem memorije i brigom o "niskom nivou programiranja". C se i danas koristi na mestima gde je svaki bajt vazan i gde procesor nije zver. Ali konkretne primene C-a nisu jedini razlog za njegovo ucenje. Prvenstveni razlog je poblize upoznavanje i povezivanje arhitekture racunara sa samim programiranjem. Jos jedna ideja je i da kad krenes na C++, budes upoznat sa samim C-olikim programiranjem, a da ucenje C++a podrazumeva ucenje objektno orjentisanih principa. Taj zadatak ce biti tezak sam po sebi, pa ne bi bilo lose uci u njega rasterecen od samog jezika kao takvog.
S druge strane imas tendenciju da je svaki dan ucenja neceg direktno neproduktivnog bacen. Mnogi imaju ovakvo misljenje, a moje licno je da se tako stvaraju programeri sa rupama u znanju. Ovo moje misljenje ce mozda lako biti oboreno od strane nekoga ko sasvim dobro zivi od programiranja i zabole ga sto ima rupe na mestima na kojima mu ne smetaju. Ideja ovakvog pristupa takodje nije losa, jer predpostavlja da koliko god ucio - neces nauciti sve. Posto ne mozes sve znati, bolje je znati vise stvari o nekom "produktivnijem" jeziku, nego gubiti vreme na nesto sa cime se mozda neces sresti u praksi.

Na kraju ces morati sam da odlucis, a ja imam samo jedan savet da ti dam: Nemoj previse da verujes ni onima koji ti kazu da "su zagovornici C-a matore prdonje koje smaraju sa nepotrebnim gubljenjem vremena", kao ni zelote koji bi najradije cukali masinac "jer je to jedino pravo programiranje". Kao i uvek istina je stvar individualne prakse pojedinca, a svako gleda iz nekog svog ugla koji ne moze biti objektivan.
Al` sam ti pomog`o... :)
De si Deda...
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 17:56 - pre 205 meseci
C i C++ imaju sličnu sintaksu (toliko da C++ kompajler obično bez problema prevodi čist C kod), ali su to potpuno drugi pravci programiranja. C je strukturno programiranje, na vrlo niskom nivou, a C++ je objekntno-orijentsani jezik na ne baš visokom nivou i teškom sintaksom (kao posledica protivprirodne marketinški isforsirane bliskosti sa C-om). To ti je kao u slikarstvu realizam i impresionizam, a platno je platno i četkica je četkica :)

Trenutno vladajući pravac je objekno-orijentisano programiranje koje postoji u svim novim jezicima a u mnogim je to jedini dopušteni način. Vrlo je verovatno da tebi strukturni stil programiranje neće trebati u životu (a i ako bude trebao naučićeš ga ili ga već znaš preko paskala) tako da možeš odmah krenuti na C++ (ali zašto ne na C# ili javu koje su predstavnci onih striknih objektno-orijentisanih jezika, a noviji su i lakši za učenje). Neki ljudi su mišljenja da je prednost ne znati C kada se uči C++ jer mnogi konvertiti sa C-a na C++ i dalje po navici programiraju strukturno i time pišu loš C++ kod.

Odnos C-a i C++ je kao odnos običnog paskala i onog paskala iz Delphi-ja koji podržava OOP.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.7.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 19:50 - pre 205 meseci
Ljudi mislim da cu uciti odmah C++.
U Delphiu sam radio Igrice pa su mi mnogi rekli da se prebacim na C++ jer je bolji za to.
i mislim da cu uzeti knjigu "C++ za 24h" i poceti da ucim sad kad sam na raspustu!

da li je to dobar izbor i dali sam dobro postupio (zanima me game dev)?

pozdrav!
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
77.46.231.*



Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?01.06.2007. u 23:59 - pre 205 meseci
Evo sta kaze jedan covek ovde:
http://www.parashift.com/c++-f...how-to-learn-cpp.html#faq-28.2
"[28.2] Should I learn C before I learn OO/C++?"
na ovu temu...
 
Odgovor na temu

vladaboy93
Vladimir Makaric
Novi Sad

Član broj: 137777
Poruke: 376
*.130.eunet.yu.

Sajt: vladimirmakaric.110mb.com


Profil

icon Re: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?02.06.2007. u 11:20 - pre 205 meseci
Ljudi sada definitivno ucim C++ strait ahead!!!

Pozdrav shimi pomogao mi je da se odlucim!
Mislim da cu poceti sa Visual C++ express

kolko sam ja razumeo onog lika na shiminom linku on kaze da treba pravac na C++ i na OOP i da treba uzeti 3 knjige razlicitih kategorija o C++ progrgramiranju sto opet ima smisla!!!!

jos jednom hvala shima!
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Da li moram da prvo naucim C pa onda C++?

[ Pregleda: 4354 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.