Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Princip rada ledomata...

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Princip rada ledomata...

[ Pregleda: 11500 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_Ado
BiH

Član broj: 114354
Poruke: 14
91.191.25.*



Profil

icon Princip rada ledomata...25.05.2007. u 23:40 - pre 205 meseci
Mozda sam i promasio temu ovdje ali nisam siguran ni gdje postaviti pitanje.
zanima me princip rada ledomata, htio bi da napravim ledomat pa ako neko ima iskustva po tom pitanju, svaka pomoc bi mi dobro dosla..
 
Odgovor na temu

r3d
NS trenutno, BL, HN !

Član broj: 133014
Poruke: 97
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Princip rada ledomata...30.05.2007. u 19:44 - pre 205 meseci
Postoji jedna metalna ploca koja se hladi a preko nje tece voda ravnomjerno (iz izbusene cijevi), ta voda se polako ledi i hvata se ploca leda na toj ploci. Poslije nekog vremena (ima tajmer u njemu) spuste se na tu plocu mreza ugrijanih cekas zica i isijeku led na kocke a zatim voda pocne opet teci i izruci kocke leda dole u "kutiju" odakle ih vadis!
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

Član broj: 45787
Poruke: 211
91.150.111.*

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Princip rada ledomata...04.06.2007. u 20:24 - pre 205 meseci
Pa nesto poput ovoga sto r3d napisao i to je malo tesko napravaviti. Imas jednu plocu sa rupama za led a rupe su okrenute na dole. Odozdo imaju cevcice koje prskaju toplu ni vodu ni paru, vec male kapljice koje se odmah lepe na plocu i lede. Prska se toplom vodom zbog inercije brzog pada temperature, tu vodu greje grejac i regulise se termostatom. Kad se te casice napune, tj kako kapljice prskaju one se lepe i lede trenutno jedna na drugu i kada su pune, ta ista topla voda prodje sa gornje strane te ploce i ugreje plocu i kocke leda otpadnu iz tih casica. Nista nije nemoguce napraviti ali napraviti ledomat od nule je optimisticki pogled i cestitam na tome. Nadji neki pokvaren i neki u delovima pa se igraj, jer nema sanse da napravis kapilare i da podesis sve ostalo od nule.

pozz
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Princip rada ledomata...

[ Pregleda: 11500 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.