Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MTS tarifni dodaci

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS tarifni dodaci

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62099 | Odgovora: 189 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Swearengen
Bg

Član broj: 144373
Poruke: 24
212.200.24.*



Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci01.10.2007. u 03:24 - pre 201 meseci
Ako se aktivira neki dodatak posle 20. u mesecu i utvrdjeno je da se placa 1/3 cene i dobija 1/3 usluge koja je aktivirana, zanima me sta se desava sa ostalih 2/3 cene i usluge, da li se oni automatski prenose u sledeci mesec (dakle tih 2/3) ili sve ostaje na onih 1/3 cene/usluge u mesecu u kojem su aktivirani a sledeceg meseca se (ako se ne odjavi dodatak) placa pun iznos i dobija cela usluga?
Nadam se da nisam bio previse zbunjujuc:)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci01.10.2007. u 04:55 - pre 201 meseci
@Swearingen: Poslednji aktivirani tarifni dodatak automatski vazi u sledecem mesecu u punom iznosu. Posto imas mogucnost da aktiviras vise tarifnih dodataka, automatski se prenosi u sledeci mesec samo onaj kojeg si poslednjeg aktivirao... ako ne aktiviras nista drugo, onda ce ti aktivni tarifni dodatak vaziti svakog meseca (automatski) sve dok ga eksplicitno ne deaktiviras slanjem odgovarajuce SMS poruke ("SMS STOP", "MIN STOP"...)
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci01.10.2007. u 10:15 - pre 201 meseci
Međutim, ako si aktivirao razičite dodatke, recimo SMS600 i MIN120, OBA će biti preneta u sledeći mesec! Provereno, prema mom listingu od prošlog meseca.

Ako pak aktiviraš SMS90 i SMS600, onda će samo poslednji SMS dodatak biti prenet (na to su mislisli u telstu, ali po običaju ne nedorečen).

Komandom STOP to se prekida.
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
*.vektor.net.

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci01.10.2007. u 11:55 - pre 201 meseci
Samo jos nesto pa ce mi konacno sve biti jasno.
Na koji mesec komanda STOP ima uticaj?
Npr ako sam u septembru poslao poruku SMS60 a u oktobru poslao SMS STOP da li ce mi taj tarifni dodatak vaziti 2 meseca ili jedan?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci01.10.2007. u 13:51 - pre 201 meseci
STOP će ti sprečiti prvu sledeću aktivaciju usluge koja ti predstoji.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci02.10.2007. u 02:06 - pre 201 meseci
Komandom STOP bi trebalo da se deaktivira tarifni dodatak zaključno sa istekom tekućeg meseca, tj. počev od prvog u sledećem mesecu taj dodatak više ne važi.
Osim ako MTS nema nekakvu "specijalnu logiku" za ovo, kao što ima npr. za MTS-ov način obračuna neutrošenih minuta / poruka
 
Odgovor na temu

Swearengen
Bg

Član broj: 144373
Poruke: 24
212.200.24.*



Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci02.10.2007. u 03:25 - pre 201 meseci
A sta se desava sa neutrosenim minutima/porukama koji se nalaze u okviru tarifnih dodataka? Nigde nisam nasao explicitno da li se i oni prenose u sledeci mesec ili se jednostavno brisu.

Posto nikada pre nisam aktivirao dodatke, interesuje me da li je tacno da ne postoji mogucnost da se tokom meseca proveri stanje neutrosenih minuta/poruka iz dodatka.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: MTS tarifni dodaci03.10.2007. u 11:04 - pre 201 meseci
Citat:
A sta se desava sa neutrosenim minutima/porukama koji se nalaze u okviru tarifnih dodataka? Nigde nisam nasao explicitno da li se i oni prenose u sledeci mesec ili se jednostavno brisu.


Neutroseni dodatci na kraju meseca propadaju, ne prenose se.

Citat:
da li je tacno da ne postoji mogucnost da se tokom meseca proveri stanje neutrosenih minuta/poruka iz dodatka.


Sasvim tacno!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?03.12.2007. u 04:46 - pre 199 meseci
MTS postpaid tarifni dodaci (TD) su super jeftina stvar, s velikim problemom -- ne obračunavaju se u "tekućem stanju" prilikom provere stanja, niti bilo kako drugačije (odbijaju se na kraju meseca od fiktivnog zaduženja).

Prednosti:
- Najniža cena! SMS= 0,65din sa PDV, min. u mreži= 2 din sa PDV.
- Dok traje TD ne obračunava se uspostava veze.
- Ako je uključen na vreme, TD se sam aktivira kada se potroši besplatan deo paketa na koji se odnosi (ako postoji). (Npr, u Mix250, nakon poslatih 50 SMS, 51. SMS biće tarifiran cenom TD-a, a ne sa 2,xx din +pdv kolika je cena kad se potroši saobraćaj)
- Ranije su se obračunavali na sekund (MIN TD), sad ne znam.

Nema sumnje da su TD super pogodnost, svako doda ono što najviše koristi, ali postoji problem merenja potrošnje.

Ovde pričamo o vašim iskustvima! Ako ih koristite, kako se snalazite?

Najčešće se brojač u mobu resetuje pri aktivaciji dodatka, ali:

1) SMS TD: sem nacionalnih poruka, mogu biti i int. poruke, VAS poruke (npr. poruke medijima, melodije), parking, kreditiranje prepaid (free), SMS upit stanja (free)... a brojač će se uvećavati jednako za sve.

2) Minuti u mrezi TD: šta ako se pozivaju brojevi van mreže ili besplatni brojevi (0800, 789, 788...), a brojač će se uvećavati jednako za sve.

3) Prenos podataka TD: slanje/prijem MMS-ova (košta/besplatno), utiče na ukupni DATA saobraćaj, a brojač će se uvećavati jednako za sve.

4) Omiljeni broj TD: ne znam ima li funkciju jer važi tek nakon istrošenih besplatnih minuta (a paket se bira tako da upravo "besplatnim sadržajem" pokrije mesec dana, jer je probijanje tarife skupo).

Koristite li TD i kako se snalazite?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?03.12.2007. u 12:49 - pre 199 meseci
Dok sam bio na Bel 50 koristio sam SMS60 tarifni dodatak 2-3 meseca. Proveravao sam listing svog računa i uvek je sve bilo korektno obračunato. Malo je zbunjujuće što prilikom provere stanja u tekućem mesecu, raste zaduženje po normalnoj ceni, ali se na kraju meseca onda ipak sve obračunava kako treba.
Praćenje brojača i ostalih stvari koje se loguju u telefonu, zavise od telefona koji koristite. Stari Siemens S65 je ovaj posao mnogo detaljnije i preciznije obavljao, nego "smart" Nokia E50 sa sve instaliranim namenskim aplikacijama (kao uostalom i većinu drugih zadataka)...
Trenutno sam na Mix 500, koji prevazilazi moje mesečne potrebe pa tarifne dodatke ne koristim (manje koristim i fiksni telefon).
Ako se ispostavi da je istinita glasina da se po novom, kod svakog poziva i besplatni minuti zaokružuju na minut (!??!), onda će situcija izgledati bitno drugačije... mesečni budžet je vrlo ograničen, neće moći da se rasteže prema apetitu operatera, nego će potrošnja da se smanji prema raspoloživim mogućnostima.
Može da se živi i bez mobilnog telefona, ako to bude potrebno...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
77.46.219.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?03.12.2007. u 14:57 - pre 199 meseci
Za sada je tarifiranje 60+1 prisutno samo kod bel tarifnih paketa...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?03.12.2007. u 15:52 - pre 199 meseci
Citat:
Slobodan MilivojevicZa sada je tarifiranje...

To "Za sada" me najviše i brine...

 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?04.12.2007. u 00:42 - pre 199 meseci
Citat:
Za sada je tarifiranje 60+1 prisutno samo kod bel tarifnih paketa...

I kod tarifnog dodatka za minute u mreži.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?04.12.2007. u 03:07 - pre 199 meseci
Citat:
owim: I kod tarifnog dodatka za minute u mreži.

Bez razlike na tarifni paket uz koji se koristi dodatak, ili.. ?!?
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?04.12.2007. u 05:38 - pre 199 meseci
Citat:
Stari Siemens S65 je ovaj posao mnogo detaljnije i preciznije obavljao, nego "smart" Nokia E50 sa sve instaliranim namenskim aplikacijama (kao uostalom i većinu drugih zadataka)...

Kako znate da li ste blizu limita sa TD minutima ili porukama? (Za one kojima je bitno.)

Po setovanju brojača u telefonu? U prvom postu napisao sam koliko je neprecizno. Moj SE K70 samo meri broj min:sec od poslednje reseta, bez obzira s kim pričao; isto žali i za SMS. Ovo se neće promeniti a nekad mi baš znače tarifni dodaci (recimo, Nova godina, 200 SMS-ova samo na čestitanje).

Postoji li neka Java aplikacija (za Sony Ericsson) koja bi mogla da pomogne da razlikuje pozive u mreži i nacionalne poruke ili barem nešto od toga?

 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?04.12.2007. u 05:40 - pre 199 meseci
Citat:
Bez razlike na tarifni paket uz koji se koristi dodatak, ili.. ?!?

S operaterom sam pričao o Bel200 paketu, rekla mi da se i TD "minuti u mreži" zaokružuje 60+1. Ne verujem da će kod Mix-a obračunavati TD 1+1 sec. Ako neko sazna, neka javi.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?04.12.2007. u 11:29 - pre 199 meseci
Citat:
owim:
Postoji li neka Java aplikacija (za Sony Ericsson) koja bi mogla da pomogne da razlikuje pozive u mreži i nacionalne poruke ili barem nešto od toga?

Koliko znam ne postoji, čak ni za smart telefone... na Symbianu koristim SMS Diary, koji pravi detaljan statistički izveštaj u html formatu za SMS poruke, a detaljna statistika poziva je za sad izgleda u domenu "kvadrature kruga"...

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?05.12.2007. u 18:28 - pre 199 meseci
Ja koristim DATA tarifni dodatak i u startu sam imao loše iskustvo sa korisničkim servisom. Namerio sam da ga aktiviram sredinom prošlog meseca i dobio informaciju da se bez obzira na datum u mesecu kojeg je aktiviran, na kraju meseca stornira onoliko koliko si platio, da bi se na kraju kad sam dobio račun video da upravo jako ima veze kog datuma je aktiviran i da ti u zavisnosti od toga obračunavaju manje po tarifnom dodatku a više po redovnoj ceni. Znači platio sam DATA12 tarifni dodatak gde za 150 dinara dobiješ 12MB data protoka, odnosno na kraju meseca ti od ukupnog protoka odbiju 12MB a ostatak ti obračunaju po redovnoj ceni od 4 din/100kb (sve bez pdv). E sad pošto sam ga ja aktivirao recimo 18. u mesecu i vodeći se dobijenom informacijom da je datum aktivacije nebitan, trošio shodno tome, te sam tog meseca imao prenetih oko 13MB, oni su mi na osnovu tarifnog dodatka stornirali samo 8MB a ostalo su mi obračunali po redovnoj ceni, tako da sam tu na neki način prevaren namerno ili nenamerno, meni je svejedno. Videću ovog meseca kad stigne račun kako ću proći.

Inače tarifni dodaci su dostupni samo korisnicima BEL tarifnih profila, dok su drugi postpaid profili uskraćeni za tarifne dodatke, pa nema potrebe da se ti korisnici "opterećuju njima". Mene je isto žešće iznerviralo kad sam ovih dana dobio sms kako se prvi minut zaokružuje, tako da "50 besplatnih minuta" u prevodu može da znači i "50 besplatnih poziva od 5 sekundi", a kako mi je ipak najveći broj razgovora kraći od minuta, efektivno od tih šatro 50 minuta imam ustvari 25-30min, da ne govorim da nakon iskorišćenih besplatnih "minuta" svaki sledeći razgovor od 1-59 sekundi košta cca 10 dinara, tako da više uopšte nije toliko isplativ BEL postpaid. Sad bih otprilike trebalo da potrošim mesec dana da sračunam koja kombinacija pretplate i tarifnih dodataka bi mi se najviše isplatila, a to me svakako smara.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.154.*



+64 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?05.12.2007. u 18:38 - pre 199 meseci
Tarifiranje na bel tarifnim paketima je ostalo isto na sekundu ako nisi prekoracio broj besplatnih minuta
 
Odgovor na temu

kime1
Srbija

Član broj: 13275
Poruke: 939
217.24.27.*



+2 Profil

icon Re: Postpaid extra: tarifni dodaci - kako se snalazite?05.12.2007. u 19:38 - pre 199 meseci
ja sam pak mislio da i kod stopiranja tarifnih dodataka važi formula do 10. do 20. do 30.-tog (1/3, 2/3, ceo dodatak), pa nisam žurio da odjavim minute u mreži, s obzirom na povećanje novogodišnje, ali šipak, tek od 1.1. ... (120 min dodatak)
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: MTS tarifni dodaci

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62099 | Odgovora: 189 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.