Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju

[es] :: Vodič za emigraciju :: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 166019 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 20:42 - pre 205 meseci
Uh, NYC je pravo mesto za zivot.

Sve radi 24h (sto je najvaznije, Starbucks radi do 2am, a ne do 7pm ko ovde), nivo usluge, bas kako Ivan kaze, sjajan. Pogotovo u odnosu na UK, gde je, kao sto sam vec rekao, blago opustena atmosfera :D (bolje od Italije, ali dosta iza Svabije).

Moj je utisak da u NY-orcani nisu bas u najtopliji & ljubazniji ljudi. Naime, urade sta treba i kvalitetno, ali je sve ko na fabrickoj traci... u fazonu samo stancuj.

Takodje, posto firma gde radim ima puno US klijenata, kad god treba nazvati nekog NY-rcanina, svi se prave blesavi (tj niko ne zeli). Razlog je sto su uvek "grumpy", nimalo ljubazni, vecito u fazonu ajde pozuri, reci sta imas, imam ja sto drugih stvari koje me cekaju.

Losa strana je sto emigracija u US nije bas lak posao. Imaju kvote, na papire se dugo ceka, poslodavci su manje voljni da rade papire.

Takodje, obicna radna dozvola ne vodi ka settlement-u (mozes da radis 7 godina i onda aj kuci, dok u EU mahom posle 5 godina imas prava na bezuslovni ostanak), vec moras naci firmu koja ce da te sponzorise (a moras jaako da im trebas da bi ti sredili papire).

Uprkos tome, da imam neku iole povoljnu ponudu za posao, odselio bih se tamo bez pardona.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 20:47 - pre 205 meseci
Citat:

Losa strana je sto emigracija u US nije bas lak posao. Imaju kvote, na papire se dugo ceka, poslodavci su manje voljni da rade papire.


Hehe postoje i L1 vize za one koji su dovoljno visoko u firmi i firma ima office u USA - koje su god-send ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 20:53 - pre 205 meseci
Da, to je intra company transfer viza, ali takodje, bez mogucnosti za settlement (vazi do 7 godina, a posle aj kuci).

U sustini, mozda za tih 7 godina nadjes naku firmu voljnu da te sponzorise za Green Card, ali mozda i ne nadjes ;). Sta onda, ziveo si tamo 7 godina, kupio stan, kola, imas decu.... i oni te posalju kuci. Ta opcija, priznaces, nije bas prijatna.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 20:55 - pre 205 meseci
da nisu uveli L vize nikada im niko ne bi ni isao u predstavnistvo zato sto (po zlu) cuvena H1B viza ne omogucava supruzniku da radi. On ostaje na H4 vizi, a iskustvo govori da najbolje moze da se nada zelenoj karti.

102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 20:59 - pre 205 meseci
Citat:
Da, to je intra company transfer viza, ali takodje, bez mogucnosti za settlement (vazi do 7 godina, a posle aj kuci).


Kako L1 viza isto ima "dual intent" - http://en.wikipedia.org/wiki/L-1_visa - poznajem 2 osobe koje su dobile Green Card posle L1 vize, naravno moras traziti GC i odraditi ceo paperwork - ali, opet, razlog zasto se kvalifikujes za L1 obicno znaci da je kompanija voljna da plati GC i da se aktivno zalozi ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 21:10 - pre 205 meseci
Pa dobro, mozes ti otici kao turista u US, ozeniti se i dobiti GC, ali ne govorimo o tome .

H1B i L1 su non-immigrant vize. Postoji mogucnost da nadjes sponzora za GC, ali i da ne nadjes.

U svakom slucaju proces nije straightforward kao u EU (i recimo Kanadi, Australiji i sl).

Pricaju na sva usta kako ce to da menjaju, da olaksaju high skilled ljudima pristup, ali nesto sporo to ide.
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 22:36 - pre 205 meseci
Citat:
Amerikanci mi ne deluju kao osobe koji mogu da se pohvale opstom kulturom a ja ne mogu da pricam sa nekima koji ne znaju neke osnovne stvari, koji eventualno znaju ono sto im treba za Ameriku i misle da je ceo svet zapravo Amerika.


... za razliku od Evrope (EU) i "nove Evrope" a da ne govorimo o delovima Evrope koji tome teze (Srbija) gde zivi sve sam doktor nauka.

Upravo ovakve predrasude tipa "Ameri su glupi" su jedan od bitnih uzroka za sva sranja koja nam se desavaju.

 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
89.216.192.*

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 22:49 - pre 205 meseci
Sto se tice opste kulture Amerikanaca sigurno na 300 miliona stanovnika ima 50 miliona onih sa dobrom i jako dobrom opstom kulturom ali u razgovorima sa ljudima, njihovog pogleda na obrazovanje (ne mislim na vrhunske skole), citanju iskustava drugih, bilo je i nekih video priloga mislim da nisu nesto u vrhu po posedovanju opste kulture. Ja znam koji je glavni grad Floride (a to nije Majami) a verujem da najveci broj Amerikanaca ne zna da je Minhen u Bavarskoj a mozda cak ni da pokaze na karti gde je Luksemburg. Nije da je to nesto ekstra bitno, ali mi je glupo kada vidim vise primera njihove pomalo arogantnosti da uce bilos sta sto nema veze sa Amerikom. Naravno, ima izuzetaka.

Koji su nacini za dobijane zelene karte a da to ne ne ukljucuje: lutriju i vencanje sa Amerikankom? Kako ide to sa sponzorstvom za Green card od strane kompanije u kojoj bi trebalo da radis, koliko je komplikovano i skupo? Kako ide ako imas tamo prijatelja/rodbinu koja je voljna da to uradi za nekoga? Interesuju me potrebni uslovi i koliko je za Kanadu ta ista situacija (boravak sa mogucnosti rada) jednostavnija.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 22:59 - pre 205 meseci
Jedan savet - predrasude o ljudima zaboravi; jedini nacin da stvarno uvidis kakvi su neki ljudi je da provedes neko vreme u zemlji koja te zanima. Ovo ne vazi za Francuze (j/k) ;-)))

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 23:08 - pre 205 meseci
U prosloj poruci si spomenuo gomilu stvari koje su bitne turistima, a sasvim nevazne ako zelis da se doselis negde. Iskreno, da li bi te ispunilo to sto zivis recimo 2km od Ajfelovog tornja? Bilo bi zanimljivo prvih nedelju dana, a posle... ma koga briga za tu *ebenu antenu ;).

US deluje jednolicno, jer nisi nikad bio tamo. U medijima Ameri vole da se predstavljaju kao monolit. Sto i jesu, u nekom pogledu (ekonomskom i vojnom), ali su monotoni nisu :). Probaj otici na recimo mesec dana, mislim da bi okrenuo misljenje za 180 stepeni(*).

Do GC moze svadbom, da te firma sponzorise (koomplikovan proces, trebas biti baja da ti se neko za ovo potrudio... nije nemoguce) i lutrijom.

Mozes otici tamo na H1B, pa posle vijati GC. Nazalost, s obzirom da imas porodicu, ovo bas nije najbolje resenje (zbog ogranicenja H1B vize).

(*)
Travel is fatal to prejudice, bigotry, and narrow-mindedness, and many of our people need it sorely on these accounts. Broad, wholesome, charitable views of men and things cannot be acquired by vegetating in one little corner of the earth all one's lifetime. - Mark Twain
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 23:26 - pre 205 meseci
Moje iskustvo sa USA, tj. njenim delovima koje smatram dobrim za zivot i rad, je isto vrlo pozitivno (putujem tamo 4-5 puta godisnje, u proseku po nedelju dana ostajem, dakle mesec-mesec ipo godisnje sam tamo), identicna situacija - kada sam tamo prvi put otisao 2003-ce, bio sam pun predrasuda - ocekivao sam svasta, i malo toga dobrog :)

"War on terror" je besneo, Irak je bio upravo napadnut (prva nedelja "Shock & Awe") -- sve u svemu pakao - prvo vece zavrsavamo u nekom restoranu u centru LA gde smo ekipa 1 Holandjanin, 1 Nemac, 1 Englez, 3 Amera i moja malenkost - tema rasprave je bila, naravno, USA i njena politika, napad na Irak, Bush i sl...

Diskusija je bila prilicno zahuktala - Nemac i ja smo pljuckali Busha sve u 16 (Holandez odobravao) - dok su Ameri sasvim argumentovano branili sta je tu vec imalo da se brani - poenta price je da smo se mi drali (i to vrlo dugo) i niko se nije ni okrenuo okolo - dok sam ja dosao sa predrasudom da bi me za to vec upucali - Kolege Ameri nisu uopste imali neku gorcinu i ne znam ti ja sta vec su sasvim racionalno objasnjavali svoj polozaj bez i jednog znaka da im to smeta ili da se osecaju uvredjeni - probajte to da uradite Francuzima, na primer - pa posmatrajte reakciju i zaboravite buduce vecere :)

Dalje, tu je neverovatnan diverzitet - bukvalno ceo svet u malom, sve boje koze, mentaliteti, svi nivoi znanja - za svakog po nesto. Ljudi generalno imaju vrlo pozitivan stav prema zivotu i "can do" narav (neuspeh tj. prikazivanje istog je velika slabost - totalno olaksanje u odnosu na regije gde svako mora da se zali na nesto), imaju grizu savesti ako ne rade - sto cini vrlo dobru radnu kulturu (ako nekom kazes da nesto uradi, to ces dobiti uz izuzetan servis i osmeh) - i, kao sto vec rekoh, mahom su vrlo elokventni i pricljivi - sto olaksava socijalizaciju novajlijama i, uopste, obogacuje zivot.

Zatim, tu je izuzetan geografski diverzitet - Da bi preleteli od istoka do zapada USA morate potrositi 5 sati u avionu - izmedju se moze naci za svakog po nesto: plaze, planine, polja, sume, pustinje, veliki gradovi, mala mesta, nacionalni parkovi, jezera, reke... dakle, postoji ogromna mogucnost izbora gde ziveti u zavisnosti od geografskih preferenci.

Tu je i dostupnost bukvalno svega potrebnog za zivot, izuzetna infrastruktura, odlicni univerziteti - jedine lose stvari koje mi padaju na pamet je zdravstvena nega i avionske kompanije, mada sa ulaganjima komparativnim sa EU u zdravstvenu negu mislim da se postize slican nivo sigurnosti.

Doduse - u drugim posetama malo "konzervativnijim" drzavama kao sto ej Nevada bilo je budalastina tipa ova:



:) Al, boze moj... kretena ima svuda :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju23.05.2007. u 23:29 - pre 205 meseci

Dejane, to sto ti znas koji je glavni grad Floride (a nije Majami) nije opsta kultura nego "trivia" (recimo da se prevede kao "nepotrebno znanje") koje je zgodno za "Milionera". :)

Sto se tice Luksemburga, ne znam bez Wikipedije kakav on ima veci civilizacijski znacaj ima od Ohaja, koji je recimo znacajan za Srbe zbog Dejtona :)

Ameri imaju tu neku civilizacijsku srecu da zive tamo gde zive i da su se izvukli od trauma 20.veka i sad mozemo svi da im se podsmevamo, ali cinjenica je da ljudi idu tamo da rade i zive, a odande dolaze u Evropu samo radi provoda, poslovnih sastanaka ili u starosti, da se obidju znamenitosti, rusevine i rodbina.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 01:30 - pre 205 meseci
Amerikanci su zapravo puno obrazovaniji od Evropljana. Iznenadili bi ste se sta se sve znaju !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 04:59 - pre 205 meseci
RE: freedom fries.

Negde u to doba bio je popularan vic o tome sta Hanibal Lecter kaze o Francuzima:

"I love French people - they taste like chicken"
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 08:26 - pre 205 meseci
Citat:
Dejan Bizinger: Sto se tice opste kulture Amerikanaca sigurno na 300 miliona stanovnika ima 50 miliona onih sa dobrom i jako dobrom opstom kulturom ali u razgovorima sa ljudima, njihovog pogleda na obrazovanje (ne mislim na vrhunske skole), citanju iskustava drugih, bilo je i nekih video priloga mislim da nisu nesto u vrhu po posedovanju opste kulture....

...Ja znam koji je glavni grad Floride (a to nije Majami) a verujem da najveci broj Amerikanaca ne zna da je Minhen u Bavarskoj a mozda cak ni da pokaze na karti gde je Luksemburg. Nije da je to nesto ekstra bitno, ali mi je glupo kada vidim vise primera njihove pomalo arogantnosti da uce bilos sta sto nema veze sa Amerikom....



Wow.... Pa pazi, ti si u fazonu B92, pro-evropske, pro-atlantske integracije, Srbija Evropa-Svet, intelektualac i ti fazoni... I onda izvaljuješ ovakve stvari?!?!?!

Pa naravno da bilo kog Amerikanca zabole i gde je Nemačka, a kamoli Minhen u nekoj tamo Bavarskoj (iskreno, ni ja 100% ne bi znao da pokažem gde je tačno Minhen na karti Nemačke, iako sam bio tamo gomilu puta)...

Znaš li ti koji je glavni grad Nebraske? Možeš li uopšte da pokažeš Nebrasku na karti USA?

Zašto bi nekog tamo prosečnog Amerikanca zanimale neke tamo državice van USA, kad ni 1% njih neće nikad putovati van USA (Možda Bahami, i eventualno meksiko ali to se odnosi samo na populaciju koja živi u kraju). A razlog tome je ne zato što su oni zatucani ili šta ti ja znam ne znaju za bolje, već zato što unutar same USA postoji SVE što se jednom turisti može pružiti, i oni imaju dovoljno toga da obiđu unutar svoje države, tako da nemoaju potrebe uopšte da gledaju dalje...

I ako krene tema o istoriji (tj. nemanju iste) i sl. rećiću samo da 1776 kada je USA oformljena kao država (I od tada se njena država nije menjala, ako izuzmemo proširenje teritorije!), dok smo se mi u to vreme vijali sabljama sa Turcima ... Pa mi prvi treba da se pokrijemo po ušima na sam pomen reči istorija!! Šta mi imamo što Ameri nemaju 100x bolje? Lepenski vir? ma ajde... Koga mi lažemo sa našom 'istorijom', pa se još i podsmevamo ljudima koji imaju 100x veću i bogatiju istoriju od nas...

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 09:06 - pre 205 meseci

@ventura,

Nije usporediva istorija Amerike i Balkana, tj Srbije. Drzave na teritoriji Balkana su nastajale u VII veku, tako i prva Srpska drzava.

Cemu toliko glupa usporedba sa 1776 godinom i formiranjem Americke drzave??
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 10:50 - pre 205 meseci
Zivim u Italiji ja. Ne postoji zemlja koja moze da joj parira po bogatstvu kulturnih spomenika. Stvarno je fantasticno. Pa opet kada pogledam slike Novog Jorka, Majamija, Losandzelesa zapitam se gde ja to zapravo zivim.

Jeste Amerika postoji (tek) 200+ godina, ali vidite sta su sve postigli !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Dejan Bizinger

Član broj: 10102
Poruke: 291
*.b92.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/bizin..


+10 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 11:18 - pre 205 meseci
Ok, ne treba da me neko pogresno shvati ali evropska kultura je mnogo bogatija od americke i verujem da ce to isto da kazu i mnogo strucniji od nas, tj. oni koji se time bave. Sa druge strane, za postovanje je sta je Amerika uradila za kratak period i vrlo cenim Ameriku kao zemlju za biznis i smatram da nema bolje mesto za biznis od USA. Ali, ne bih voleo sad diskutujemo nesto o kulturi, da ne krene neko prepucavanje posto je to i manje bitno.
Karike.com - povezuje korisnike sa Balkana i
dijaspore od 2007.
Automatika.rs - najveći inženjerski portal na
Balkanu
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.180.*



+105 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 11:28 - pre 205 meseci
Citat:
Zašto bi nekog tamo prosečnog Amerikanca zanimale neke tamo državice van USA, kad ni 1% njih neće nikad putovati van USA (Možda Bahami, i eventualno meksiko ali to se odnosi samo na populaciju koja živi u kraju). A razlog tome je ne zato što su oni zatucani ili šta ti ja znam ne znaju za bolje, već zato što unutar same USA postoji SVE što se jednom turisti može pružiti, i oni imaju dovoljno toga da obiđu unutar svoje države, tako da nemoaju potrebe uopšte da gledaju dalje...


Upravo je ovo i problem, da se ne mesaju u svaku fucking stvar na svetu i da ne bombarduju druge ljude sve bi ovo bilo ok, ali posto se oni predstavljau kao sila koja treba da odredjuje ono sto je dobro i da pokazuju sta je lose i proglasavaju da je nesto lose trebalo bi da malo upoznaju svet koji zele da kontrolisu. Zbog svega toga im se i desava Irar, i zbog svega toga im se i desio Vijetnam jer su mislili da su sami na svetu i da svet treba da izgleda kako oni zamisle...

Ratuju u Iraku a kladim se da vise od 50% punoletnih gradjana USA ne bi znao da pokaze Irak na mapi sveta....ne znato sto imam neke proverene ankete ili istrazivanja nego bas zbog toga sto je opste poznato kakav pogled i zatvorenost prema svetu imaju prosecni USA gradjani...
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju24.05.2007. u 13:11 - pre 205 meseci
^^ Da li ovo znaci da je OK sto su Srbiju ugnjetavali tokom devedesetih, kad vec pocnes sa izjednacavanjem naroda i vlade (americkog) ?

Amerikanci, Australijanci, a verovatno i Kanadjani su najprijatniji i najmirniji narod na svetu, barem su takva moja iskustva iz prve ruke (zivot i rad). Jer zive u tom nekom prostranstvu gde te niko nista ne pita, i nista ne moras da znas, osim da platis porez. Mozda postoje neki nomadi u prostranstvima Turkmenistana koji su jos opusteniji, ali ovde se prica o zemljama koje su pogodne za imigraciju.

U Evropi cim se rodis po defaultu si nebeski narod (sto se tice komsija si zlotvor) i odma si predodredjen da je neko OK, a neko nije.

Jedini razlog koji bi mene sprecio da se odselim u neku od popularnijih EU destinacija je kad sam bio prosle godine na letovanju izmedju ostalog i u Salzburgu i planinama Bavarske gde nisi mogao da pobegnes od nase dijaspore. Sa NS tablama sam se u Hrvatskoj mirnije proveo na moru nego na autoputu kroz kulturnu Evropu gde su nas pozdravljali sa 3 ili sa 1 prstom, zavisi dal su nasi ili njihovi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Najliberalnije zemlje u EU za imigraciju
(TOP topic, by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 166019 | Odgovora: 282 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.