Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

snimanje na parce

[es] :: Linux :: snimanje na parce

[ Pregleda: 2917 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mekani
Goran Mekic
Novi Sad

Član broj: 4544
Poruke: 51
62.108.125.*

ICQ: 163226991


Profil

icon snimanje na parce21.07.2003. u 18:19 - pre 252 meseci
Da li postoji program (i naravno kako se zove) koji moze da snima sa line-in po sat intervalima. U prevodu, treba mi program koji ce snimati sat vremena (ili vec neki drugi interval koji bih mu zadao). Ono sto mi ustvari treba je da program neprekidno snima nesto sa line-in, ali da sece te fileove. Kako sam ja to zamislio, jedna skripta bi terala <program> | lame u beskonacnoj petlji. Naravno, ako postoji gotov program, bilo bi jos lepse. Hvla u napred. :o)
Meka(ni)
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: snimanje na parce21.07.2003. u 18:41 - pre 252 meseci
Kao i obično, pod Linuxom je i odgovor na parče. Ne znam da li postoji program koji radi baš kako si opisao, ali svakako imaš komponente kojim možeš da napraviš to što ti treba.

1) Program sox ume da snima sa zvučne kartice i da kodira, ako to želiš, u neki od formata sa kompresijom, na primer ogg vorbis.

2) Program oggenc ume da pretvori niz semplova (recimo wav fajl) u ogg vorbis stream (zauzima mnooogo manje mesta nego čist wav), možda bi hteo da ga koristiš jer je pitanje da li će sox uspeti na tvojoj mašini da konvertuje sve u letu. Pošto snimaš na određeno vreme, možeš da vidiš šta ti se više isplati: da odmah konvertuješ ili da snimaš u wav koji će oggenc kasnije kodirati u ofu.

3) Program cron ili at umeju da pokreću programe u zadato vreme ili u zadatim intervalima.

4) bash ili neki drugi shell imaju komandni jezik koji će ti pomoći da gore navedene komponente zalepiš u jednu celinu.

f
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: snimanje na parce

[ Pregleda: 2917 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.