Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?

[ Pregleda: 2990 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
91.185.100.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?16.05.2007. u 23:19 - pre 206 meseci
Ploca je ASUS A7V8X-X, procesor AMD Sempron. Skoro je stavljeno privremeno napajanje jer je prethodno pravilo probleme. Juce uzmemo novo napajanje LC Power 400W, Chieftec-ov cooler za kuciste i novi cooler za socket A jer je procesor radio na malo visim temperaturama. Zamenio sam sve i nakon toga sledeci problem. Kad se upali racunar pocne da pisti, beep 2 sekunde, pa sekund prekid pa opet 2 sekunde beep i tako neprestano. Zna li neko sta bi ovakvo pistanje moglo da znaci? Ne daje sliku niti bilo kakve druge znakove zivota. Ne pomaze reset BIOS-a, druga memorija niti bilo sta slicno. Vracao sam staro napajanje i cooler za procesor, poiskljucivao sve sto moze da smeta ali i dalje isto. Moram da napomenem da sam prilikom skidanja coolera za procesor malo zakacio plocu i moguce tom prilikom ostetio nesto. Pokusao sam da stavim procesor na drugu plocu, za koju znam da nije bas ispravna ali cisto da vidim da li cu dobiti bilo sta. Medjutim, nista nazalost. Da li je moguce da sam ostecenjem ploce uspeo da ostetim i procesor? Sutra cu uzeti drugu, novu plocu pa cu probati na procesor na njoj.
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

CooLa
Sibin Grašić
SysAdmin
Beograd

Član broj: 57939
Poruke: 698
77.46.182.*

Sajt: etfovac.com


+4 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?17.05.2007. u 17:42 - pre 206 meseci
Prvo probaj drugi procesor na tvojoj ploci, a onda tvoj procesor na drugoj ploci koja je STO POSTO ispravna! Pa posle sve drugo... Moguce je da se prilikom zamene kulera okrnjio jezgro!
Pitaj decka zasto ga zovu Gojko Sisa
 
Odgovor na temu

golden eye

Član broj: 118762
Poruke: 331
77.46.182.*



+7 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?17.05.2007. u 18:43 - pre 206 meseci
Veoma je verovatno da je CPU ostecen

Vidi

ja sam imao maticnu A7V266-c i crko mi Athlon palomino Core
zamenio ga Sempronom 2400
kada sam ga zamenio radio je i nakon 2 min se ugasio

izvadio sam bateriju iz maticne i nakon 1 min je vratio i onda je sve bilo ok i taj pc jos radi


Probaj jos jednom sa baterijom da restartujes bios i onda da brzo udjes u bios i zamenis fsb na 133

goodluck
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.dyn.one.at.



+61 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?17.05.2007. u 18:58 - pre 206 meseci
Nisam siguran ali bih po svemu sto je receno rekao da je ipak mainboard na neki blentavi nacin ostecen...
U svakom slucaju javi resenje problema
Poz

 
Odgovor na temu

V.i.P.e.R
Nis

Član broj: 34948
Poruke: 131
*.adsl-1.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?17.05.2007. u 20:16 - pre 206 meseci
Pre 3 godine imao sam gomilu A7V8X-X ploca i veruj mi znaju da komplikuju zivot...
Recimo na jednoj je bio Athalon XP 2400 a na drugoj XP 2100 jednostavnom zamenom
procesora nisu htele da rade, tj isto su se ponasale kao ta tvoja - nisu prepoznavale procesor...
Vratim, opet nece... skinem sa trece ploce (sve su ASUS A7V8X-X) XP 1800 stavim taj procesor
na jednu od ploca - kad radi! Vratim procesor na plocu, stavim XP 2100 opet radi...
stavim XP 2400 i on proradi... i shvatim ta izgleda imaju problem sa prepoznavanjem procesora.
Na drugoj opet problemi, ostavim dan-dva resetujem bios proradi i na njoj, ali jedva.
Procesore sam tad proverio na Gigabyte 7VRXP i odmah su bili prepoznati i radili su bez problema...

Dalje - ume cesto da blokira komande (mis i tastaturu).
Sve u svemu mnoge probleme sam resio ubacivanjem novog biosa... mislim da je zadnja verzija 13.
Probaj da skines procesor i upalis racunar bez procesora, onda ugasis racunar, resetujes bios,
pa onda da vratis procesor. Ili resetujes bios, ukljucis bez procesora, iskljucis i stavis procesor.
Mislim da bi to trebalo da resi problem. Ako nece probaj tvoj procesor na drugu plocu, ako radi,
jos uvek ne znaci da ploca nije u redu... Probaj drugi procesor, pa onda vrati svoj...

I narvano - javi sta si napravio..
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
91.185.100.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?19.05.2007. u 09:11 - pre 206 meseci
Evo da javim da je na kraju ipak usxxa ploca pravila problem. Interesantno je sto sam kupio novu plocu (ASRock), probao i ono nista. Ok, velim idem da trazim procesor. U medjuvremenu mi zatreba ASRock na drugoj strani, coveku crkla isto ASUS K7V8X-X. Ja stavim procesor u ASRock-a i opet nista. Uh, al' sam odlepio tad. Odem, zamenim tu novu plocu i probam oba procesora i oba rade!!! Ubacio sam problematicni procesor sa pocetka price i u neku MSI i radi bez problema, samo ploca ne radi kako treba pa mora da se kupi nova. Znaci ASUS/ASRock definitivno imaju problem sa VIA chipsetom za socket A.

POZDRAV

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 19.05.2007. u 18:14 GMT+1]
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?19.05.2007. u 16:22 - pre 206 meseci
Baš sam hteo da ti kažem da je ploča crkla, ali već si ustanovio to.

Sledeći put ako ti crkne nešto (nedaj bože) CPU ili Ploča imaš u uputstvu za tvoju matičnu ploču (mada je uglavnom svuda isto) kako da prepoznaš kvar preko bip signala i diodica na ploči kako i u kom tempu svetle.

Upravo taj bip -2sek- bip -2sek- bip... je upozorenje da ti je ploča crkla, kada crkne CPU ide dugo biiiiiiiip -1sek- biiiiiiiip -1sek-...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Da li je crk'o procesor ili ploca (ili oboje)?

[ Pregleda: 2990 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.