Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite montazeru pocetniku

[es] :: Video produkcija :: Pomozite montazeru pocetniku

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DereK_TroteR

Član broj: 145590
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Pomozite montazeru pocetniku 16.05.2007. u 21:20 - pre 206 meseci
Ovako... Radim na jednoj TV stanci i imam jedan veliki problem...
Dakle... Materjal snimljen kamerom se lepo i uredno skine na komp, lagano izmontira, ali :((
Na televiziji imamo Canopus i Edius Pro program (skiidanje i montaza) kao i Premier 6 i Vegas 6. Program ide preko PlayBox-a. PlayBox moze samo da pusta MPEG 2. Medjutim, posle urednog montiranja i rendera, snimak uzasno secka u PlayBox-u. Cesto dolazi do totalnog razlazenja slike i tona ?!?! U Vegasu sve lepo renderujem u MPEG 2 (DVD Pal), i sve je ok ako se gleda preko nekog plejera, ali kada ide direktno u program onda je katastrofa...
Ista je stvar i kada se renderuje i u Edius-u...
Nemam bas previse iskustva sa Vegasom... Da li eventualno neki plug in moze resiti ovaj problem ili jedino ostaje da kontaktiramo distributere Canopus-a i PlayBox-a?

[Ovu poruku je menjao DereK_TroteR dana 16.05.2007. u 22:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao DereK_TroteR dana 16.05.2007. u 22:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DereK_TroteR

Član broj: 145590
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku17.05.2007. u 22:02 - pre 206 meseci
Recite mi bar da li je moguce u Premieru export-ovati u MPEG 2?
 
Odgovor na temu

vRBL

Član broj: 78267
Poruke: 58
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku18.05.2007. u 11:01 - pre 206 meseci
Citat:
DereK_TroteR: Recite mi bar da li je moguce u Premieru export-ovati u MPEG 2?


...pa naravno da moze!
Export timeline pa ides na Adobe MPEG encoder (mozda nisi primetio) a ako ga premier ne nudi kao opciju instaliraj neki mpeg encoder za adobe (main concept npr.) i tad ces moci da ga exportujes kao mpeg!
a to sto te cima oko reprodukovanja mi i nije bas najjasnije ali mislim da se razlikuje canopusov mpeg od obicnog ali nisam siguran neka me neko ispravi...a i koliko se secam premier ti nudi da exportujes materijal kao canopus mpeg e pa mozda je tu i problem sto play box (sa kojim nemam iskustva) ne moze da ga "sazvace" probaj ovako kako ti rekoh na pocetku!
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku18.05.2007. u 22:13 - pre 206 meseci
Pozdrav. Malo obrati pažnju pri kompresiji u mpeg, Bit rate ne bi trebao da prelazi 8000 kbps ili 8Mbps.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku22.05.2007. u 10:12 - pre 205 meseci
Ja bih rekao da mu secka zbog neprilagođenih fieldova.
Pročačkaj malo opcije i vidi da ti fieldovi budu namešteni isto i u programu za montažu i i programu za emitovanje u etar.
 
Odgovor na temu

DereK_TroteR

Član broj: 145590
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku22.05.2007. u 20:20 - pre 205 meseci
Ljudi, hvala vam svima na pomoci, ali nista ne pomaze.

Ni meni nije jasno...
Sta god drugo se renderuje sad ispadne perfektno... Jedino nece ono sto je skidano sa kamere...
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.rtv.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku28.05.2007. u 08:32 - pre 205 meseci
Citat:
d4rk3lf: Ja bih rekao da mu secka zbog neprilagođenih fieldova.
Pročačkaj malo opcije i vidi da ti fieldovi budu namešteni isto i u programu za montažu i i programu za emitovanje u etar.



Takodje i u capture setovanju... Znaci, ceo lanac mora imati ISTI field (ili Lower ili Upper field, nebitno je, samo da bude isti u svim fazama: capture - editing - emition ).
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku28.05.2007. u 21:47 - pre 205 meseci
...Meni je Adobe Premier nekako... truo... Racunam da je to najkorisceniji program za video obradu - samo za njega znam od tih, recimo, jacih, i samo njega koristim...
Uvek se nadju noviji i noviji nacini da me iznenadi pukim... pa... idijotizmom...

Npr. hteo sam jednom da napravim video snimak od jedne fotografije u visokoj rezoluciji tako sto bih prelazio kadrom po toj slici ('Motion' opcija (tamo gde imas da zumiras, pomeras, deformises sliku)). Glupi Premier se (nepojmivo) vezao za rezoluciju u koju eksportujem (??) - npr. ako eksportujem cisto za pregled u maloj rezloluciji (npr. 160x120) on ce celokupnu sliku koja je 5MPix svesti na 160x120 i onda tek operisati na toj sakatosti (npr. kada hoces da zumiras on ce zumirati 160x120 sliku (i sta onda moze da se ocekuje da ces videti?) a uvezena je kao krasna slika od celih 5MPix sa detaljima koji se vide solidno i na 10x od onog sto staje na ekran kada vidis celu sliku) - umesto da lepo naprosto 'Crop'-uje zumirani deo slike (u kadru) i onda TO tek onda preformatira u rezoluciju eksportovanja. Ali to nije nista - previdimo to; avaj, krenem ti ja da eksporujem finalno, kad ono hoces - ne sledi sve tacke kretanja iz nekog razloga (kod predzadnje skoci i tako stoji umesto da animira kretanje). Da se ne prica o problemima necega sto je toliko banalno koliko 'Crop'-ovanje, rvanje sa rezolucijom, cudne nepojmive neobjasnjive pojave pri promeni rezolucije tipa 'nazubljenih' ivica koje se tresu iz nekih razloga iako je rezolucija visoka, satro 'interlace' i te finte... Zabagovano totalno - ja ne znam kako oni imaju obraza uopste da prodaju to za pare...

Tako da je moje misljenje da su svi ti programi njonje.
Ponekad mi se ucini da ce biti lakse lepo eksportovati kadar po kadar snimaka u BMP ili drugi sirovi format slike i onda lepo, izvol'te, otovriti 'MS-Paint' i crtkati ga, copy, paste ga do 5 ujutru...

Jedan kadar treba da bude jedan kadar; jedan piksel treba da bude jedan piksel - to je digitalno. Oni su sve cari digitalnog skrkali u nistavilo, zakomplikovali i kojesta. Zalosno...
Tako da treba racunati i na ovakve stvari koje pominje DereK_TroteR ovde. Navikni se da ces videti jos mnogo mnogo takvih fiks-pojava...

(ponekad (ponekad samo!) je resenje eksportovati u sirovom formatu to sto ovi kopleksni programi stvore (sto je problem ako je dugacak snimak, visoka rezolucija itd.), i onda lepo u nekom obicnom programu namenjenom za rekompresiju rekopresovati ga ovako-onako-kako-god-hoces - imas sirovi snimak pa eksperimentisi...)



PS: je l' istina da na ovom forumu moras da imas najmanje deset poruka
na forumuda bi mogao da primas PRIVATNE PORUKE ?

[Ovu poruku je menjao Blablabla dana 28.05.2007. u 23:06 GMT+1]
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku29.05.2007. u 03:03 - pre 205 meseci
trebao si da koristiš image pan filter, umesto motiona, ako si hteo da uvezeš sliku sa većom res.
Radio sam sličnu stvar davno sa preko 3000 slika ogromne rezolucije, i image pan je savršeno odradio posao. Treba samo izračunati koliko otići u zoom procentualno da bi slika otišla u tačno (recimo) 720x576.
Samo da napomenem da ovde pričam o starom (po mojem mišljenju, neprevaziđenom) premiereu 6.5.

Mada, premiere i nije program za žongliranje sa takvim stvarima, bolje uzmi after.
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.rtv.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku29.05.2007. u 12:07 - pre 205 meseci
Citat:
Blablabla: ...Meni je Adobe Premier nekako... truo... Racunam da je to najkorisceniji program za video obradu - samo za njega znam od tih, recimo, jacih, i samo njega koristim...
Uvek se nadju noviji i noviji nacini da me iznenadi pukim... pa... idijotizmom...


Meni se, recimo, isto razocarenje desilo sa AE 7.0!
Sve sto hocu da uradim, on nece...
I sta je zakljucak!?
Jednostavno, nisam dovoljno upucena u rad sa tim programom, ne znam mnogo toga o njemu i naravno da onda ne umem ni da ga koristim. Drugim recima, ne blati Premier pre nego sto naucis da radis u njemu onoliko dobro kao sto znas da plivas ili vozis bajk. ;)

Knjigu u sake! To cu i ja morati, sa AE. :)

Pozdrav!
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku29.05.2007. u 14:25 - pre 205 meseci
Ja recimo VEGAS nikako ne koristim iz prostog razloga sto sam navikao na Premiere. Problemi u radu sa njim kod mene su zaista rijetki.

Sto se tice AE-a svakako da je mnogo kompleksniji od Premiera, ali ima brdo literature na internetu tako da ako covjek ima volje da uci nista nije problem
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku29.05.2007. u 18:37 - pre 205 meseci
@ Sirenica

Ima dosta stvari koje nisu bas najsrecnije resene - to kazem samo.


PS: petica za mene za privlacenje paznje. :D
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku31.05.2007. u 22:38 - pre 205 meseci
d4rk3lf:
"trebao si da koristiš image pan filter, umesto motiona, ako si hteo da uvezeš sliku sa većom res.
Radio sam sličnu stvar davno sa preko 3000 slika ogromne rezolucije, i image pan je savršeno odradio posao. Treba samo izračunati koliko otići u zoom procentualno da bi slika otišla u tačno (recimo) 720x576.
Samo da napomenem da ovde pričam o starom (po mojem mišljenju, neprevaziđenom) premiereu 6.5."

Ma, "Motion" je za to po sustini (mozes da ga motas kako 'oces); "Image Pan" je isuvise bazican, primitivan (samo jedna kretnja moze da se obavi) - jedino (ali jedino) sto fali "Motion"-u je ta glupost sa rezolucijom. Poenta i dalje stoji.
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Blablabla

Član broj: 21277
Poruke: 395
*.dynamic.sbb.co.yu.



+23 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku31.05.2007. u 22:57 - pre 205 meseci
Mister_rap
"Ja recimo VEGAS nikako ne koristim iz prostog razloga sto sam navikao na Premiere. Problemi u radu sa njim kod mene su zaista rijetki.

Sto se tice AE-a svakako da je mnogo kompleksniji od Premiera, ali ima brdo literature na internetu tako da ako covjek ima volje da uci nista nije problem "

Ja uvek polazim od ocevidne cinjenice da sve sto program moze mora biti u njegovim opcijama (meniji, opcije, alati itd.) - a to je sve odmah dostupno. Obicno kada upoznajem program prodjem nabrzaka sve sto je tu, i onda nesto bar ostane u glavi, tako da AKO dodje momenat kada me nesto asocira na nesto sto sam video odmah na to i odem (u suprotnom mogu da zaboravim potpuno, ali uvek moze da se trazi... Ovo sa literaturom i citanje da se nauci program... to nema smisla. Praksa praksa i iskljucivo praksa. 'Help' - treba da je jedini tekst koji ti je potreban (neki programi imaju odlican 'Help' - to je kada je svaka funkcija opisana, moze slobodno da se trazi opis i kada svaku funkciju mozes da lako pratis unatrag u pomoci (kako se do date stvari dolazi - to treba da je prva stvar navedena na stranici)).).

Desva se u nekim programima da stvari nisu intuitivne, a intuitivnost u tom korisnickom delu je najbitnije po meni... i jednostavnost (ne volim sto u novijim programima dijarejisu sa nekakvim 'skin'-ovima i slicne degutantnosti; daj, bre, program i gotovo - ima svrhu, nije za gledanje nego za upotrebu (daj najprostiji 'Windows Standard' i zdravo), a kada svaki pametnjakovic drugacije ~dizajnira~ ono sto vidis kada pokrenes program onda to samo znaci konfuziju)
žvrlj, žvrlj.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Pomozite montazeru pocetniku01.06.2007. u 15:03 - pre 205 meseci
Citat:
Blablabla: Mister_rap
Ovo sa literaturom i citanje da se nauci program... to nema smisla. Praksa praksa i iskljucivo praksa. 'Help' - treba da je jedini tekst koji ti je potreban (neki programi imaju odlican 'Help' - to je kada je svaka funkcija opisana, moze slobodno da se trazi opis i kada svaku funkciju mozes da lako pratis unatrag u pomoci (kako se do date stvari dolazi - to treba da je prva stvar navedena na stranici)).).


Zamolio bih te da komentare ovoga tipa ne iznosis,
jer reci da literatura nije potrebna - tj. da nema smisla koristiti je zaista apsurdno...

Sa druge strane pominjes praksu... a zaboravljas da knjige uglavnom pisu ljudi koji "praksu imaju u malom prstu".
A reci za AE da se moze nauciti brzo, ili da manual moze pomoci korisniku da otkrije i 50% mogucnosti
koje After Effects nudi je zaista smijesno.




 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Pomozite montazeru pocetniku

[ Pregleda: 3400 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.