Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pitanje vezano za ISP-a

[es] :: Wireless :: pitanje vezano za ISP-a

[ Pregleda: 2522 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ensonar
Goran Tepshic
Web Designer, Link Builder
Nova Pazova

Član broj: 47671
Poruke: 124

Sajt: purplerspace.com


+2 Profil

icon pitanje vezano za ISP-a16.05.2007. u 11:00 - pre 206 meseci
trenutno sam na wireless kod jednog malog i jadnog/bednog providera koji se zove Vojvodina OnLine..
e sad,ono shto mene zanima je sledece:
provalio sma da se externa IP adresa promenila i da traceroute pokazuje da se ceo intranet nalazi iza 3 NAT-a..
whois IP-a upucuje na AbsolutOK ISP iz NBGD..
pretpostavljam da je moj "isp" zakupio neki veliki ADSL paket i nama skupo prodaju taj net kao muda za bubrege u okviru svoje privatne mreze i naravno poshto su svi korisnici iza jedne jedine IP,mogu da se pozdravim sa rapidshare,ssh/ftp/web serverom..
zanima me da li je to legalno?

Radio Sucks!
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a16.05.2007. u 19:13 - pre 206 meseci
To sto si iza NAT-a je apsolutno legalno - pogotovo ako nigdje u ugovoru koji si sklopio sa njima ne pise da ti oni daju javnu IP. Jedino, pitanje je dal taj ISP ima sve potrebne dozvole za rad od strane drzave... U BiH tu dozvolu daje regulaciona agencija, ne znam kako je to u Srbiji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
80.93.231.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a16.05.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
1) Provider nije skup.
2) Postoje paketi koji imaju javnu IP i oni su oko 20-30% skuplji.
3) Promasio si forum(ovo je za ISP forum).
 
Odgovor na temu

VOnLine

Član broj: 145674
Poruke: 1
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a17.05.2007. u 15:48 - pre 206 meseci
Citat:
ensonar: trenutno sam na wireless kod jednog malog i jadnog/bednog providera koji se zove Vojvodina OnLine..
e sad,ono shto mene zanima je sledece:
provalio sma da se externa IP adresa promenila i da traceroute pokazuje da se ceo intranet nalazi iza 3 NAT-a..
whois IP-a upucuje na AbsolutOK ISP iz NBGD..
pretpostavljam da je moj "isp" zakupio neki veliki ADSL paket i nama skupo prodaju taj net kao muda za bubrege u okviru svoje privatne mreze i naravno poshto su svi korisnici iza jedne jedine IP,mogu da se pozdravim sa rapidshare,ssh/ftp/web serverom..
zanima me da li je to legalno?




Ako imas nekih problema vezanih za internet, imas broj tehnicke sluzbe pa nazovi i proveri zasto ti je taj IP izlazni, a ne da izigravas ovde nekog retarda i da prozivas provajder znaci ukoliko ti se ne svidja idi na drugog provajdera.Od 700 korisnika eto nadje se par budala koji se zale na pogresnim mestima. Ukoliko te nesto zanima moj mail ti je [email protected] pa mozes da napises sta te muci, ili na lokalnom DCHUB-u mi je nick Storm tako da mozes da me kontaktiras, kao sto ostali normalni korisnici rade.
 
Odgovor na temu

ensonar
Goran Tepshic
Web Designer, Link Builder
Nova Pazova

Član broj: 47671
Poruke: 124

Sajt: purplerspace.com


+2 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a18.05.2007. u 11:33 - pre 206 meseci
kome da se zalim? VAMA?!?!
vi koji ste sinonim za neprofesionalnost i neznanje se usudjujete da kazete nekom da je retard?!?
kao prvo,koji crni jadni izgovor za providera drzi korisnike IZA 3 NAT-a ZABOGA?!?!?
znate li vi chemu chemu sluzi NAT uopshte i kako se koristi!?
da li ste ikad chuli za sechenje intraneta mreznim maskama!?
to je bilo retorichko pitanje i ne treba mi odgovor na njega jer mi je sasvim jasno!
druga stvar,da vam je sajt iole informativan pisalo bi ono shto me zanima kao korisnika i nemoj da se pozivash na taj sajt jer je kompletno najneinformativija stavka na koju sam imao nesrecu da naletim tokom celog svog bitisanja na WWW!!

kao drugo skupo vam placamo za to jadno parche interneta i tu bedu koju dobijamo ali kako su svi ostali samo josh jadniji od vas znachi da smo osudjeni na vas.
tehnichku podrshku se ne usudjujem da zovem jer mi je muka vishe od lazi i lupetanja gluposti svaki bozji put kad vas pozovem zbog bilo chega.

svaka vama chast na vashem trash DCHUB-u i vashim trash gaming serverima ali poshto i otvoreno podrzavate pirateriju to je josh jedan od razloga da nam se gadite.

pomenucu josh samo i favorizam (nisu svi korisnici jednaki) koji imaju "poslovni" korisnici koj imaju prioritet u bilo chemu zato shto zaboga "VISHE PLACAJU" kako jedan vash kolega kaze prilikom jednog mog poziva da mi se instalira AP uredjaj i na to chekajuci 2 nedelje.

chudi me kako josh uvek imate dozvolu za taj nadri posao koji "obavljate" ali dacu sve od sebe da to ne traje josh dugo!
uzivajte josh malo,nasladjujte se parama i kretenizmom i neznanjem vecine svojih korisnika dok ne stigne ADSL i u nash kraj i istrebi vas i vash jadni izgovor za internet prividering i uslugu LOPOVI.
.
Radio Sucks!
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
91.143.223.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a20.05.2007. u 23:55 - pre 206 meseci
ja sam isto kod vojvodine online i sve mi super radi brzina mi je konstantno 62 kB/s sto je vise nego ok za paket koji uzimam (512/512), a ti nemoj da davis sa glupostima i siris dezinformacije vec ako ti ne odgovara provajder lepo ga promeni i kraj.

Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

ensonar
Goran Tepshic
Web Designer, Link Builder
Nova Pazova

Član broj: 47671
Poruke: 124

Sajt: purplerspace.com


+2 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a21.05.2007. u 16:04 - pre 206 meseci
ma super odgovor internet USERu,da ti treba bilo koja od stvari koju ja hocu ne bi se muchio da napishesh bilo shta shto si napisao..pogledaj temu otpochetka i shta je to shto mi fali prijatelju..
Radio Sucks!
 
Odgovor na temu

Masamunea

Član broj: 91481
Poruke: 515
217.169.221.*

ICQ: 492050547


+4 Profil

icon Re: pitanje vezano za ISP-a21.05.2007. u 16:44 - pre 206 meseci
Citat:
ensonar: ma super odgovor internet USERu,da ti treba bilo koja od stvari koju ja hocu ne bi se muchio da napishesh bilo shta shto si napisao..pogledaj temu otpochetka i shta je to shto mi fali prijatelju..

MI nismo nikakvi prijatelji i nemoj da si bezobrazan! Ako ti smeta NAT i to sto nemas javnu IP ti lepo uzmi drugi paket i resi stvar, kako mislis svi imamo isti IP vidi moj post.
Hell is just a word...reality is much worst!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: pitanje vezano za ISP-a

[ Pregleda: 2522 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.