Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

opasnost opera speed dial copija

[es] :: Browseri :: opasnost opera speed dial copija

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SHNICEL

Član broj: 131621
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon opasnost opera speed dial copija13.05.2007. u 01:40 - pre 206 meseci
prilikom stavljanja prečica putem speed dial na operi dolazi do opasne zloupotrebe tog programa.

kao što znate sve lozinke se pamte na operi pa kad ubacuješ prečicu tog programa na broju 3. (što se može videti na slici) tačno se vidi da ti automatski ŠALJEŠ svoju prisupnu lozinku što je veome opasno pogotovo za neki račun.

prečice je ne moguće napraviti na speed dialu ako nisi prikačen na internet što potvrdjuje gore navedeno.

vaši komentari drugari moji?



 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
212.200.240.*



+7 Profil

icon Re: opasnost opera speed dial copija14.05.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Koristim Operu skoro 7 godina, od verzije 4 i iskren da budem od novotarija sam usvojio jedino Ctrl+Enter za Wand opciju koja za mene upisuje Username/Password. Speed dial je zgodna opcija i mogu da je uporedim sa favoritima koji su meni uvekj otvoreni sa leve strane (17" TFT, pa imam dovoljno mesta).

Uglavnom, bilo da ides na neku stranu pomocu speed dial funkcije, kucas adresu ili klikom na neki od favorita se desava ista stvar - opera kontaktira server i dogovara se sa njim oko stvari vezanih za enkripciju saobracaja (ako se koristi https). Tako da mi ovo u principu ne predstavlja problem, tesko mi je da verujem da su u devetoj verziji napravili ovu rupu (ne znam kada se pojavio SD, ne koristim ga).


Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: opasnost opera speed dial copija15.05.2007. u 08:23 - pre 206 meseci
Citat:
kao što znate sve lozinke se pamte na operi


Da, ukoliko korisnik to zeli.

Tools/Preferences/Wand - opcija: "Let the Wand remember passwords".
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: opasnost opera speed dial copija

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.