Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ocenite, molim vas!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ocenite, molim vas!

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojan Kopanja
Bojan Kopanja
Senior Web Developer, ZeusSoftware
Stara Pazova

Član broj: 6155
Poruke: 507
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 346697685
Sajt: www.zeussoftware.rs


Profil

icon Ocenite, molim vas!19.07.2003. u 23:14 - pre 252 meseci
Vidim da se ovde cesto vrse neka ocenjivanja sajtova, pa reko' da vidim da li sam ja uspeo nesto da uradim ( treba mi vise misljenja, jer ja nisam kompetentan da ocenim sam sebe ) .

Adresa je http://www.zeussoftware.co.sr

Neka seciranje pocne!
 
Odgovor na temu

arsa x
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 11158
Poruke: 197
195.252.80.*

ICQ: 219800682
Sajt: www.internetdizajn.com


Profil

icon Re: Ocenite, molim vas!19.07.2003. u 23:41 - pre 252 meseci
Mozda i nisam kompetentan ali dacu svoju ocenu i zamerke
Pa Strong nisam odusevljen iskreno moze to bolje mnogo.
Dali si razmislio koja je glavna poruka ili poruke koju treba tvoj sajt da prenese posetiocu. Ti radis izradu softvera..... Stavi se u ulogu agenta koji je zaduzen da nadje firmu koja ce da isprojektuje i realizuje za nih neki softver. Onda otkucaj ime tvoga sajta...... Dali bi izabrao tu firmu?

1.Kao prvo pvoj sajt trazi da se instalira neki nepoznat dodatak nepoznatog proizvodjaca.
2.Crna boja - definitivno nikako bolje stavi pink boju :)
crna boja asocira me na xxx sajtove tako da me iskreno i strah da skinem neki program da pogledam.
3.Kakva razmena banera u prezentaciji firme/posla? Skloni taj link
4.Navigacija bas i nije nesto...
5.Gde su slike(capture) programa koji mogu da se skinu?

necu vise da kritikujem .... :)



Aj sad odo
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Ocenite, molim vas!20.07.2003. u 02:28 - pre 252 meseci
Skini ono "Optimalna rezolucija je 1024x768. Sajt je optimizovan za IE 4.0 i novije". Prvo što je lame, drugo što sajt radi lepo i na manjim rezolucijama, i treće što niko više i ne koristi ništa starije od IE 4.0.

Za "ozbiljnu" softversku kuću, pozadinska slika je potpuno neozbiljna, a mogu i da te tuže za povredu kopirajta ;)

Ne postoji više niti jedan jedini razlog da na sajtu koristiš "ošišanu" (osisanu) latinicu. Dve familije fontova na istoj strani su više nego dovoljne, izbaci onu Book Antiqu-u iz datuma. Neki bi rekli i da je Times New Roman out za osnovni font, ali to je već stvar ukusa (od Verdane se više ne može živeti). Ne bi bilo loše da ti osnovni meni za navigaciju i onaj koji iz njega "izleće" budu u istom stilu.

I umesto "neprofitabilna" stavi "neprofitna" :) Neprofitabilna znači pokušali smo da zaradimo pare pa nismo uspeli ;) Neprofitna znači da zarada (sticanje profita) nije osnovni motiv.

I definitivno ubij onaj plugin.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Ocenite, molim vas!20.07.2003. u 02:34 - pre 252 meseci
Vrlo losa vidljivost koja zamara pri pokusaju citanja sadrzaja sa sajta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.verat.net

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ocenite, molim vas!20.07.2003. u 12:34 - pre 252 meseci
Slažem se, crno ubija, ali zašto je sajt uopšte optimizovan samo za IE???
Taj plugin, odmah da skineš, jer ne znam ni čemu služi...

Još jedna sitnica, ona animacija gore desno ZE(z)USSOFTWARE ;))))), osim što skreće pažnju i što nije baš čitljiva, ama baš ničemu ne služi...

Što se fontova tiče, bar bi mogao da staviš isti font u meniju, i u samom tekstu stranice. Moja preporuka je da naslov staviš sa Arial/Helvetica, a da sadržaj bude ili Arial, ili Times.

Nebi bilo na odmet da staviš negde malo boje, i da sve ove delove nekako povežeš u celinu, jer ovako sve "leti" tu i tamo bez nekog "velikog" reda... Ako ne onda bar da povećaš kontrast pozadine i teksta, jer je ovako nečitljivo!...

Da ne dužim više to bi bilo to. Neću više da nalazim manu tvom sajtu, vidi se da si se trudio.

Pozdrav.

P.S. Sad mi zapade za oko suviše drečava(jaka) plava boja u meniju, koja bi najviše odgovarala za belu pozadinu. Ako ostaje crna/siva morao bi da malo "opustiš" tu boju.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Ocenite, molim vas!20.07.2003. u 12:57 - pre 252 meseci
Samo malo pripazi na 'statemente' koje stavljas na sajt...

"ZeusSoftware je mala, neprofitabilna programerska kuca, osnovana negde sredinom 2001. godine."

Da ti nebi sutra neko dosao i reko 'odradi mi to i to, i dobices pare da pokrijes trosak za struju i tel. racun'... :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Ocenite, molim vas!

[ Pregleda: 2437 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.