Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dell, Microsoft, Novell to push Linux

[es] :: Advocacy :: Dell, Microsoft, Novell to push Linux

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13791 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 08:31 - pre 206 meseci
Citat:

Google is primarily powered by Linux—arguably the most popular open source operating system on the planet. No worries. You'll just pop over to Yahoo!, right? Wrong. Yahoo! is one of the largest consumers of another popular open source operating system: FreeBSD
Dakle, Google i Yahoo ce jednako lako resiti problem kao sto ces ti doneti krucijalnu odluku da s**** u gace.
Mozda je za tebe pelena embeded resenje .


Hehe a evo ga i stari Google argument - of kors, po ovome je i Space Shuttle optimalno sredstvo za prevoz, jer kad NASA, najuticajnija svemirska agencija, koristi isti - to znaci da je to to - a vi "serite u gace" - cccc... detinjasto ;-)

Cek sta je sledece? Top 500 superkompjutera, jel da? :-)) Pa onda Minhen, Brazil i neko selo u Francuskoj?

Razbijte malo monotoniju - zvucite kao pokvarena ploca ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 08:52 - pre 206 meseci
Citat:
cinque: šbbkbb scenarij


To se odnosi na ono sto govori i radi DELL ili na cinjenice iz drugog texta?

Ili ovo
Citat:
Now, I know most people don’t understand the role of open source software in our world, or just how many services that we take for granted would disappear without it. If you’re a card-carrying member of the community, you probably know where I’m headed.


Citat:
Ivan Dimkovic: Razbijte malo monotoniju - zvucite kao pokvarena ploca ;-)


Znas, i na gramofonu ponekad treba promeniti iglu. ;)

BTW , Probali ste SUSE?
I?

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 09:22 - pre 206 meseci
Citat:

@srdjan
Da ti ipak malo pomognem
Clanak ukazuje na cinjenicu koliko je Open Source prisutan medju nama... koliko je rasprostranjen.. prevedite clanak za ostatak
Over 60% of all Internet sites are powered by Apache, an open source web server

Tako da oduvek je bila ona:
Srati i cvece brati nije isto

Ha Ha Ha

Clanak govori o tome sta bi bilo kada bi jedne cudesne noci OSS nestao sa lica zemlje.
1) Takav scenario je nemoguc / nerealan cista fikcija
2) Bio bi zamenjen closed source resenjima pre nego sto bi se tako nesto desilo.

Citat:

Pa sad sam provalio :)
Pa ni znate da prevedete text sa engleskog na srpski

Konacno si nas provalio , svaka cast.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 22:51 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: i neko selo u Francuskoj?


Nije selo, nego parlament preso na Linux. Nemoj tako Ivane, ipak su to "tvoji" (EU)! :-) A evo jos nekih "seljaka" - Wal-Mart Stores Inc, Deutsche Bank AG i Credit Suisse! Eh, da su nasi seljaci takvi, gde bi nam bio kraj!

"Nova ploca, nova ploca! " ("Jugoton")

"Dell's embrace of the Novell-Microsoft agreement reflects a growing market reality: The two platforms of the future are Linux and Windows, and customers want them to work better together," said Susan Heystee, vice president and general manager of global strategic alliances at Novell.

Because it is available for free, Novell primarily relies on fees for customer support to make money off its Linux software. By comparison, Microsoft makes most of its money from sales of its proprietary software, but it has come under increasing pressure to loosen up.

Microsoft said it has issued more than 40,000 Suse Linux Enterprise Server certificates to companies including Wal-Mart Stores Inc, Deutsche Bank AG and Credit Suisse since it formed its pact with Novell."

Dell, Microsoft, Novell to push Linux
May 7, 2007 - 4:24PM


Gotovo je, gotovo!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 23:18 - pre 206 meseci
Citat:
Gotovo je, gotovo!


Da, raduj se kao malo dete. ^o^
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux12.05.2007. u 23:45 - pre 206 meseci
Boze i sta sad ? Kad god neka institucija predje na linux otvarace se
nova diskusija ?
Linuxovci svaku mrvu grabe kako bi glorifikovali svoj "desktop" OS.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 01:06 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Boze i sta sad ? Kad god neka institucija predje na linux otvarace se
nova diskusija ?
Linuxovci svaku mrvu grabe kako bi glorifikovali svoj "desktop" OS.

slazem se. mislim da je bolje raspravljati o windows bagovima. tu makar ima tema na pretek
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 02:45 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Boze i sta sad ? Kad god neka institucija predje na linux otvarace se
nova diskusija ?
A sto da ne? Kad jedan korisnik ES-a nije mogao da instalira konkretnu distribuciju Linuxa na konkretnu konfiguraciju, ovde se razvila diskusija "sa slikama i pevanjem", zar nije onda prelazak neke tako "bezvezne" institucije na Linux, kao sto je francuski parlament, vredan bar male diskusije?
Citat:
Linuxovci svaku mrvu grabe kako bi glorifikovali svoj "desktop" OS.
Znaci - pristrasna kritika suprotnog tabora moze, argumentovano navodjenje cinjenica - ne moze? Kaze covek "francusko selo" - hajde, reci mi iskreno, da li je za tebe francuski parlament "neko francusko selo"? Ako jeste, onda nemamo sta da raspravljamo. Ako nije, onda ti je prethodni post omalovazavajuci i uvredljiv.

Gotovo je, gotovo!

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 07:33 - pre 206 meseci
Citat:
Boze i sta sad ? Kad god neka institucija predje na linux otvarace se
nova diskusija ?
Linuxovci svaku mrvu grabe kako bi glorifikovali svoj "desktop" OS.


Opet nerazumevanje poente.

Glorifikacija naseg desktopa uopste nije sustina ovakvih postova vec upoznavanje sa cinjenicom da se od prosle godine sve vise na visokim spratovima nebodera medju skupim Odelima pominje open source kao resenje.
Naime, njima fontovi nisu mutni, mp3 i DVD radi bez komapjliranja kernela i sto je najbitnije, oni umeju da instaliraju sistem pa nije cudno sto se Odela obavezuju ugovorima o saradnji koji Open source, konkretno Linux kao OS gura napred.
Koraci su sve veci, ugovori sve skuplji a Odela sve brojnija i jednako skuplja.
Sustina je u izboru.
Open office nije toliko dobar kao MS office, ali je postao definitivno prisutan kao resenje ili kao finalno resenje u slucaju Firefox browsera.

Citat:
Clanak govori o tome sta bi bilo kada bi jedne cudesne noci OSS nestao sa lica zemlje.
1) Takav scenario je nemoguc / nerealan cista fikcija
2) Bio bi zamenjen closed source resenjima pre nego sto bi se tako nesto desilo.


Opet nerazumevanje koje je nastalo kao produkt izjednacavanja novinske vesti i obavezne lektire u osnovnoj/srednjoj skoli.
Naime, trebalo je da izvuces poentu a ne da nam prepricas da neki manijak gura kamen uz brdo ili da se pored drveta beskonacno neko ocekuje.

Otvoren kod i otvoren um imaju vise zajednickog nego sto mislite.


Niko ne spori da je Microsoft OS dobra ribetina, ali je ujedno skupa, bahata i sa izuzetno skotovskim ponasanjem.
Takodje podlozna je picajzlama ma sta vi cinicno tvrdili

Ocekujem komentar da picajzle napadaju samo intimne delove ljudskg tela a ne IT korporacije ali , sta je tu je, napisano je pa nek ide u vetar

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 08:36 - pre 206 meseci
Citat:

lazem se. mislim da je bolje raspravljati o windows bagovima. tu makar ima tema na pretek

Ili o linux advisorijima? Ne znam kojih ima vise stvarno ;-)


Citat:

A sto da ne? Kad jedan korisnik ES-a nije mogao da instalira konkretnu distribuciju Linuxa na konkretnu konfiguraciju, ovde se razvila diskusija "sa slikama i pevanjem", zar nije onda prelazak neke tako "bezvezne" institucije na Linux, kao sto je francuski parlament, vredan bar male diskusije?

Ok je to , ali zar treba sada kad god neka institucija predje na linux gledati na to kao na Sveti Gral?
Presla pa sta? Podsecate tako na partizane.


Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 10:08 - pre 206 meseci
Citat:
tdjokic:  hajde, reci mi iskreno, da li je za tebe francuski parlament "neko francusko selo"?


A šta je sa ostale 193 države na svetu i sa njhovim parlamentima?

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 10:17 - pre 206 meseci
Citat:
Mitrović Srđan: Ok je to , ali zar treba sada kad god neka institucija predje na linux gledati na to kao na Sveti Gral?
Presla pa sta? Podsecate tako na partizane.
Tebi izgleda treba sve crtati, ne vredi uobicajena diskusija.

Javio se covek na jednoj drugoj temi. Nije Advocacy ali je on tamo nastupio bas tako. Izmedju ostalog kaze priblizno ovako: "Posto jednom ES korisniku Ubuntu nece da radi, zakljucujemo da je isti djubre." Kazem ja njemu: "Meni Ubuntu radi." Zasto to sad nije 1:1, nego ako Peri ne radi - onda je djubre, a ako Tomi radi - nikom nista, ustvari rekao je "Super sto ti radi, ali je ipak djubre." (citirano po secanju, ne garantujem da je DOSLOVNO tako rekao)? Zasto moj identican argument nema istu snagu kao tvoj argumetn? O tome se radi. Peri Ubuntu ne radi = djubre, onda Dell pocne da instalira Ubuntu na neke svoje PC-e a ti kazes "Pa sto sad galamite?" Galamimo zato sto i vi galamite za svaku dlaku koju nadjete Linuxu da ne valja.

Ali, ako dobro razmislim - pa vi ste apsolutno u pravu! Ne treba vise uopste komentarisati prelazak institucija na Linux. To postaje sasvim obicna stvar. Moze i tako. Ali se tu isprecio jedan estetski problem - ako mi prestanemo da komentarisemo prelazak nekih tamo parlamenata na Linux, onda cete vi morati da povucete onu tezu da je Linux djubre, zato sto ne radi Peri. Pa i Windows mnogima ne radi, psuju ljudi u forumima, te drajver, te ovo, te ono. Ako ti nesto ne radi, onda ti je potpuno isto ako ti ne radi na super ekstra turbo XP-u ili kupusari.

A onaj spominjani kolega me tamo ispljuva ko nekog roba, da sam nesposoban da instaliram drajvere za neki stampac, a ja ulozio desetine sati rada, zainatio se da probam zvanicne rpm drajvere na nekoliko distribucija, a obicno za te distribucije treba skidati najmanje 2 CD-a. Skidao ja nekih 3 - 4 distribucije (10-tak CD-a) SAMO ZA PROBU, i uglavnom nisu radili. Zatim instaliram deb drajvere na nekoliko deb distribucija, koristeci uputstvo koje je pripremila komjuniti, sve radi, ja kazem da radi, a on kaze - "jel vidis da ne radi?", nemam pojma zasto to kaze. Valjda zato sto mi rpm nisu radili. A on nista ne spominje da je probao doticni stampac, da jeste ili nije instalirao drajvere. Cak je isao toliko daleko, da je nakon nekoliko strana filozofiranja, pokretacu teme rekao da Linux uopste nije za desktop, da, ako mu finansije dozvoljavaju, ostane na sadasnjem OS-u. Bas u dane kad je Dell objavio da smatra da je Linux vec dobar za desktop.

Znas kako je - svako ima pravo na svoje misljenje, ali neke granice ipak moraju da postoje. Iznosenje neistina na forumu koji citaju ljudi izmedju ostalog i da bi nesto naucili, je sramota. Jeste da su u lazi kratke noge, ali zasto da se ljudi muce bez potrebe?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 10:22 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: A šta je sa ostale 193 države na svetu i sa njhovim parlamentima?
A sto menjas temu - bilo je receno da je neko francusko selo preslo na Linux. Mi ne kazemo da su sve drzave presle na Linux, nego vi kazete da nije ni jedna, a jeste. To je laz. A ko laze, taj i krade, a ko krade, taj ide u zatvor. Zbog ovakvih komentara cemo morati jos 193 puta da pokrecemo diskusiju i da vicemo na sav glas - evo, Ventura + Srđane jos jedna drzava je presla na Linux, jer se vi uglavnom praviti ludi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 11:18 - pre 206 meseci
Ajte ljudi, koji koji vam je više!? Rekao sam prije a reći ću ponovo: Ja kao korisnik, i Linux-a i Windows-a, znam da se OS ne može mrziti, ja ne znam kako vi to uspijevate! Samo maltite praznu slamu, i ništa više. Zato, vi koji ste na Win-u, neki dobar alat u ruke, a ima ih dosta, i iskoristite to što je po vama Win bolji, (očito je da ne iskorištavate dovoljno, čim imate ovoliko vremena za ovaj dio foruma, a tamo gdje možete pomoći nema vas nigdje), a vi Linuxovci pravo kod Borisa Tadića i Vojislava Koštunice, pa njima objašnjavajte kako je Linux dobar!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 11:44 - pre 206 meseci
Citat:

Otvoren kod i otvoren um imaju vise zajednickog nego sto mislite.


Ne verujem da imaju ista vise veze nego zatvoreni a kreativni kod i otvoreni um... Monopol na "otvorenost" i "slobodu" je karakteristika totalitaraca ;-)

Citat:

Mi ne kazemo da su sve drzave presle na Linux, nego vi kazete da nije ni jedna, a jeste. To je laz


O boze... "drzava presla na Linux" pa to nije laz, vec nebuloza - hint hint, i Francuska je izasla iz tog "drzava, to sam ja" fazona :)

Kao sto rekoh - Linuxovci su totalno izgubili kompas :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 11:51 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: A šta je sa ostale 193 države na svetu i sa njhovim parlamentima?


Kako se koprcate... "Nije selo, ali... a-ha: 'šta je FR parlament naspram drugih 200 država... ili prema cijeloj galaksiji'? :D

Nevjerovatno.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 11:52 - pre 206 meseci
Citat:
ventura: A šta je sa ostale 193 države na svetu i sa njhovim parlamentima?
Citat:
Ivan Dimkovic: O boze... "drzava presla na Linux" pa to nije laz, vec nebuloza - hint hint, i Francuska je izasla iz tog "drzava, to sam ja" fazona :)
To su Venturine reci, razjasnite se vi lepo medju sobom. Ja sam govorio o parlamentu Francuske, a on je uskocio sa "ostale 193 drzave" i sad su Linuxovci opet krivi? Ti govoris "jedno francusko selo", on govori "ostale 193 drzave" a radi se o francuskom parlamentu. Sta vam ja mogu kad ne razlikujete selo od drzave.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 11:54 - pre 206 meseci
Jbt, one Apple reklame su stvarno opisale Linux bas kako dolikuje... neverovatno dosadni geekovi :)

Izgleda cemo analizirati svaki Linux-friendly press-release na ovom svetu i diviti se kako Linux sve moze, bolje i otvorenije od drugih :)

Get a life...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 12:12 - pre 206 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Get a life...
Naso se ko ce da nam govori da krenemo u zivot, a dupli Uskrs si potrosio da dokazes da tebi Ubuntu ne radi, dakle, ne moze da valja, pa makar Dell rekao da valja! A sad mi dosadni geekovi? Idi ti malo na selo za iduci Uskrs, da vidis razliku izmedju francuskog sela i francuskog parlamenta!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7173 Profil

icon Re: Dell, Microsoft, Novell to push Linux13.05.2007. u 12:17 - pre 206 meseci
Yea yea...

Ok, Linux je slobodniji, brzi, sigurniji od Windowsa i koriste ga svi - od Minhena, preko francuskog parlamenta do NASE... poseduje palatu i jahtu :)

Sta je sledeci PR? "Martha Stewart kaze da je Linux buducnost?"

:-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Dell, Microsoft, Novell to push Linux

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13791 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.