Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)

[ Pregleda: 8132 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeon89
Toni Vitezica
Hrvatska, Trogir

Član broj: 144823
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)09.05.2007. u 22:30 - pre 206 meseci
Kao sto tema kaze, treba mi provjerena shema za pojacalo recimo 2x100W. Pocetnik sam (dosad sam imao neke uspjesne projkte ali ovo ce mi biti prvo pojacalo). Treba mi pojacalo dovoljno jako da ozvuci ovecu prostoriju (recimo za manje privatne partye) pa mi se cini da bi 2x100W bilo dovoljno, a da nije preskupo...potrebne zvucnike vec imam...
tako, ako imate vremena za iskopati nesto korisno bio bih iznimno zahvalan znaci, treba mi shema (elektricna, i montazna po mogucnosti, ako ne sam cu se zabaviti ) provjerena, tj, sto kvalitetnije pojacalo...i ako moze, uz shemu sto vise podataka i uputa jer, kao sto rekoh, ovo mi je prvo pojacalo
dosta mi je ljudi sugeriralo da prvo napravim neko manje, recimo 2x50W, ali mislim da ipak znam dovoljno stvari da se upustim u rad ovakvog kakvo zelim, a ako bude problema, imam par strucnih ljudi koje mogu pozvati upomoc.
ukupnu cijenu i cijene pojedinih elemenata znam okvirno, ali svejedno bi bilo dobro da komentirate i to podrucje
unaprijed zahvaljujem!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)10.05.2007. u 12:34 - pre 206 meseci
ako ti je prvo pojacalo i ja te savetujem da ne radis odmah 2x100W, uzmi prvo 2x50W sa ICom LM741 na ulazu, stavicu ti shemu za njega pa ti vidi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zeon89
Toni Vitezica
Hrvatska, Trogir

Član broj: 144823
Poruke: 15
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)10.05.2007. u 13:18 - pre 206 meseci
Hvala na savjetu, ovo pojacalo 2x50W je prilicno jednostavno...ali kao sto rekoh, imam par prijatelja koji ce mi pomoci u rjesavanju bilo kojih problema ako iskrsnu...tako da bi jos 1 put zamolija, ako neko ima shemu pojacala 2x100W a da to pojacalo radi i da je kvalitetno neka ostavi shemu ovde. (na netu ima puno shema, ali ne znam kako mogu bit siguran u ispravnost i kvalitetu, zato i trazim ovde na forumu od nekog ko je takvu istu stvar vec dovrsio).
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: provjerena shema za pojacalo (pocetnik - pomagajte)

[ Pregleda: 8132 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.