Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baze bez servera/drivera

[es] :: Baze podataka :: Baze bez servera/drivera

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Baze bez servera/drivera07.05.2007. u 14:31 - pre 206 meseci
Koje su to sve baze koje se mogu koristiti preko standalone library-a, eventualno kao neke komponente. Trebam da uradim malu aplikaciju u VB6, a access baza je najgore moguće rješenje, jer je dobro svima poznat problem sa BH regionalnim podešavanjima, a i runtime za nju su preveliki...

Znam za SQLite ali koliko sam uvidjeo u nekoliko tema ovdje, da je obrada jednostavnijeg zahtjeva za nekim podatkom u bazi sa nekih 20.000 zapisa nepodošljivo spora, a meni treba nekih 100.000 zapisa u bazi, tako da...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera07.05.2007. u 17:59 - pre 206 meseci
http://www.elitesecurity.org/p1367108
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera07.05.2007. u 20:31 - pre 206 meseci
Vidim da je i ovdje ista stvar kao i sa VB6. Mora se koristiti MDAC te ODBC, a ja želim da ih izbacim iz mog programa, da pokušam da sa što manje komponenata usko vezanih za Win, realizujem projekat.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera07.05.2007. u 22:18 - pre 206 meseci
Ako već praviš,kao što kažeš,malu aplikaciju,razmisli o VB.NET,jer FB ima
dobar ADO.NET konektor: www.dotnetfirebird.org koji se obraća direktno
FB klijentu fbclient.dll, time istovremeno izbegavaš upotrebu ODBC, OLEDB
itd. Na ovoj strani imaš spisak svih konektora koji te mogu zanimati u slučaju
da se ipak odlučiš za "običan" Visual Basic:
http://www.ibphoenix.com/main....phoenix&page=ibp_int_comps
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera07.05.2007. u 23:23 - pre 206 meseci
Upoznat sam sa Firebird-om i mogućnostima i sve to, ali ponavljam, treba mi što jednostavnije rješenje - Framework od 23MB definitivno to nije. Najviše što mi odgovara jeste SQLite, ali me zabrinjavaju podaci koji neki ovdje članovi iznose, da je kompletan SQLite sistem spor. Ja ne znam, nisam probao sa nekom velikom SQLite bazom, ali bih volio da znam da li su ovi podaci (navodi) barem približno tačni...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 00:18 - pre 206 meseci
Citat:
 ... ali me zabrinjavaju podaci koji neki ovdje članovi iznose, da je kompletan SQLite sistem spor...


???

Ja nemam takvih iskustava.

Citat:
... ali bih volio da znam da li su ovi podaci (navodi) barem približno tačni......


http://www.sqlite.org/speed.html



 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 08:28 - pre 206 meseci
> Upoznat sam sa Firebird-om i mogućnostima i sve to, ali ponavljam, treba mi što jednostavnije rješenje - Framework od 23MB definitivno to nije.

FB 23MB otkad to? Postoji i FB Embedded (server u jednom dll, plus jos neki fajl) koji je u verziji 1.5 negde do 2MB.


 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 13:48 - pre 206 meseci
^DotNET Framework!

@kana
Ti kažeš da nisi imao problema, a neki tamo kaže da je već sa 10.000 zapisa u bazi osjećao sporost. Mene zanima sredina ovoga, otprilike: Da li ću moći u roku od 0.5 sek. da dobijem 50.000 zapis neke linearne baze, eto sa samo jednom tabelom i kolonom, na nekoj prosječnoj mašini?

Ja trenutno koristim textualnu bazu koja mi omogućava takvo brzo pretraživanje, no problem je što baza nije nimalo flexibilna...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 13:50 - pre 206 meseci
Citat:
icobhFramework od 23MB definitivno to nije.

Nema framework-a. fbembed.dll je otprilike 1.5MB tezak + FirebirdSql.Data.Firebird.dll .NET sklop = 647kB,
ukupno nesto preko 2MB, plus tvoj program (sve to u istom dir-u,bez instalacije).
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 14:27 - pre 206 meseci
@icobh
Neki tamo, slučajno sam ja. Zaista, otprilike na 10 hiljada zapisa sam nailazio na takve probleme, ali bilo je više tabela(desetak) i kolona u njima. Naravno, one su bile međusobno povezane. Tako da test sam radio nad tabelama sa po 10 hiljada zapisa. Mašina na kojoj sam probao je Pentium IV(srednja klasa), ali ako ti treba samo jedna tabela, sa jednom ili više kolona, onda je SQLite solidno rešenje.

Drugo, mislim da Firebird Embedded je super rešenje, monogo bolje od SQLite. Samo sam zaboravio u postu gde sam pisao o tome njega i pomenuti.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 14:30 - pre 206 meseci
Je li to mogu .NET Aplikacije da rade bez .NET Framework-a? Nisam upoznat sa takvim nečim. Znam da se mogu izvući neki libovi pomoću kojih se može pokrenuti .NET aplikacija, no i taj minimum je težak oko 5MB.

Znam ja o čemu vi pričate, no ja pokušavam reći da mi je VB.NET + Firebird jednako loše rješenje kao i ADO VB6 + MS Access! Previše vezano za OS, te third party komponente. Meni treba što manje, a to jedino zadovoljava SQLite. Zato sam i pitao koje su to sve baze, a na kraju završismo na 2, a ima ih još 100%.

Čak sam razmišljao da probam da optimizujem source od SQLite, tj. svedem samo na ono što meni treba, pa ću vidjeti, ako budem imao vremena...

P.S. Izvini Miloše što sam te oslovio tako kako već jesam, stvarno nisam mogao sve ponovo da pretražujem kako bih našao ime . Kao što sam rekao, Projekat je suviše jednostavan i suviše mali da bih se zezao sa korisnikom tjerajući ga da instalira .NET Framework.

Znači ipak da ja pređem na SQLite? Sad sam vidjeo da postoji wxSQLite, a taman sam krenuo da učim wx pomalo, tako da...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 15:57 - pre 206 meseci
Citat:
icobh: Je li to mogu .NET Aplikacije da rade bez .NET Framework-a?

Pa naravno da ne mogu.A koji Windoz danas nema instaliran bar .NET 2.0? Ili ti klijenti za koje to praviš rade na 98-micama

Citat:
Previše vezano za OS, te third party komponente.

Misim, ovde si malo kontradiktoran-sam si rekao da radiš to u VB-time se podrazumeva da misliš na Win.

Citat:
Projekat je suviše jednostavan i suviše mali da bih se zezao sa korisnikom tjerajući ga da instalira .NET Framework.

Sam kažeš,projekat mali i jednostavan-a stvarno ne znamo zašto "terati" nekoga da instalira na sistem nešto što već ima po
defaultu.Mislim da ipak malo preteruješ ili se jednostavno praviš važan
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 16:41 - pre 206 meseci
@icobh
Ako ti je potrebna jedna tabela sa jednom ili više atributa, da, možeš sa njom. Takođe, ne vezuje se samo za Windows. Od komponenata za rad sa SQLite -om sam koristio ZeosLib, mada postoje i neke gotove komponente za njih ,ASQLite Component. Naravno, to se sve vezuje za delphi, ali bez ODBC drajvera. Verovatno je to lako realizovati i sa npr. javom koja je nezavisna od platforme. U kombinaciji sa delphijem, treba ti samo SQLite.dll, baza.db i .exe, nikakvi dodaci više.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 17:39 - pre 206 meseci
@Mr. Rejn
To što ja radim u VB-u je puka tehnička stvar, i to što je vezan za Win platformu, nema baš nikakve veze sa mojom zamisli koju ću da sprovedem, sa ili bez tvoje pomoći, ukoliko se ova sprdačina može nazvati pomoć!

Je li ti znaš za još neku bazu ili ne?

@Miloš
Znam za AGS_SQLite verziju koja je prilagođena i za VB, probao sam, radi sasvim korektno. Ne, ne radim više platformsku aplikaciju (inače radim je sam za sebe, pošto sam naslijedio od oca firmu, tako da...), možda i uradim, ko će znati (rekoh učim wx a C već znam), no međutim ne želim da mi projekat izgleda kao livada u sred proljeća! (Primjer na slici) Jeste ovo dobar program ali ja ne želim da moj izgleda ovako, ne želim da trpam u njega nešto što ne moram i ne želim! Ja sam jedan mali projekat (Riječnik) veličine 3MB nagurao na 50MB isporučujući uz njega sve komponente, koje postoje u svakom Windowsu po defaultu, kako reče Mr. Rejn!


Ne pravim takvu aplikaciju sad, žao mi je Mr. Rejn, javi se neki drugi put.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miloš Baić
Miloš Baić
ERP (Dynamics NAV) programer
Beograd

Član broj: 72468
Poruke: 1155
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 18:56 - pre 206 meseci
@icobh
Ne znam da li sam te razumeo dobro u poslednjem postu u delu koji si posvetio meni!?! Naime, moj primer se sastoji od tri fajla koji su zajedno manji od 1MB, .exe je najveći jer u okviru njega je sve što ti treba za normalan rad.
Someone's sitting in the shade today because someone planted a tree a long time ago.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 19:18 - pre 206 meseci
^Jeste da je malo nerazumno, htjeo sam da objasnim šta ne želim, kakvo rješenje tj. rješenje sa milion komponenata koje Mr. Rejn forsira. Tvoj primjer je sasvim OK, to i pričam! Želim da program svedem na što je moguće manji broj elemenata, u ovom tvom primjeru 3.

P.S. Malo sam bio iznerviran Mr. Rejn-ovim postom, zato sam sve nekako nakaradno napisao...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Mr. Rejn
Deki Karamatijević
Sremčica

Član broj: 2514
Poruke: 515
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 20:35 - pre 206 meseci
Citat:
Miloš Baić: @icobh
Ne znam da li sam te razumeo dobro u poslednjem postu u delu koji si posvetio meni!?!

Ma nisi ga dobro razumeo:on hoće rešenje koje se jedva vidi golim okom,sa
jednim fajlom (i to sabijen UPX-om),po mogućnosti da bude GUI i da ima database
podršku bez dodatnih biblioteka i framework-ova,po mogućnosti pravljeno u
asembleru,znači ništa preko 50kB ne dolazi u obzir,sa bazom koja je smeštena
u samom programu a kompajlira se u njega zajedno sa source-om pomoću NASM-a,
a može se pokretati na svim OS-ovima.Valjda sam sad pogodio šta mu treba
Ag + Na -> Xe
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Baze bez servera/drivera08.05.2007. u 21:12 - pre 206 meseci
^Kako pogodi, k'o prstom u go*no! Svaka čast!
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Baze bez servera/drivera

[ Pregleda: 2938 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.