Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???

[es] :: Windows aplikacije :: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bungynik
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 56549
Poruke: 5
77.46.251.*



Profil

icon DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???05.05.2007. u 14:42 - pre 205 meseci
Ovako nesto mi se nije desilo nikada!!!! DVD diskove koje sam narezao u VISTI uz pomoc NERO-a 7.8.5.0 ne mogu da citam iz XP-a. NA istom racunaru imam i XP i Vistu i kada se ulogujem u Vistu diskovi rade bez problema, ali kada se ulogujem u XP, OS ih u opste ne registruje... kao da ih nema u dvd-u!!!! I na ostala tri racunara se ponasa isto ne vezano od tipa DVD rezaca ili rom-a (NEC, ASUS,Samsung,Pioneer). Dali je neko dosad iskusio slican problem? Stare DVD diskove narezane u XP-u cita bez problema!!!
Nikola Dimitrijevic
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???05.05.2007. u 18:46 - pre 205 meseci
Pokusaj da ih narezes sa Alcoholom npr. pa vidi da li je sluchaj isti, i pokusaj sa starijom verzijom Nera, npr. 6.6.0.1.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.8.14.vie.surfer.at.



+2 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???05.05.2007. u 19:48 - pre 205 meseci
Nazalost ne moze s starijom verzijom nera da pokusa, jer ne rade pod Vistom!!! S alcohol 120% moze da proba, mislim da ide s Vistom!!!
 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.dyn.one.at.



+61 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???05.05.2007. u 19:53 - pre 205 meseci
Interesantno ...

Jel si isprobao diskove na Tv (kucnom) -DVD-u?



 
Odgovor na temu

bungynik
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 56549
Poruke: 5
77.46.251.*



Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???05.05.2007. u 22:38 - pre 205 meseci
To nisu video DVD diskovi vec data DVD diskovi. Stvarno vec pocinje da me izludjuje!!! Narezao sam ih bar desetak i uvek isto! U sustini ja nisam pocetnik, od racunara zivim a poceo sam sa spectrumom i comodoreom 4+ ali me nista kao ovo nije izludelo. Ili je j..... nero iliu jos j......a Vista, ali mi vise lici na Vistu nego na NERO.
Nikola Dimitrijevic
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???06.05.2007. u 15:15 - pre 205 meseci
Donesi mi jedan da proverim o čemu se radi, ja nikako da počnem da ozbiljnije trošim Vistu pa ne mogu tek tako da probam ... mada mi se čini da sam jednom narezao i to na starom Neru i bilo je normalno.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???06.05.2007. u 16:56 - pre 205 meseci
Ja nisam naišao na sličnan problem. Ne verujem da bi Nero napravio takav propust...
Da li si probao da režeš diskove direktno iz Viste?
 
Odgovor na temu

bungynik
Nikola Dimitrijevic
Nis

Član broj: 56549
Poruke: 5
77.46.251.*



Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???06.05.2007. u 20:31 - pre 205 meseci
OK ljudi, resio sam problem! Objasnicu kako ukoliko neko ima problema ove vrste. Instalirao sam na drugom racunaru novi XP. Kada sam uporedio fajl (driver) C:\WINDOWS\system32\drivers\cdrom.sys na racunaru koji ima problema, sa racunarom koji je sveze intaliran, primetio sam da nisu iste velicine. Nije mi jasno kako je do ovoga doslo ali je simptomaticno da se to javilo kod svih racunara (mojih) koji imaju i Vistu i XP (kod svih su Vista i XP instalirani na fizicki odvojenim HDD-ovima, a sto je jos interesantnije kod dva racunara sam prilikom instalacije Viste otkacio HDD sa XP-om. Posto sam sa sveze instaliranog XP-a cdrom.sys iskopirao na racunare koji su problematicni... prestali su to da budu!!!!! Sada normalno citaju sve diskove. U koliko neko zna mehanizam ili razlog, zbog koga je ovo moglo da se desi, odnosno kako se desilo da se drajver za CDRom (cdrom.sys) izmeni odnosno korumpira na ovaj nacin, molim neka mi javi. Svi racunari su pod hardware firewall zastitom kao i softverskom antivirus/firewall zastitom.
Nikola Dimitrijevic
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???06.05.2007. u 20:54 - pre 205 meseci
Imaš li možda taj oštećen cdrom.sys fajl da okačiš ovde na forum?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: DVD disk narezan pod Vistom ne vidi se iz XP-a !!!???!!!???

[ Pregleda: 2934 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.