Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa grafickom

[es] :: Linux :: Problem sa grafickom

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-1228.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Problem sa grafickom04.05.2007. u 08:16 - pre 206 meseci
Instalirao sam cedegu i graficka nije prosla ona dva testa, kaze provjeri sa li su drajveri doro instalirani... graficka je 7600gt sa 256mb. kada odem u hardware information tamo pise 7600gt nvidia znaci da ju je prepoznao.

Probao sam skinuti sa nvdia.com drajvere i bili su .run ekstenzije međutim nijedan se nije mogao otvoriti ni 32 ni 64 bitni.

Ikakvih ideja?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Problem sa grafickom04.05.2007. u 08:29 - pre 206 meseci
Pogledaj po top temama kako se koristi shell, kako se podesi da neki fajl bude izvrsni i kako se pokrene.
Drugo, pogledaj teme kod ubuntu-a (posto njega koristis), tamo imas objasnjeno kako sa apt-om ili synaptic-om da instaliras drajvere za graficku.

Samo malo treba potreaziti... je li toliko tesko?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.209.*



+69 Profil

icon Re: Problem sa grafickom04.05.2007. u 10:33 - pre 206 meseci
Sve je tako lako za instalirati, sve je opisano na sajtu nvidia kad skidas drivere, i znam da sam i sam pisao nekoliko puta zasto cedega daje da nisi prosao 3d test... No mrzi me odgovoriti, kao sto tebe mrzi da potrazis.Postujem ono sto Jbyn4e hoce da kaze,a to je da ste lenji da pogledate i top teme.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Problem sa grafickom04.05.2007. u 14:27 - pre 206 meseci
Bolje instraliraj drajver iz repozitorijuma na sledeći način:
Code:
sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common
sudo nvidia-xconfig
 
Odgovor na temu

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-4868.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Problem sa grafickom05.05.2007. u 08:31 - pre 206 meseci
Uradio sam ovo sto mi je rakao mare_bj i kad sam restartovao comp kaze nesto kao ubuntu koristi drajver zato da bi racunar radio normalno ali kao taj drajver nije podrzan( ne sjecam se bas tacno), ali sad prolazi sve testove na cedegi i . Jel to znaci da nisam prije imao instalirane drajvere, a u harware information mi je pisalo 7600GT?

Mozete li mi reci kako sad da znam jeli mi neki uredjaj instaliran ili nije?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
212.62.45.*



+69 Profil

icon Re: Problem sa grafickom05.05.2007. u 10:12 - pre 206 meseci
Ako prolazi testove na cedegi, ne boj se ,jer npr ja sa fx5200 sa najnovijim driverima nisam prosao testove ,nego sam morao stavim glx gears u pozadinu i dobijem fps 1500, inace mi je fps bio oko 800 ,dok je za cedegu minimalno 850. No moj savet ti je mani se cedege ,probao sam je ,jurio update ,jurio sve ,i na kraju ,nisam nista ni pokrenuo sa njom, vratio sam se wine-u , i lagano igrao war3 ,neke tamo smorne igrice ,sada malo max payne2, a pre toga GTA SA, dakle wine mozda nema full directx podrsku ,ali je definitivno pravi izbor kada se tiche emulatora. Samo ti otkucaj sudo apt get install wine, onda odradis winecfg ,koji da ti kazem ja samo pokrenem i stisnem ok, onda instalaciju neke igrice pokreces sa njim , on ti kreira foldere ,kao u windowsu ,u start meniju, ma milina.Wine je stvarno napredovao i odlican je emulator.Jedini problem koji sam imao sa njima je kod Moto GP2 , igrica radi, samo sam imao problema sa dircet input, nece da radi nista u igrici, furas kroz menije i sve,ali kad se upali ,ne prepoznaje keyb.Cak sam igrao i microsoftov rise of nations... Ma svaka pohvala wine timu, ako te zanima koje igrica podrzava ,odes na appdb.winehq.com ,trenutno je testirano preko 6000 igrica i programa, sto dovoljno govori o njemu.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Problem sa grafickom

[ Pregleda: 1854 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.