Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hack kroz php script- da li ovo pije vodu?

[es] :: PHP :: hack kroz php script- da li ovo pije vodu?

[ Pregleda: 1850 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimirn
Vladimir Nikolic
Novi Sad

Član broj: 38585
Poruke: 81
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon hack kroz php script- da li ovo pije vodu?03.05.2007. u 08:17 - pre 206 meseci
Jednom mom prijatelju su sa jednog od naseg provajdera zatvorili hosting jer na sajtu navodno postoji php script koji ugrozava bezbednost.
U okviru sajta postoji phpbb forum.
Prijatelj mi kaze da je on pronasao na root-u (/www/) neki folder koji on nije tamo postavio i da kada ga je downloadovao u tom folderu postoji neki virus.

Meni je jasno da se phpbb moze hackovati, ali kazem da nije moguce da ako ti neko ishakuje phpbb forum ili bilo koji php script na serveru, taj neko otvori novi folder na tvom rootu?
Da li sam u pravu? Da li se hakovanjem neke od scripti moze pristupiti root folderu na serveru i otvoriti novi folder? zar za to ne bi morao ishakovati ftp pristup?
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
82.208.211.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: hack kroz php script- da li ovo pije vodu?03.05.2007. u 08:24 - pre 206 meseci
Do skora je bio aktuelan bug u phpbb forumu kojim se moglo stici do konzole (ako se ne varam) i tako prici svima koji su na tom hostu (naravno, ako je sherovan hosting u pitanju), ali mi se cini da su ubrzo pokrpili taj bug.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.opera-mini.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: hack kroz php script- da li ovo pije vodu?03.05.2007. u 08:54 - pre 206 meseci
Da.
Slican bug je imao i DeluxeBB.
Pristup root dokumentima na serveru.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: hack kroz php script- da li ovo pije vodu?

[ Pregleda: 1850 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.