Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a

[es] :: SOHO Networking :: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a

[ Pregleda: 3783 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon28907

Član broj: 28907
Poruke: 647
*.eunet.yu.



Profil

icon Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a03.05.2007. u 01:13 - pre 206 meseci
Dakle, imam dekstop racunar na kome je instaliran Windows XP SP2 i lap top racunar na kome je instalirana M$ Vista Basic. Oba racunara imaju mreznu, na oba sam probao da se vezem (adsl) preko rutera na net i radi ... E, sad kada povezem ova dva racunara crossover kablom nista se ne desava - ne vide jedan drugog. Probao sam sve od rucnog menjanja IP adresa do iskljucivanje firewall-ova - ne ide Ping ne daje rezultate. Zanima da li je neko imao slican problem i da nije mozda u pitanju konflikt izmedju XP-a i Viste ? Ako su jos neke informacije potrebne recite ...
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
147.91.216.*



+18 Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a03.05.2007. u 08:02 - pre 206 meseci
Da ti nije ukljucen firewall pa zbog toga ne radi ping? Jesi li nesto share-ovao pa da vidis da li tako radi?
YU2MP
 
Odgovor na temu

devil.x3m

Član broj: 142592
Poruke: 34
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a03.05.2007. u 18:18 - pre 206 meseci
OK, ja imam slican problem!

Na desktop racunaru je XP a na laptopu Vista.

Kad utaknem kabl pise da su konektovani. Podesio sam IP adrese, medjutim mogu da pingujem samo sa Viste na XP (sa laptopa na desktop racunar), obrnuto ne rati! Kaze request timed out...

Sta da radim?

Na XP-u sam podesio network (set up a small ofiice or home network), medjutim na visti nemam pojma kako se to radi jer je sve drugacije.

Jel moze neko da mi da uputstvo sta sad da radim.

Hvala!
 
Odgovor na temu

rj444
Radomir Jakovljevic
Beograd

Član broj: 48212
Poruke: 354
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a03.05.2007. u 22:13 - pre 206 meseci
Ako ne radi ping, onda nije do podesavanja "mreze" u xp ili visti. Problem moze biti zbog neispravnog kabla ili zbog podesavanja firewall-a. Onaj racunar koji se ne odaziva na ping verovatno ima ukljucen firewall koji filtrira ping-pong pakete.
 
Odgovor na temu

devil.x3m

Član broj: 142592
Poruke: 34
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a04.05.2007. u 00:44 - pre 206 meseci
Zbog cega onda ne mogu sa njim da vidim ovaj racunar koji dozvoljava?
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
212.200.220.*

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a25.05.2007. u 20:25 - pre 205 meseci
slican problem!
xp pro i vista premium. Vista vidi xp, xp preko viste izlazi na net ali ne moze da udje u sherovani folder (particiju)??? Pokusavam vec satima da sredim ovo. Mislim da sam vidjao ovakve teme ali sada ne mogu da ih nadjem. Ako neko zna...
 
Odgovor na temu

Mojnedasa
Beograd

Član broj: 147024
Poruke: 3
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a30.05.2007. u 13:33 - pre 205 meseci
Imao sam isti problem, računar XP i notebook sa Vistom povezani crosswire kablom.
Rešio sam na sledeći način:

Na XP-u sam za IP adresu ručno stavio 192.168.0.1., Subnet mask defult (255.255.255.0.), DNS 192.168.255.1.

Na Visti sam u Network and Sharing Center tamo gde je otvorena LAN konekcija (kod mene piše Unidentified network jer je nisam ni pravio već se sama pojavila kad sam utakao LAN kabl), pod Customize prebacio sa Public na Private i takođe sam dole levo pod opcijom Merge or delete network locations obrisao sve što se tamo zateklo, (ovo sam uradio nakon više bezuspešnih pokušaja povezivanja jer se tamo nagomilalo dosta toga, a takođe provalio sam da mi se računari uvek nekako nalaze u različitim domenima).
Zatim pod View status mreže, otvorio sam properties i pod TCP-IPv4 ručno postavio IP 192.168.0.5. dok je Subnet mask i DNS ostao isti kao na XP. (TCP-IPv6 je novi protokol Network koji XP ne prepoznaje i ne treba ništa dirati)
Poenta je da prva IP adresa na XP-u mora biti ova koja je navedena, a DNS mora imati ista prva dva sufiksa tj. 192.168.,
IP na visti treba da se razlikuje po poslednjem broju, dok DNS mora da je isti na oba.
Restartuj i probaj da li radi.

Naravno, oba računara moraju da pripadaju istoj Workgroup, tj ili ostaviti default ili na oba ručno upisati neko ime.
Takođe, računari bi trebali da imaju različita imena.

Ako i dalje ima problema, otvori Command Prompt i ukucaj: ipconfig /all pa potvrdi sa Enter. Dobićeš kompletne IP adrese pa možeš da vidiš da li je dobro podešeno i da li je na oba računara isto. Ako je sve u redu videće se samo jedan Ethernet LAN adapter, a ako nije pokazaće se dva sa različitim adresama.

Nego ja sada imam drugi problem, nikako ne mogu da šerujem ADSL vezu sa Xp-a na Vistu, tj. šerovao sam je ali Vista to ne registruje i ne mogu da izađem na net preko notebooka. Imam USB ADSL modem.
Ako neko ima rešenje za ovaj problem nek se javi.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Home networking problem - verovatno konflikt Viste i XP-a

[ Pregleda: 3783 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.