Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"

[ Pregleda: 4416 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"30.04.2007. u 14:37 - pre 206 meseci
Potrebna mi je pomoc za izradu seminarskog rada na Poljoprivrednom fakultetu. Predmet je Zadrugarstvo,a teme ICA EUROPE(Medjunarodni zadruzni savez-Evropa). Bio sam na njihovom site-u,ali nisam nasao dovoljno podataka o tome. Njihovu Biografiju,kako su nastali,kad je nastala organizacija,koliko clanova i slicno.

Hvala unapred
Nestor
 
Odgovor na temu

ak8195849
MATIC ANITA
SABAC

Član broj: 130421
Poruke: 4
212.200.115.*



Profil

icon Re: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"01.05.2007. u 21:54 - pre 206 meseci
Ja ti imam materijala o zadrugarstvu kod nas, radim u Savezu zadruga Srbije
i imam sopstvenu zadrugu.
O tom Medjunarodnom zadruznom savezu ti trenutno ne mogu puno pomoci. Koliko
ti je to hitno? Mozda bih mogla nesto da ti ''iskopam'' u narednih par dana?
Pozdrav,
Anita
[email protected]
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"02.05.2007. u 00:13 - pre 206 meseci
Imam i ja dosta podataka o zadrugarstvu u Srbiji,moj profesor je tamo neki baja,mozda si i cula za njega,Sevarlic,nebitno!:-) Pa trebalo bi mi do vikenda,ako mozes da mi to nekako posaljes,posto bi uskoro trebalo da branim seminarski! Ja sam se cuo sa nekim iz njihove organizacije,obecali su mi da ce mi poslati,ali nista od toga!

Hvala unapred!
Nestor
 
Odgovor na temu

ak8195849
MATIC ANITA
SABAC

Član broj: 130421
Poruke: 4
212.200.115.*



Profil

icon Re: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"02.05.2007. u 19:15 - pre 206 meseci
Profa ti je haos, citala sam neke njegove komentare na aktuelne zakone i na
situaciju u zadrugarstvu (na net-u) i odusevio me.
Javicu ti se do sutra uvece da li sam i sta uspela da pronadjem.
Pozz
 
Odgovor na temu

mooshroom
Marko Nestorovic
Beograd

Član broj: 84967
Poruke: 9
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"03.05.2007. u 00:34 - pre 206 meseci
Ma profa je lik samo takav,dobar covek skroz! Vazi,hvala ti puno! Pozdrav
Nestor
 
Odgovor na temu

ak8195849
MATIC ANITA
SABAC

Član broj: 130421
Poruke: 4
212.200.115.*



Profil

icon Re: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"04.05.2007. u 22:19 - pre 206 meseci
Sorry,
previse posla juce i danas plus mladja sestra manijak koji ne silazi sa kompjutera. Nasla sam ti nesto, mada ne mnogo, vise je to par recenica u kontekstu, kao na primer:
1)
U određenim vremenskim razdobljima zadruge su se često međusobno povezivale u cilju uspešnijeg obavljanja određenih poslova. Osnivale su svoje nacionalne saveze, a Srbija je svoj Zadružni savez osnovala 1895. godine. Iste godina Kraljevina Srbija je sa još 10 zemalja, osnovala Međunarodni zadružni savez u Londonu. Zadruge i Zadružni savez Srbije su po osnivanju Jugoslavije, formirale Zadružni savez Jugoslavije, koji je 1919. godine postao član Međunarodnog zadružnog saveza koji danas broji preko 200 nacionalnih zadružnih organizacija iz oko 100 zemalja, sa preko 750 miliona zadrugara. U vreme sankcija Jugoslaviji od strane Međunarodne zajednice, zadružni pokret nije bio izolovan, već se odvijao određen stepen saradnje. Ta saradnja, međutim, nije na odgovarajućem nivou.

2)
PRIJEM ZADRUŽNOG SAVEZA U ICA - MEĐUNARODNI ZADRUŽNI SAVEZ

Sa velikim zadovoljstvom vas obaveštavamo da je Odbor Međunarodnog zadružnog saveza ( ICA) na sednici Skupštine, održane 23.10.2004. godine u Varšavi, jednoglasno doneo Oduku o prijemu Zadružnog sveza Srbije u Međunarodni zadružni savez, kao punopravnog člana.
Zadružni svez Srbije, kao član Međunarodnog zadružnog saveza ( ICA), imaće
podršku u:
• Odbrani i promovisanju zadružnih vrednosti i principa, uključujući predstavljanje zadružnog pokreta pred Nacionalnim vladama.
• Predstavljanju zadružne preduzimljivosti ICA članova pred multilateralnim organizacijama uključujući i Ujedinjene Nacije i njene agencije na opštim i regionalnim nivoima institucija.
• Definisanju, uvažavanju i promovisanju zadružnih razlika.
• Obezbeđivanju pristupa mreži zadruga na svim nivoima i sektorima aktivnosti.
• Obezbeđenju tehničke podrške i kordinacije za zadružni razvoj.
• Organizovanju konferencija i seminara za razmenu informacija, iskustava i obezbeđenju mogućnosti za kontakt između zadruga.
• Širenju informacija u zadrugama.
ovlašćenja u:
• Doprinosu Upravi za međunarodna kretanja.
• Doprinosu i definiciji programa rada Međunarodnog zadružnog saveza (ICA).
• Izboru i kvalifikaciji za vodeće pozicije Međunarodnog zadružnog saveza (ICA) na globalnom i regionalnom nivou.
• Učešću u radu Međunarodnog zadružnog saveza (ICA) u sektorskim organizacijama i tematskim odborima.
• Učešću u različitim sastancima uključujući Regionalne i Glavne skupštine.
• Razvojnoj podršci koju Međunarodni zadružni savez (ICA) obezbeđuje za svaku svoju članicu.
• Razvoju poslovnih odnosa i partnerstva sa drugim članicama Međunarodnog zadružnog saveza (ICA).
• Korišćenju podrške u razmatranju zadružnih zakona.
• Reprezentovanju i zaštiti od strane Međunarodnog zadružnog saveza (ICA) u slučaju konflikata i sporova sa državnim vlastima ili drugim međunarodnim organizacijama.

Medjutim, bila sam na njihovom sajtu (http://www.ica.coop/) imas interesantnih stvarcica, mogao bi ih uklopiti u kontekst tvog rada. Ako ti je problem prevod, javi se, prevescu ti ja,ionako planiram da to odradim i za svoje potrebe, pa mi nije problem da ti dobacim ako ti treba.
Ako iskrsne jos nesto, javicu ti.
Pozz
Anita
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: Seminarski rad,tema "ICA EUROPE"

[ Pregleda: 4416 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.