Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc hitno. sve izgleda ok,Ali net ne radi !

[es] :: Wireless :: Pomoc hitno. sve izgleda ok,Ali net ne radi !

[ Pregleda: 1251 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mushkin_vs_G.Skill
C:/Europe/south/Serbia/BG

Član broj: 143162
Poruke: 1
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Pomoc hitno. sve izgleda ok,Ali net ne radi !24.04.2007. u 18:40 - pre 206 meseci
Pozdrav..
Ovako.. pre sam imao AP i net je radio savrseno... nekim cudom izgoreo je ne znam ni ja kako ali znam da ne radi... imam jednu wlan karticu pa sam resio da je privremeno upotrebim. sta sam uradio... zamaskirao sam mac adresu wlan kartice sa adresom ap-a, sva podesavanja ok, i vezan sam na net. konektovan i sve izgleda super. o cemu se radi.. ja saljem upite ali ne dobijam nista... mislio sam da nesto nije do kompa. reinstaliram win i sve to sredim probam opet isti problem
mislio sam da nije nesto do provajdera... uzmem prog winbox loader koji valjda sluzi za komunikaciju sa ap-om, pokrenem ga
kao da se vezem da konfigurisem ap. i oin skida nesto sa ap-a nesto svasta brzinom od 140 180 KB/s . sto znaci da je i AP ok . sad mi nije jasno sta je problem :S
moze neki savet ili da mi neko objasni sta nije u redu ... i kako da resim . Hvala u napred
 
Odgovor na temu

SaricNet
Saric Net
Orahovac

Član broj: 142773
Poruke: 91
82.114.66.*

Sajt: www.focusradio.info


Profil

icon Re: Pomoc hitno. sve izgleda ok,Ali net ne radi !24.04.2007. u 19:21 - pre 206 meseci
pre svega ako si ranije koristio AP u client modu onda si na njega bio vezan kroz LAN, sto znaci posto si ubacio WLAN karticu i onda si clonirao mac adresu ti imas vezu sa provajderom ali ti i dalje ukljucena LAN kartica pa cesto puta windows pravi problema zbog toga, moja preporuka ti je da disable-ujes Lan karticu i da ti ostane samo ukljucena Wlan kartica.

a sto se tice winboxa on je samo za mikrotik ( barem tako mislim ) i mozes da se vezes za provajderov mikrotik samo ako znas pass i user ( to je vec druga prica ), mada sam i ja pocetnik u ovim vodama wirelessa.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc hitno. sve izgleda ok,Ali net ne radi !

[ Pregleda: 1251 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.