Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!

[es] :: GPS :: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47258 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!29.04.2007. u 23:51 - pre 205 meseci
@ppz

proveri PM ;)
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!30.04.2007. u 00:14 - pre 205 meseci

Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
80.93.233.*



+1 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!30.04.2007. u 11:00 - pre 205 meseci
Citat:
PPZ: E to mi je trebalo.I meni po Atini pravi apsolutno iste stvari.Ne bi trebalo da koristi polukruzno a on ga koristi.Sad cu bas da pogledam da li ima podesavanje.Inace je iGO MyWay ako se ista razlikuje od ostalih verzija...

E da, pitao sam ali sam bio obrisan zbog svoje gluposti, sta se radi kad ti javlja da su mape zastarele i da ih treba updateovati? Mozda nesto nisam instalirao kako treba?



[edit] evo probao sam, i ja kao "method" imam od "fast" do "optimal" , a u advanced/route options/ imam opciju U-Turn penalty i to je klizac koji ma sta ja radio ne reaguje.Mislim, podesavam ga, ali iGO i dalje tvrdoglavo me savetuje da pravim polukruzno tamo gde nije bas najbolje resenje...

[Ovu poruku je menjao PPZ dana 30.04.2007. u 00:08 GMT+1]


U helpu piše da će se iGO "truditi" da ne koristi polukružne zaokrete onako kako se podese, osim ako nema drugog načina. Možda mapa nije "lepo" urađena pa ti forsira bulevare i prometnije ulice sa više traka od manje opterećenih?

Juče sam vozio po Karaburmi i Mirijevu i iGO se "glupo" ponašao. Recimo, nije mi dao da skrenem na raskrsnici sa semaforom levo, tamo gde je dozvoljeno, već me terao desno pa da radim polukružno kako bih ušao u istu ulicu (iz pravca Bogoslovije sam se spuštao prema SUP Palilula i hteo sam levo u 29.novembra) što kazuje da je karta loša. Očigledno i kod tebe ima veze sa načinom izrade karte jer po drugim delovima Beograda je radio 90% korektno.

 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!30.04.2007. u 19:17 - pre 205 meseci
Evo na primer danas je pokusao da me natera da uradim polukruzno na mestu gde je ZABRANJENO!
Ja cu ga i dalje braniti, ako ste iskusan vozac i gledate znakove, nece biti nekih vecih problema.iGO ce vas ipak dovesti do zeljenog cilja (da ste amater ne biste vozili do Atine ).
Ali APSOLUTNO je neosetljiv na jednosmerne ulice, semafore i polukruzna...
Eh, kao sto rekoh, najbolja varijanta je Destinator i iGO zajedno...bar dok ne srede tu mapu kako treba.Inace Grcke mape radi Grcka firma NGi i veoma su precizne, na celoj teritoriji Grcke.Idem sutra na mali izlet, pa cu porediti iGO i Destinator.Javim kad se vratim
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.home.otenet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!02.05.2007. u 15:11 - pre 205 meseci
Cao svima.Eto mene opet sa updejtom

Evo ovako, iGO je beznadezan slucaj sto se Atine tice, jednostavno nezna gde su jednosmerne ulice, gde sme a gde nesme da se skrene.Da ne pricam da me rutira uvek kroz neke nebulozne ulice kako god ja podesio program.Probao sam da iskljucim u-turn, on me opet tera da radim polukruzno.Probao sam apsolutno sva podesavanja, ali on je opet svojeglav.Po meni je mapa Grcke dobra samo da se orijentisete, i da vas dovede blizu zeljene tacke, ali da imate cetvore oci.Ako ne znate Atinu mnogo cete se vozikati unaokolo verujuci programu

Sto se Destinatora tice, kao sto vec rekoh, puuuno je precizniji (valjda sto ga guraju ovde na Grckom trzistu pa moraju da imaju dobre mape, 80% taksista koristi Destinator).Ali ima i on svojih boljki.Nekoliko puta mi se zalio kako nema GPS signala, iako ga je bilo.Drugo, i mnogo vaznije, kasni sa najavama i glas mu nije tako dobar kao kod iGO-a.Trece, kad sam ukljucio upozorenje za prekoracenje brzine, nije mi dozvoljavao da vozim brze od 50 po celom gradu, iako sam vozio po delovima grada gde je ogranicenje 80 i 90km/h.

Znaci ostaje na vama sta cete koristiti.Znate boljke i jednog i drugog, pa ko voli nek izvoli

Ja licno cu da koristim iGO, ionako mi ne treba GPS za voznju po Atini, a ako bas zatreba imam uvek precizni Destinator.A dotle, imam odlicni 3D prikaz iGO-a da impresioniram putnike
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!02.05.2007. u 21:08 - pre 205 meseci
Kod Grcke je definitivno dobro sto se pojavila konkurencija. mislim da ce iGO morati malo da preradi te mape, a Destinator je proverena opcija. Da nije nesto skoro izlazilo od dopuna za nejega?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!02.05.2007. u 22:47 - pre 205 meseci
Pa poslednji je 6.1 , sa najnovijom mapom Grcke.Eh, kad bi mogli da koristimo te precizne NGi mape sa iGO-om, bilo bi idealno....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!03.05.2007. u 11:40 - pre 205 meseci
Kako 6.1? Ja imam mapu ali ona nosi oznaku "2006.Q3.4503". Da li je to ta?
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.customers.vivodi.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!04.05.2007. u 06:45 - pre 205 meseci
Da, to je ta mapa.Ono 6.1 se odnosilo na Destinator, a ne na mapu...

Bas sam se razocarao u iGO.Jednostavno nemogu da ga nateram da "razmislja" kao ja.Vozim godinama po Atini, i verujte mi da znam sve najbrze i najkrace puteve...
Dok Destinator rutira isto kao sto bih i ja vozio, iGO je pokusao u nekoliko navrata da me posalje rutom bar 1-2km duzom, plus ulicama po kojima je jako tesko proci.Jednom je tvrdio da postoji ulica u jednom delu grada gde je nije bilo (postoji prolaz izmedju dve ulice, ali postoji rampa.iGO to jednostavno nezna).Odlican je u svakom slucaju za slobodno krstarenje, ali za rutiranje je mnogo gori od Destinatora, bar za Atinu.Idem ovog vikenda izvan Atine pa cu proveriti kako ide izvan.Probao sam da rutiram za probu po nekim drugim gradovima, i cini mi se da bolje radi od Atine.Moguce je da su z.... samo mapu Atine, ne i celu Grcku.

Sto se Destinatora tice, sve je ok, ali samo mapa Grcke je dostupna....

Nadam se da ce nekim sledecim updejtom iGO da popravi mape Grcke, jer ocito po Srbiji radi dobro.Znaci, problem je u mapama....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!04.05.2007. u 08:43 - pre 205 meseci
Da li si pokusao da modifikujes parametre proracuna rute - tj da mu zadas da pravi vise krace umesto optimalnih ruta (ne mislim na "shortest" rutu)
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!04.05.2007. u 11:31 - pre 205 meseci
Citat:
DigitNBG: Da li si pokusao da modifikujes parametre proracuna rute - tj da mu zadas da pravi vise krace umesto optimalnih ruta (ne mislim na "shortest" rutu)

Šta si tačno mislio. U opciji Parametri rute imaš klizač Algoritam koji (kod mene) stoji na polovini između Brzo i Tačno i imaš opciju Rute gde biraš između: 1.Najkraća 2.Optimalna 3.Najbrža
Meni je izabrana Najkraća!
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
217.24.18.*

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!04.05.2007. u 13:16 - pre 205 meseci
Upravo tim algoritmom mozes menjati kako ce igo razmisljati prilkom izrade optimalne rute, takodje, mozete promeniti opciju koja zabranjuje polukruzna okretanja i sl. i naterati ga da ipak razmislja kao vozac u rodnom gradu a ne kao neko ko bi samo da prolazi vecim magistralnim ulicama
 
Odgovor na temu

Mobtel
Subotica

Član broj: 43396
Poruke: 963
*.adsl-1.sezampro.yu.

ICQ: 279816748


+6 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!04.05.2007. u 13:58 - pre 205 meseci
Ja bas i nisam nesto zadovoljan sa mapom srbije ali s obzirom da je jedina sta cu.ima dosta gresaka
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.adsl.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!05.05.2007. u 12:02 - pre 205 meseci
Probao sam sva podesavanja.Kako pomeram klizac malo menja rutu, ali uvek odabira neke bezvezne puteve, umesto logicne putanje.Probao sam i da iskljucim U-Turn, probao sam i da se igram sa raznim drugim parametrima, jednostavno nema nekog velikog efekta.U Destinatoru se taj efekat oseca, a ovde skoro kao da ne radi.Nema veze, kao sto rekoh ne trebaq mi za Atinu, ali ima super 3D prikaz.Po meni bolji od Destinatora.
E da, primetio sam jos jedan problem, malo brlja po mapi, kao da ne uzima dovoljno brzo podatke od GPS-a.Destinator to ne radi.
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

yotsa
Jovan Popović
Beograd

Član broj: 60671
Poruke: 221
*.telenor.co.yu.



+1 Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!05.05.2007. u 21:27 - pre 205 meseci
@PPZ

I učestalost očitavanja podataka možeš da podešavaš kroz podešavanja za GPS. Imaš i opciju "Lock-To-Road" da usled odsupanja u kretanju ili očitavanju pokazivač ipak stoji na putu. Ako isključiš ovo podešavanje onda će pokazivač prikazivati "stvarnu" lokaciju. Ovo je za dobro za "pešački način rada" kako piše u pomoćnim fajlovima.
 
Odgovor na temu

fantom777

Član broj: 145010
Poruke: 1
87.250.121.*

Jabber: fantom77


Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!18.05.2007. u 21:00 - pre 205 meseci
Zivim u RS i kada sam van granica koristim IPAQ h1940 + bluetooth GPS receiver + iGO .Volio bi da mi neko nesto kaze za novi update mapa ,Srbija,CG i ako je uradnjena BiH.
 
Odgovor na temu

petarta
Petar Tanaskovic
Pozega

Član broj: 28357
Poruke: 729
*.nst.co.yu.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!25.05.2007. u 23:02 - pre 205 meseci
Dali smo jednom profesionalcu da proba iGO i TomTom 5 sa poslednjim mapama za njega. Profesionalac je vozac kamiona, a uredjaj je Navman ICN 520. Covek je poludeo pokusavajuci da namesti iGO da normalno funkcionise i primetio je da se cesto desava da pobrlja gde se nalazi sto sam i ja primetio, a kaze da je takve nelogicne rute zadavao oko Beca da je bio veci problem nego korist, dok sa TT nema nikakve greske i problema.
 
Odgovor na temu

nix2013
Nikola Srdic
dno

Član broj: 148618
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!13.06.2007. u 12:45 - pre 204 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...-materijalu-postovima-procitaj

[Ovu poruku je menjao DigitNBG dana 13.06.2007. u 20:21 GMT+1]
cozdrew
 
Odgovor na temu

sale8r
michael jordan

Član broj: 117580
Poruke: 5
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!03.12.2007. u 22:24 - pre 198 meseci
skinuo sam onu mapu srbije od 2.25 mb i interesuje me da li samo treba da je narezem na CD i ubacim u cd player u kolima. inace imam mercedes e200 i on ima svoj fabricki cd player i gps...?
 
Odgovor na temu

DigitNBG
Danijel M
BG

Član broj: 40300
Poruke: 342
*.ikomline.net.

Sajt: www.gps-srbija.com


Profil

icon Re: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!03.12.2007. u 23:35 - pre 198 meseci
@sale8r

Ustedi taj cd i zaboravi na kartu srbije u fabrickoj navigaciji bar jos jedno godinu dana najmanje
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: iGO & MIOMAP nova mapa Srbije!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47258 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.