Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!17.04.2007. u 14:04 - pre 207 meseci
Imam gajbi tri kompa umrezena preko rutera US Robotics 8004. Preko kablovskog modema imam izlaz na net. E sada, nije bash sve bajno... Kada mi je chovek podesio mrezu, sve je radilo besprekorno nekih 10-tak sati. Posle toga se cela mreza zabaguje, na svakom kompu mi javlja greshku "Limited or no connectivity". Ne mogu na internet, a onemogucen sam i da pristupim ruteru. Shto je najgore od svega, sa svakog kompa mogu bez problema da pristupim ostalim kompovima u mrezi. Ali net nikako... Kada reboot-ujem ruter i resetujem modem, mreza opet proradi, radi nekih 10-tak sati i opet se javlja isti problem. Lease time je podeshen na 6 sati, ali i kada se renew-uje, mreza nastavlja da radi normalno, i onda se ubaguje posle nekog vremena. Update-ovao sam firmware rutera, misleci da je tu greshka, ali opet isto. Evo sada mi je modem povezan direktno na jedan od kompova i shljaka vec 3 sata, ali videcemo da li ce tako i ostati. Mozda je problem u njemu, nemam pojma. Sve kompove sam skenirao sa ad aware-om i kasperskim, nema virusa, sve je chisto. Pomagajte, ljudi, mnogo me ovo nervira!!!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 00:13 - pre 207 meseci
Zasto koristis DHCP? Stavi staticke adrese.

A verovatno je ubog taj ruter... procackaj po forumu mislim da je bilo jos zalbi na taj USR.

Takodje probaj i neki linux live distro tipa Ubuntu, pa vidi posle tih famoznih 10 sati sta se desava... da otklonis da je hardverski problem tj. do rutera.

Jel ti radi PING ka ruteru i od kompa do kompa dok pise Limited or no connectivity?
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 09:22 - pre 207 meseci
PING ka ruteru radi za to vreme... OK, promenicu DHCP u statichke adrese da probam tako. Evo modem mi i dalje radi bez problema, znachi da definitivno nije do njega. Sada cu da probam to sa ruterom, ako opet nece, nek ide sve u 3pm...
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 09:41 - pre 207 meseci
Evo sada mi shljaka router, nego samo da pitam. Jesi li mislio da promenim iz dhcp-a u static na routeru ili na kompu (tcp/ip protocol, pa tu da ne stavim "Obtain IP automatically", vec da mu ja unesem adresu)??? Ako stavim na routeru, treba takodje da unesem moj ip koji dobijam od isp-a, i primary i secondary dns, i default gateway, mislim da to nije to, od sbb-a nisam dobio statichki ip. Bice da si mislio na ovo drugo, ajde samo mi potvrdi da li je to to...
I da pitam josh neshto... Kako se gasi lease time? Imam utisak da je do toga, jer kada se renew-uje po drugi put, izgleda da ubaguje. Sada kada sam prikachio router video sam da mu lease stoji na 00:00:00 i nije htelo da se obnovi dok nisam resetovao modem.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 09:47 - pre 207 meseci
Promakla mi je poruka, nema potrebe da uopšte experimentišeš pošto je problem prilično poznat. Naravno, u pitanju je taj ruter koji se izgleda nešto ne slaže sa SBB-om pa posle desetak sati (ili malo više ako isključiš renew IP forever) totalno zaglupi. Pomaže jednostavno isključivanje iz struje na par sekundi i onda radi sledećih nekoliko sati. Valjda ga zbuni obnavljanje adrese ili nešto tako.
Ja sam se mesecima mučio pa sam isprobao valjda sve što se može. Jedan PC zakačen na ruter a ovaj na SBB, PC apsolutno ništa ne radi i USR se opet zakopa. Onda sam otkačio SBB sa rutera i normalno je radilo 4-5 dana tj sve vreme je PC mogao da pristupi ruteru. Probao sam sva moguća podešavanja sa dhcp i statičkim adresama i prema SBB i od rutera prema PC-jima i sve što mi je palo na pamet i ništa.
Nije nemoguće da ruter radi u nekoj drugoj kombinaciji ali sam ga vratio i uzeo drugi i nema nikakvih problema. Nije bilo problema ni da ga vratim pošto je to opšte poznat problem i valjda nijedan ne radi mada sam ovde pročitao par poruka da radi ... uzeo sam Ovislink mada će verovatno i svaki drugi da radi normalno.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 09:51 - pre 207 meseci
Citat:
trodon: Evo sada mi shljaka router, nego samo da pitam. Jesi li mislio da promenim iz dhcp-a u static na routeru ili na kompu (tcp/ip protocol, pa tu da ne stavim "Obtain IP automatically"
Ruter radi u svakoj kombinaciji, svejedno da li si postavio adrese mrežnih kartica na konkretne ili im ruter daje neke, a nema problema ni da za adresu rutera postaviš onu koju je dao SBB, sve će da radi onih desetak sati a onda ... ma znaš već. :)
Ni ja nemam statičku adresu ali ih bar ovde SBB vrlo retko menja pa skoro kao da je statička. U svakom slučaju mislim da problem nije rešiv.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 10:47 - pre 207 meseci
Uuuu, mater mu j***m!!!!!!!!!
Ljudi shta preporuchujete i gde da kupim za nekih 3 - 3.5 soma dinara????
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 12:36 - pre 207 meseci
Bilo je mnogo priča o ruterima, ja sam kupio ovislink i prezadovoljan sam, neki su uzeli tp-link ili d-link, ko ima malo više para uzme recimo linksys ... pročitaj malo o iskustvima a za ono gde ćeš morati da se snađeš, to se bar lako nađe. Sve ovo ulazi u planiranu cenu mada bi možda mogao za početak da probaš da zameniš taj USR.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 22:45 - pre 207 meseci
Zvao sam ove smarache gde sam kupio ruter, i rekoshe mi da imaju neki asusov za 2900 din. Ne znam da li da im trazim kes nazad, ili da ih zamenim, ista im je cena.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!18.04.2007. u 23:12 - pre 207 meseci
Koji Asus, svojevremeno su imali odlične rutere koji su se nosili i s Linksys ruterima? Sada vidim u nekim ponudama samo jedan ali on košta po preporučenoj maloprodajnoj ceni 26 evra pa možda nije taj. Možda je bolje da se malo raspitaš pre no odlučiš da ne bude opet isto, kada sam video kako radi taj USR, raspitao sam se i našao mnogo sličnih prijava. Kao i kasnije za Conexant ADSL ruter koji sam ipak ubedio da nekako radi.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!19.04.2007. u 13:07 - pre 207 meseci
U pitanju je asus rx - 3041. Da li iko ima iskustva sa ovim???
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!19.04.2007. u 18:50 - pre 207 meseci
Evo moje prve poruke preko gore navedenog asusa!!! Valjda ce shljakati bolje od onog. Video sam neke komentare pre nego shto sam uzeo ovaj, kazu da nije losh, da nema problema kao sa onim ubogim sra**em, tako da sam valjda reshio problem... Pozdrav ljudi, hvala na komentarima i preporukama.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!19.04.2007. u 19:47 - pre 207 meseci
Valjda neće da bude, video sam i ja neke poruke i niko se ne žali. Javi se za par dana pa napiši kako se ponaša, biće od koristi kada sledeći put neko razmišlja o njemu pa da ima preporuku.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!21.04.2007. u 13:26 - pre 207 meseci
Ljudi, ruter shljaka bez greshke, za te pare stvarno mislim da je extra. Nadam se da ce mu ispravnost potrajati, evo posle 3 dana nisam imao nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Problem sa mrezom od 3 rachunara!!!!

[ Pregleda: 2115 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.