Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 09:38 - pre 207 meseci
Pozdrav!
Pravim jedan priv.msg. sistem za moj sajt, tj. aplikaciju koja ce se povezati na bazu i upisati privatnu poruku na server.
Mislim, komplikovano za jednog pocetnika ali sta cu... :)
Sad mene interesuje kako da se povezem na MySQL bazu na mom sajtu i tamo da unesem neke podatke iz forme.
I interesuje me kako da korisniku pokazem alert box ako ima novu privatnu poruku.
Eto, toliko.
Hvala unaprijed.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 14:50 - pre 207 meseci
Pretraga? http://www.elitesecurity.org/t251428-0#1512063
ZA popup ti treba JavaScript.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 16:14 - pre 207 meseci
JavaScript u desktop (win) aplikaciji?
Mislim, to je box tipa error msg koji se pojavi... Ili nesto tako.
U vb-u je:
msgbox();
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 16:50 - pre 207 meseci
Ako sam dobro razumio, hoces da napravis desktop aplikaciju koja ce da upisuje / cita podatke sa tvog web sajta? U tom slucaju ti predlazem da napravis Web Servis koji ces postaviti na svom sajtu i da desktop aplikaciji dodas referencu. Desktop aplikacija samo poziva proceduru za upis i prosledjuje podatke.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 17:33 - pre 207 meseci
Wow... Lako je reci...
1. Koji servis i dali zahtjeva root privilegije (to nemam)
2. Kako da mu proslijedim podatke
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu15.04.2007. u 21:34 - pre 207 meseci
Naravno da nije potrebna root privilegija. Pretpostavljam da nije tvoj hosting (tj da hostujes kod neke firme koja se time bavi) tako da root privilegiju neces dobiti ni u snu. Ako tamo imas bazu npr "moja_baza" onda ces dobiti i korisnicko ime i sifru za administriranje tom bazom.

1. "Koji servis" - pa web servis. Kao sto programiras desktop aplikacije ili ASP.NET aplikacije tako imas i web servise. Klikni na new web site pa odaberi asp web servis.

2. "Kako da mu proslijedim podatke" - Napravis web method - funkciju npr

Code:

Function ImeKorisnika (ByVal id as integer)
'ovdje ubacis potreban kod
End Function


Kada napravis u desktop aplikaciji web referencu onda mozes da pozoves pomenutu funkciju npr
Code:

msgbox (ImeKorisnika(23))
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu16.04.2007. u 21:41 - pre 207 meseci
Citat:
Neohacker: JavaScript u desktop (win) aplikaciji?
Mislim, to je box tipa error msg koji se pojavi... Ili nesto tako.
U vb-u je:
msgbox();

Žao mi je, ali mi nije bilo jasno da se radi o desktop aplikaciji. Pretpostavljam da je php/mysql sajt? Možda web-servis u php-u?
 
Odgovor na temu

Drasko M
Beograd

Član broj: 136941
Poruke: 37
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.direktnaprodaja.com


+1 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu18.04.2007. u 16:44 - pre 207 meseci
U principu ne moras da pravis web servis. Prvo napravi i istestiraj na svom racunaru svoju WinForm/MySql aplikaciju, pa kad se uveris da sve radi promeni konekcioni string da odgovara realnoj putanji prema MySql bazi na udaljenom serveru.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.teol.net.



+42 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu19.04.2007. u 07:06 - pre 207 meseci
To ce da odradi posao SAMO AKO je na pomenutom serveru dozvoljena konekcija "sa strane" tj na mnogim serverima dozvoljena je samo koneckija "localhost".
 
Odgovor na temu

toxi_programer
Nemanja Todić
Beograd

Član broj: 104396
Poruke: 464
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.articles411.com


+8 Profil

icon Re: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu25.04.2007. u 18:02 - pre 207 meseci
Citat:

To ce da odradi posao SAMO AKO je na pomenutom serveru dozvoljena konekcija "sa strane" tj na mnogim serverima dozvoljena je samo koneckija "localhost".


Možete li predložiti neki free hosting koji dozvoljava konekciju na server( po mogućstvu MySQL) "sa strane". Tu bazu bih koristio čisto da vidim kako to radi "preko neta". Ja sam hteo da se registrujem na http://www.110mb.com/ jer oni imaju MySQL server, ali ne znam kako da vidim dali dozvoljavaju konekciju na bazu "sa strane"...?
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: [C#]: Konekcija na MySQL bazu na mom sajtu

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.