Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS sertifikati i samostalno ucenje???

[es] :: Sertifikati :: MS sertifikati i samostalno ucenje???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10094 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
91.150.104.*



+294 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???28.08.2007. u 11:41 - pre 202 meseci
Odeš lepo u root ovog foruma - Sertifikati, i imaš nekoliko TOP tema. Pogledaj FAQ - tu ti sve piše! Takođe, imaš podosta tema u kojoj mnogi ljudi iznose svoja iskustva.
 
Odgovor na temu

s.panic
Slavisa Panic
Novi Sad

Član broj: 100472
Poruke: 10
*.procreditbank.co.yu.



Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???28.08.2007. u 16:33 - pre 202 meseci
Ako se predavac striktno drzi knjige onda kurs nema nekog smisla. Ali ako prelazeci gradivo, navodi neke primere iz stvarnog zivota koji su se njemu desili, a vezani su za to gradivo onda je kurs itekako dobar i koristan. Ja licno nisam isao na kurseve nego sam sve sam ucio (iz knjiga, video predavanja, testout-a), ali sam imao priliku da slusam i audio predavanja (polutajno snimljena u jednoj skoli od jednog extra predavaca) i moram da priznam da je kurs nezamenjiv za pocetnike. Za one koji rade u toj oblasti duze vreme mislim da samo bacaju novac za kurs (osim ako ga nemaju napretek). Sve to im treba naci ce u knjigama (ako imaju vremena onda i u video predavanjima) ili ce im razjasniti TestKing.
s.panic
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
194.99.236.*

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???21.09.2007. u 18:27 - pre 202 meseci
Pozdrav svima, pogotovo starijim kolegama na ovom forumu.
Prvo da kazem da sam procitao FAQ - sve o sertifikatima, upoznat sam sa dosta toga vezano za kurseve i znam koji sertifikat zelim za pocetak. Posedujem visegodisnje iskustvo u radu sa racunarima, najvise na OS Win XP. Vrlo dobro poznajem hardver, rastavio sam i sastavio vise desetina konfiguracija. Pored standardnog koriscenja oduvek sam hteo da naucim nesto vise pa sam za svoje prijatelje, kolege i poznanike uvek bio "tehnicka podrska" za svaki problem sa racunarom. :) Tako da sam stekao dosta iskustva kroz raznorazne probleme softverske i hardverske prirode. To mi je omogucilo i da se zaposlim kao IT operater sto mi je trenutni posao. Radeci kao IT operater sam naucio mnogo novih stvari, najvise vezano za mrezu. Tako da i tu imam osnovu. Pored toga, naucio sam i neke osnove SQL-a ali to mi nije nesto posebno interesantno.
Jos ranije sam planirao da upisem kurs za MCSA (Windows Server 2003) i naravno da polozim sve ispite potrebne za taj sertifikat. Moje rodjeni brat ima MCSA, a jos malo i MCSE samo sto je on imao srece da mu firma omoguci pohadjanje kursa. U mom slucaju 1000€ koliko otprilike kosta MCSA kurs je vise nego sto mogu izdvojiti, tako da mi ne ostaje drugi izbor osim da samostalno ucim. Nabavio sam dosta materijala, skoro sve sto mi je potrebno. Potrazicu i Nuggetse, pretpostavljam da ima na torrentima, jer cujem da je to odlicno pogledati. Naravno, mogu da racunam na pomoc kolega koji imaju zavrsene MCSA, MCSE i druge kurseve, kao i brata, a verujem da mogu racunati i na vas ovde.
Ono sto bi voleo da cujem od iskusniji kolega na forumu koji imaju neki sertifikat je sledece. Da li po vasem misljenju imam dovoljno predznanja i iskustva da samostalno ucim ili je ipak bolje da stavljam pare u slamaricu jos neko vreme i upisem kurs? Moja ideja je da za pocetak spremim 70-270 i prijavim ga, pa ako ga polozim da krenem dalje. Verujem da mi je on najlaksi i dobar za pocetak.
Pozdrav
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???21.09.2007. u 19:29 - pre 202 meseci
Možeš slobodno početi sam. :) Obavezno napravi virtuelnu mrežu kad pređeš na spremanje servera bilo pomoću VirtualPC-a ili VMWare-a, može puno da pomogne.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???21.09.2007. u 20:22 - pre 202 meseci
Overavam Miroslavovu tvrdnju.

Imas i vise nego dovoljno za start.

XP ce ti biti mozda malo dosadan, 70-291 je definitivno najtezi za MCSA.
Kao sto rece kolega virtuelne masine i gomila vezbe. Super je sto ces na poslu moci dosta toga odmah da primenis.

Javi ako sta jos treba :)
 
Odgovor na temu

PCS
Zeljko Jelisavac
User Support Coordinator / Site Admin
Beograd

Član broj: 136100
Poruke: 559
*.cpe.vektor.net.

Sajt: www.garaza.rs


+2 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???21.09.2007. u 21:58 - pre 202 meseci
Hvala na odgovorima. Znam da ce mi trebati mreza da vezbam tako da planiram instalciju Virtual PC-a. Imam i mogucnost da uzmem od druga dzabe neku staru konfiguraciju na 300MHz i 64MB SDRAM pa bi ubacio jos 128MB i mislim da se moze bez problema instalirati Win 2003 server, a na mojoj masini da napravim par virtuelnih klijenata sa XP-om. Da li je to dobra ili losa ideja?
Trenutno imam 1GB ali planiram da uzmem jos toliko da bi ta virtuelna mreza radila kako treba.
BTW gledam sad na torrentima da skinem Nuggetse ali vidim ima raznih. Ima li neko neki link da skinem bas ovo sto meni treba?
Hvala

[Ovu poruku je menjao PCS dana 22.09.2007. u 15:08 GMT+1]
Feeling je skociti sa 2000 metara! Probajte!! :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???21.09.2007. u 22:13 - pre 202 meseci
Linkovi isključivo na PP. Inače, žžžk.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.co.yu.



+553 Profil

icon Re: MS sertifikati i samostalno ucenje???03.10.2007. u 08:26 - pre 201 meseci
Evo mene prvi put u forumu o sertifikatima, i odmah sam naleteo na poznata imena Posto sam u neku ruku svez MCSA (od marta 2007.) reko' da napisem malo o svom iskustvu.

I ja sam krenuo samouk, koristeci literaturu kakvu sam mogao da nadjem, ali sam ucio cisto onako da bih znao nesto vise, i nisam nesto imao nameru (citaj novaca i hrabrosti) da polazem. E onda je gazda u prethodnoj firmi odlucio da bi bio red da istestiramo nase znanje, uplatio je za 70-270 ispit, i prosao sam bez nekog velikog problema. To me je dodatno okurazilo, i odlucio sam da krenem korak po korak (prvo 70-290, pa 70-291, pa sta vec odaberem od izbornog...) ali nisam imao nesto puno slobodnog vremena da nastavim sa pripremama, a i sa Win XP sam radio svakodnevno na poslu ali se sa Win 2003 i Active Directory-jem nisam susretao tako cesto.

Posle malo vise od pola godin sam bio promenio firmu (verovatno mi je taj jedan polozeni ispit doneo neku prednost na konkursu), imao sam malo vise slobodnog vremena, i konacno sam bio presao veci deo raspolozivog materijala za 70-290, izasao sam, i pukao. Problem je najvise bio u simulatorima - kao sto rekoh, nisam imao puno prilike da prakticno primenim to o cemu sam citao, i kada je na ispitu dosao prakticni deo, usledila je "okinava". Osim toga, vecina 70-29x ispita sadrzi elemente iz nekih drugih, a ja sam ih spremao jedan po jedan, tako da vam je moj savet, ako zelite samostalno da se pripremate, predjite najpre materijal za sva cetiri ispita, s tim sto cete imati elemente i messaging-a i security-ja i jos nekih, pa nije na odmet zaviriti svugde pomalo (obavezne ispite predjite obavezno, a od izbornih bi bilo dobro da bar preletite gradivo svakog), a onda polako spremajte jedan po jedan. Prednost placenih kurseva je upravo u tome sto se najpre predje sav materijal i provezba sve to na licu mesta, i tek onda se polazu ispiti.

Naravno, moguce je ici i step-by-step metodom, kao i ja, ali moram jos jednom da vas upozorim da je prilicno tesko i imate mnogo vece sanse da padnete, jer ce vam uleteti nekoliko pitanja iz oblasti koje niste jos presli, zato sto se obradjuju detaljnije na drugim ispitima. I jos jednom napominjem - nije dovoljna samo pisana literatura, potrebno je da vam to "udje u prste", pa kad dobijete na ispitu zadatak da kreirate domen, ili OU u Active Directory-ju, ili da podesite prava pristupa za neki file/folder, da to mozete da zavrsite sa par klikova misem, bez mnogo nabadanja po nepotrebnim opcijama. Znaci, koristite sto vise simulatore iz nuggets-a, i ako imate mogucnosti Virtual PC ili VMWare da se "igrate" sa pravim masinama, a testkingovi i ostala cuda neka vam budu samo poslednja provera pred ispit.

Ako nekog jos nesto zanima, slobodno pitajte. Ja sad polako spremam Security specijalizaciju, a kad cu polagati, ne znam, jer sam uporedo krenuo da zavrsim i visu skolu, pa su mi sad ti ispiti malo bitniji od MS ispita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: MS sertifikati i samostalno ucenje???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10094 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.