Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows keyboard hook - howto?

[es] :: C/C++ programiranje :: Windows keyboard hook - howto?

[ Pregleda: 2039 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Windows keyboard hook - howto?12.04.2007. u 01:47 - pre 207 meseci
ovako, pre odredjenog vremena pazario sam desktop wireless set (tastatura + mish, jelte) neke firme nortek, prvi put sam tad cuo za njih (bese to u italiji u pc world-u, morao sam sa nechim da izadjem odatle :D) ali mi se tastatura mnogo svidela jel je velika a tasteri su plitki i siroki (dusu dalo za slepo kucanje). no, problem je sledeci, softwer koji je dosao uz komplet je ocajan (i to je preblaga rec) a na njihovom sajtu nema novije verzije. ja sam jednostavno izbrisao to djubre od softwera i samo sam izgubio na funkcionanosti tastera vezanih za office, a posto doticni softwer ne koristim cesto, nemam problema sa tim. e problem je sto sam izgubio i skroll na tastaturu koji mi je previshe prirastao za prste :) i ne bih da se odreknem, a iz principa necu da instaliram ono sto oni nazivaju "software".
e sad, pomocu spy++a uocio sam da tastatura na skrol salje KEY_UP i KEY_DOWN (sa nekim keycodom) u zavisnosti od smera, znaci problem je jednostavno resiti "na papiru": treba presresti tu poruku i umesto nje broadcastovati WM_MOUSEWHEEL, e sad, problem je sto ja nisam c++ programer, tj slabo radim u c++u i snalazim se dobro samo u osnovnim stvarima (citaj: konzolne aplikacije), citao sam malo win32 programmer's reference i skontao sam da treba da koristim keyboard hooks, problem je sto ne znam toliko dobro win32 programiranje u c++u pa mi treba pomoc. ako imate nekih linkova ili delova koda, bio bih vam zahvalan da to podelite sa mnom...


hvala u napred.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Windows keyboard hook - howto?12.04.2007. u 13:45 - pre 207 meseci
Potraži ranije poruke na tu temu, ključna reč je SetWindowsHookEx.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Windows keyboard hook - howto?12.04.2007. u 13:52 - pre 207 meseci
Za početak, pogledaj da li ti nešto od ovoga može eventualno pomoći:
http://www.codeproject.com/wtl/WTLAppButtons.asp

 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Windows keyboard hook - howto?12.04.2007. u 17:54 - pre 207 meseci
ok hvala, nasao sam nesto ovde na forumu i sa code projecta sam skinuo ovo pa cu pokusati...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Windows keyboard hook - howto?12.04.2007. u 20:19 - pre 207 meseci
Ja zapravo nisam siguran koliko ce ti Keyboard Hook pomoci oko cele stvari, odnosno nisam
siguran kako bismo razdvojili presretanje pravih i laznih KEY_UP i KEY_DOWN, ali ako ipak budes
hteo da istrazujes u tom pravcu, ostavljam ti kod u Borland C++ Builderu, koji koristim u svojim
programima.

On salje ALT + bilo_sta na strani DLL-a, a aplikacija ce odreagovati na ALT+F12.

Program je lako prilagoditi bilo kom scenariju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Windows keyboard hook - howto?

[ Pregleda: 2039 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.