Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a

[es] :: SOHO Networking :: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a

[ Pregleda: 7165 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BBSIco

Član broj: 4595
Poruke: 9
*.041net.co.yu.



Profil

icon Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a11.04.2007. u 19:35 - pre 206 meseci
Postovanje,
Tri racunara su bila umrezena (workgroup) i mreza je funkcionisala. Na jednom je zakacen stampac, koji su koristili i ostali racunari.
Na jednom racunaru je WIN98SE, na ostala dva Win XP licencirani.

Danas sam odradio sledece: Modem Huawei MT 822 ADSL sam postavio u ormar sa switchevima, u njega sam ukljucio liniju za koju je aktiviran ADSL, struju i mrezni kabal. Drugu stranu kabla sam ukljucio u switch na odgovarajuce mesto.

Lampice su se ukljucile kako je opisano u upustvu, pa je ovaj deo posla obavljen korektno.

Na prvom racunaru gde je XP, u delu za podesavanje LAN-a, - TCP/IP (Properties), cekirao sam "Obtain an IP address automatically" i "Obtain DNS server address automatically". Naravno, IP adresa koja je prethodno bila upisana je nestala.
U Internet Exploreru sa izvrsio podesavanja (Never dial a connection i sve sam decekirao u Lan settings). Na tom racunaru ADSL veza je odmah proradila i funkcionise sasvim dobro.

Svi pokusaji da istu stvar odradim na preostala dva racunara (WinXP i Win98) nisu uspeli, bez obzira sto sam na ovom gde je isto XP odradio sve identicno kao i na prvom na kojem ADSL radi.

Sa racunara na kojem radi ADSL vidim u mrezi i ostala dva racunara sve dok su upisane IP adrese. Ako na njima isto cekiram "Obtain an IP address automatically", pored toga sto ne radi ADSL, ne funkcionise ni lokalna mreza.

Molim Vas da pojasnite step-by-step kako da podesim preostala dva racunara, ili je potrebno prepodesiti sve ponovo.

Jos jednom: modem radi i prikljucen je na switch, na koji su prikljucena 3 racunara (XP, XP, 98). Potrebno je da ADSL radi na sva 3 racunara, ali i da ostane lokalna mreza.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

srdjansto

Član broj: 33684
Poruke: 309
91.150.99.*



+3 Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a16.05.2007. u 18:55 - pre 205 meseci
Slican problem i kod mene (3 racunara na xp).
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a16.05.2007. u 19:05 - pre 205 meseci
Pa ne mozes tako! ADSL moras da ukopcas u neki ruter, pa iza tog rutera da napravis LAN... ovako iz switcha da se djeli - ne moze ni slucajno! Pretrazi malo po sajtu, 10000000 tema o umrezavanju ima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a16.05.2007. u 19:27 - pre 205 meseci
Pa jeste ukopčao u ruter (Huawei) pa u svič. Verovatno mora malo da se podesi i taj ruter, nemam neko iskustvo sa njim.
 
Odgovor na temu

BBSIco

Član broj: 4595
Poruke: 9
91.150.122.*



Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a16.05.2007. u 21:59 - pre 205 meseci
Pokusaj ovim redom, ja sam resio problem:

ISKLJUCI modem. Mrezni kabal iz modema, kao i kablove iz svih racunara ubodi u switch.
Podrazumeva se da si na svim racunarima ostavio "Obtain an IP address automaticaly" ili podesio IP adrese korektno.

Ukljuci sva tri racunara. Kada su sistemi podignuti, ukljuci modem.
Pokusaj da pozoves modem sa sva tri racunara, pa javi...
 
Odgovor na temu

miki_mouse
Miloš Stojanović

Član broj: 163028
Poruke: 4
93.86.175.*



Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a02.04.2009. u 16:55 - pre 182 meseci
Moze i tako ali opet cesh imati problema... moja preporuka: radi tvoje sigurnosti i radi stabilnijeg rada, najbolje je da dokupish josh jedan ruter (linksys neki iz WRT serije, NetGear, D-Link...) koji ima obichan wan interface i na njemu podesish sve shto ti treba QoS, DHCP, FIREWALL(samo na kvalitetnijim ruterima) itd, kao i tip konekcije na internet (u vecini sluchajeva PPPoE) a pre svega mt 882 podesish da ti radi u Pure Bridge modu. Jedino oko cega cesh imati malo problema je username i pass za PPPoE ako ti je telekom provider!!!
ovakva neka varijanta radi i sa mnogo vishe od 3 rachunara!

pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a02.04.2009. u 21:07 - pre 182 meseci
Daj nam izlaze komande ipconfig /all (start/run/cmd pa pises ovo) na sva tri racunara.

Ako je taj MT882 ruter, onda ti ne treba dodatni ruter.
Ili je u pitanju MT822? Ne znam da li je on ruter...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

miki_mouse
Miloš Stojanović

Član broj: 163028
Poruke: 4
79.101.65.*



Profil

icon Re: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a08.04.2009. u 20:25 - pre 182 meseci
mt882 jeste ruter... ili mt822 bez obzira to su ruteri malih mogucnosti!!! a te comande koji si ti nabrojao jesu samo za rachunare tj. da im se obnovi ip adresa ako u postojecoj mrezi ima podignut DHCP server! ti sa tim nemozesh nishta bitno da izmenish!!!

pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako povezati 3 racunara (XP, XP, 98) da ADSL radi - preko switch-a

[ Pregleda: 7165 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.