Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!

[es] :: ISP :: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!

[ Pregleda: 2445 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vcom

Član broj: 141545
Poruke: 4
*.dial.scnet.yu.



Profil

icon Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!08.04.2007. u 14:43 - pre 207 meseci
Dragi forumasi, cesto se desavalo kada nesto trazim na Google, dobijem link ka ovom forumu. To znaci da je forum stvarno super i da ima svega i svacega. Ja vec duze vreme imam jedan problem i ne znam kako da ga resim. Pa sam odlucio da trazim savet od nekoga od Vas. Evo kako stoje stvari....

Zivim u Boljevcima (opstina Surcin).
Ovde ne postoji ni jedan wirelles provajder, nema kablovskog interneta, nema ADSL-a.
Priključak se nalazi na digitalnoj centrali tipa Ericsson AXE. Koliko znam niko na ovoj centrali ne koristi ADSL, ne znam iz kog razloga je nemoguce.
Imam PCM uredjaj na telefonskoj liniji.
Nema Vise slobodnih parica na telefonskoj banderi.

Iz ovog zakljucujete da mogu da koristima samo DialUp i to sa brzinom (prosecnom) od samo 25Kb/s.

Da li neko od Vas moze da mi da savet sta da radim!?

Treba mi brzi net, a spreman sam da dam do 150Eura za pocetak (SetUp) i do 1500 din za pretplatu mesecno.

raspitivao sam se u Telenoru za net preko nekih PSMS uredjaja, ali je to previse skupo 100MB protoka je 950din.
 
Odgovor na temu

rock83
Beograd

Član broj: 140351
Poruke: 62
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!08.04.2007. u 16:55 - pre 207 meseci
Ti u svakom slucaju podnesi zahtev Telekomu za ADSL, ako nisi vec podneo?
 
Odgovor na temu

vcom

Član broj: 141545
Poruke: 4
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!09.04.2007. u 02:26 - pre 207 meseci
Podneo sam zahtev pre godinu dana nekom provajderu, ne secam se vise ni kom,
ali nisam dobio nikakav odgovor. Pre nedelju dana sam podneo zahtev Telekomu
za ISDN i SCnet-u za ADSL. Jel mislis da postoju mogucnost da bez obzira na
sve ipaku urade nesto? Meni to deluje previse optimisticki za Srbiju!!! :-)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!09.04.2007. u 15:54 - pre 207 meseci
Veliki (i dovoljan) problem je PCM. Sa njim nema ni ISDN ni ADSL, osim ako Telekom ne uradi ono što su valjda obećali a to je da ubrzaju skidanje sa PCM-a onima koji su tražili ADSL.
 
Odgovor na temu

vcom

Član broj: 141545
Poruke: 4
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!10.04.2007. u 01:07 - pre 207 meseci
A sta u slucaju da ne postoji slobodna parica na banderi? Hoce li zbog
mene vuci kabal 200 - 300 metara dalje? Ne verujem!!!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!10.04.2007. u 17:37 - pre 207 meseci
Sve ima svoju cenu a ako baš nisi preman da platiš, onda se nadaj da ima dovoljno zainteresovanih komšija makar za nove linije. Ja sam se svojevremeno raspitivao o posebnom dovlačenju žice ali su me ubedili da odustanem jer će uskoro nova mreža ... nije bilo baš uskoro ali se ipak posle 3-4 godine to desilo.
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
*.astra-net.com.

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!31.05.2007. u 18:44 - pre 205 meseci
prijatelju,jedina nada,za sada ti je skystar kartica.Znaci namontiras karticu,uplatis jednosmerni net kod astra-sata,uzmes od telekoma karticu za 3g paket od 512mb za upload(sasvim dovoljno za mesec dana) i peglas.izaci ce te mesecno oko 3300 din,jbga.jos bi bolje bilo da nadjes jos nekog i da podelite troskove. ja sam u surcinu i pprinudjen sam na ovu opciju i ok je kao alternativa. u svakom slucaju mogu da skidam sta god hocu brzinom od 30mb/s i da niko ne moze da mi posalje mail sadrzine:skinuli ste nelegalan materijal.
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Sta da radim za NET!!! Treba mi pomoc!!!

[ Pregleda: 2445 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.