Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VIP-Topnet (Mobilkom)

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 415781 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vukasindj
VuKaSiNDj
Novi Sad, SRB

Član broj: 79663
Poruke: 12
77.46.231.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 19:29 - pre 205 meseci
UPDATEovali su website
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/index.php
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 20:07 - pre 205 meseci
> Ako ne, preziveli smo i do sada, zar ne?

Preziveli jesmo, ali o kvalitetu tog "prezivljavanja" necemo na ovoj temi. Nego, meni je zestoko neozbiljno da novi operater krece bez postpaida. Imao sam prilike da budem u zemljama gde su dolazili novi operateri i svima je bio cilj da vezu sto vise ljudi za sebe *ugovorima*, odnosno postpaid ponudom od recimo 12 ili 24 meseca, naravno uz neki telefon.

Zar ovi VIPovci ne planiraju da ostanu u Srbiji bar 24 meseca pa ne smeju da ulecu sa postpaid ponudom...?
 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 20:37 - pre 205 meseci
Citat:
ptiki: Piše da je ime firme i nosioca licence Vip mobile d.o.o.
Firma Vip mobile d.o.o. ne postoji.
Nosilac licence je Topnet d.o.o.

Podaci navedeni na sajtu http://www.vipmobile.co.yu/cm/brief/company/index.php nisu verodostojni: "Vip mobile d.o.o. je privatni mobilni operater, vlasnik treće licence za mobilnu telefoniju u Srbiji za GSM i UMTS mreže."
Da ponovim: Vip mobile d.o.o. ne postoji, a vlasnik treće licence je Topnet d.o.o.

Dve neistine u jednoj jedinoj rečenici.
To je sve što sam hteo da kažem.

Za one koji ne razumeju, evo paralele:
Ja sam fizičko lice Ptiki kome je izdata vozačka dozvola. Ja nemam pravo da se predstavljam kao Miki kome je izdata vozačka dozvola.
Oni su ravno lice Topnet d.o.o. kome je izdata licenca. Oni nemaju pravo da se predstavljaju kao Vip mobile d.o.o. kome je izdata licenca.

Pitanjce se sastoji u sledećem - da li ja (Ptiki) mogu da se predstavljam kao Miki i vozim sa dozvolom koja glasi na Ptikija?


Ptiki ti ne mozes da se predstavljas kao miki, ali mozes da vozis Mikijeva kola. sto znaci da nema veze kako se zuvo nego ima da vode kompaniju pod nazivom vip a iza svega stoji mobilkom austria. A mozda ce i oni na sajtu da preimenuju topnet u vipmobile.
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

bmarke
Beograd

Član broj: 36699
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 20:46 - pre 205 meseci
Možda je Topnet d.o.o. već preregistrovan u Vip mobile d.o.o. samo još nije update-ovan sajt Agencije za privredne registre... svi znamo koliko nam je ažurna administracija
samo realno...
 
0

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 20:56 - pre 205 meseci
Stara poslovica kaze, "Ne veruj onome sto procitas". :) To sto na www.vipmobile.co.yu u dnu pise "Vip mobile d.o.o." nema nikakve veze sa zivotom! Takvo preduzece NE POSTOJI!

Opet kazem, jedino sto je merodavno je sto pise kod Agencije za privredne registre!! To je Agencija gde svako preduzece u Srbiji mora da bude registrovano a tamo nema ni traga ni glasa od "Vip Mobile d.o.o."! Cak i da planiraju da promene ime (sto sigurno nece uraditi, tj. ostace Topnet) to bi morali vec da registruju kod APR. Samim time, na sajtu RATELa lepo pise da je vlasnik licence Topnet d.o.o.

Da jos banalizujemo. Napravite ovakvu paralelu: fabrika se zove "Stark", a proizvod se zove "Smoki". U ovom nasem slucaju, po istoj analogiji "fabrika usluga" se zove Topnet, a "proizvod" koji oni "proizvode" i prodaju, tacnije usluga se zove "Vip mobile". Dake "Vip" je obican najobicniji brend ili ti nasim ekonomskim recnikom receno "trgovacko ime" - a ne preduzece, odnosno pravno lice! Ko je shvatio shvatio, ko nije ne mogu mu pomoci! :)
 
0

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 21:03 - pre 205 meseci
Da jos jednom dodam, nema boljeg primera od pokojnog "Mobtela" cije su usluge prodavane pod tim imenom a preduzece se zvanicno zvalo "Preduzece za telekomunikacije Srbija BK - PTT". :)

Cak mi nije jasno zbog cega ova obicna sitnica oko razlike ime brenda - ime firme izazva toliku paznju i konfuziju. :)
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 21:33 - pre 205 meseci
Proces preimenovanja je definitivno u toku, ćerke-firme TOPNET PRODAJA i TOPNET USLUGE se već preimenovane u VIP PRODAJA i VIP USLUGE. Siguran sam da će i matična firma vrlo brzo i zvanično dobiti novo ime, aman setite se da državne institucije ne rade vikendom :)

 
0

SEK750I
va

Član broj: 146960
Poruke: 46
89.216.239.*



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 21:56 - pre 205 meseci
ma ljudi nema VEze kako se zovu nego sta ce da ponude.
NEce valjda da nam prodaju 50000 ili vise kartica i da zbrisu, tako da onda ne znam sta dzabe pretacemo iz supljeg u prazno dal se zovu vip ili topnet kad na sajtu APR pise VIPMOBILE.
@V@NG@RD@ & ANARHIJA
 
0

ptiki
Gornji Dorćol

Član broj: 10512
Poruke: 141
*.ikomline.net.

Sajt: blog.pticek.com


Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 22:24 - pre 205 meseci
Citat:
m257: Stara poslovica kaze, "Ne veruj onome sto procitas". :) To sto na www.vipmobile.co.yu u dnu pise "Vip mobile d.o.o." nema nikakve veze sa zivotom! Takvo preduzece NE POSTOJI!


Tačno je da piše u dnu, ali takođe piše da je Vip mobile d.o.o. vlasnik licence, a nije!
Neka skinu ovo d.o.o. i u redu stvar.

Citat:
m257:Opet kazem, jedino sto je merodavno je sto pise kod Agencije za privredne registre!! To je Agencija gde svako preduzece u Srbiji mora da bude registrovano a tamo nema ni traga ni glasa od "Vip Mobile d.o.o."! Cak i da planiraju da promene ime (sto sigurno nece uraditi, tj. ostace Topnet) to bi morali vec da registruju kod APR. Samim time, na sajtu RATELa lepo pise da je vlasnik licence Topnet d.o.o.


Tačno to. Zašto su napisali Vip mobile d.o.o. kada ono ne postoji?

Citat:
m257:Da jos banalizujemo. Napravite ovakvu paralelu: fabrika se zove "Stark", a proizvod se zove "Smoki". U ovom nasem slucaju, po istoj analogiji "fabrika usluga" se zove Topnet, a "proizvod" koji oni "proizvode" i prodaju, tacnije usluga se zove "Vip mobile". Dake "Vip" je obican najobicniji brend ili ti nasim ekonomskim recnikom receno "trgovacko ime" - a ne preduzece, odnosno pravno lice! Ko je shvatio shvatio, ko nije ne mogu mu pomoci! :)


Aman-zaman! Gde si video da Fabrika d.o.o. za proizvod/uslugu ima Proizvod d.o.o.??? I kako to Proizvod d.o.o. može da bude nosilac licence?
Ako piše Vip mobile d.o.o. Novi Beograd, Omladinskih Brigada.... To je oznaka PRAVNOG LICA a ne USLUGE. Da je u pitanju usluga ne bi imala ovo d.o.o. na kraju!
Molim te nemoj više da se brukaš i da me nerviraš. Ako se ne razumeš onda ne komentariši. Hvala.
( /)
( . .)
C('')('')
 
0

ptiki
Gornji Dorćol

Član broj: 10512
Poruke: 141
*.ikomline.net.

Sajt: blog.pticek.com


Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 22:33 - pre 205 meseci
Citat:
m257: Da jos jednom dodam, nema boljeg primera od pokojnog "Mobtela" cije su usluge prodavane pod tim imenom a preduzece se zvanicno zvalo "Preduzece za telekomunikacije Srbija BK - PTT". :)

Cak mi nije jasno zbog cega ova obicna sitnica oko razlike ime brenda - ime firme izazva toliku paznju i konfuziju. :)


Ne može brend da bude nosilac licence!
Ovde se radi o DVA PRAVNA LICA, a ne o JEDNOM BRENDU i JEDNOM PRAVNOM LICU.

Za one koji nikako ne kapiraju o čemu pričam mala poduka:
d.o.o. je skraćenica od Društvo sa Ograničenom Odgovornošću koja nam govori kog je oblika privredno društvo (čitaj: pravno lice)
brend nije pravno lice

Dakle, nosilac licence je pravno lice Topnet d.o.o. a ne pravno lice Vip mobile d.o.o. kao što to piše na http://www.vipmobile.co.yu/cm/brief/company/index.php citiram: "Vip mobile d.o.o. je privatni mobilni operater, vlasnik treće licence za mobilnu telefoniju u Srbiji za GSM i UMTS mreže."

Da li ti je sada jasno?
( /)
( . .)
C('')('')
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 22:38 - pre 205 meseci
Joj, gde vi odoste... Kada ćete da shvatite da je Topnet d.o.o. = VIP Mobile d.o.o.?
 
0

dejan_bg
Dejan Zivkovic

Član broj: 56514
Poruke: 31
89.216.195.*



+1 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 22:45 - pre 205 meseci
Ljubaznost korisnickog servisa kao i odnos prema kranjim korisnicima ce uvek biti pozitivan jer je to njihov moto i stav kao kompanije. Ako se zadesi da naletish na nekog ko nije ljubazan, bice vrlo brzo i reseno kao takvo. Sto se tice takvog odnosa nema brige. Korisnicki servis ce raditi 24h pa ni tu nema brige. no sa obzirom da broj poziva koji ce biti u narednom periodu sigurno ce biti potrebno neko strpljenje da ih dobijesh. Dok kod mtsa i posle koliko godina rada imash zauzete sve agente i u 23h ...


Vishe puta je objasnjeno da se sa postpaidom ceka iskljucivo zbog RATEL-a pa shodno tome i sam pocetak Postpaida nece biti kad i prepaid vec nesto kasnije al' opet nista dramaticno da ne moze da se saceka.


Mozes ti da kupish i 100 kartica, ali od starta odnosno od trenutka kada signal bude aktivan moraces da imash aktivnu i karticu da bi dobio nagradu. Ukoliko tvoj broj bude izvucen zvace te da ti to kazu, ako te ne dobiju na broj idu dalje. Sta god neko pomislio, sigurno nece zvati nocu vec u radno vreme ili do predvece... Bitno je da ti broj bude aktivan preko dana, al u svakom slucaju neces moci da imash aktivnih 50 brojeva...

Biranje brojeva kao sto su i napisali: mozes da birash u prodajnom mestu. Znaci ako agent kod sebe ima recimo 20 kartica mozes da izaberesh neki broj od tih 20 ako insistirash, al neces moci da zamisljash/izmisljas broj vec samo to sto se nadje ispred tebe.

Pozdrav
 
0

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 23:25 - pre 205 meseci
ptiki, uopste ne vidim smisao tvoje diskusije! :) Jednostavno shvati - ono sto pise na Vipovom sajtu NIJE TACNO!!! :) Zasto pise "Vip mobile d.o.o"??? Zato sto je to neko ___POGRESNO NAPISAO___!!! A zbog cega je to tako, to je vec pitanje za Vip/Topnet!!

Nosilac licence je preduzece Topnet d.o.o. a to pise i na sajtu RATELa:

http://www.ratel.org.yu/index....amp;get_treerot=7&lang=srp

Kraj price. Za mene je svaka dalja diskusija na ovu temu zavrsena. :)

P.S.
Ekonomija, a posebno marketing, mi je profesija pa mi objasnjenja skracenica ne trebaju! ;)

p.s.2.
Ja sigurno nisam taj koji se bruka!! Veruj mi! :)
 
0

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 23:28 - pre 205 meseci
ljudi ali cemu tolika frka i panika. Citam 20 postova o glupostima tipa kako
je upisana firma mislim dajte bre bitno je sta ce da ponude a ne kako se
zovu i ko je nosilac licence. To korisnike apsolutno ne zanima.
 
0

m257

Član broj: 132139
Poruke: 398
*.ikomline.net.



+5 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 23:30 - pre 205 meseci
Pa isto se i ja pitam! :) Uopste ne vidim sto ljudi dizu frku oko ovoga! Ja samo pokusavam da objasnim u cemu je razlika ali ocigledno da se vise veruje gresci na nekom sajtu nego mojoj reci! :)
 
0

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 23:35 - pre 205 meseci
Ili je preduzece u procesu menjanja imena ili je greska na sajtu, kako god bilo nebitno je.

dalju diskusiju na ovu temu moderisem.
 
0

the_edge
beograd

Član broj: 142326
Poruke: 12
*.ikomline.net.

Sajt: www.t2-studio.com


Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)10.06.2007. u 23:45 - pre 205 meseci
Citat:
Mene prvenstveno zanima kvalitetan razgovor, sadašnji je katastrofalan


Mozda tebi telefon nije u redu, jer ja svakoga savrseno cujem, cak i u gradskom prevozu gde je nesnosna buka i mp3 pojacavam na 70% sto je prejako, razgovori su mi jasni. A na MTSu sam. Tako da sam pre za jeftinije, pa cak i po cenu toga da razgovor bude malo losiji. 13din/min uopste nije jeftino, ili 2.2din/sms+pdv... Pa to ode dok si rekao keks.
Shta do you mean, bre?
 
0

--SOULMaTe--
Nemanja Skoric
Novi Sad

Član broj: 1464
Poruke: 173
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)11.06.2007. u 00:56 - pre 205 meseci
Izbunarih neke random stranice na vipovom sajtu....

http://www.novioperater.com/cm/st/tech/edge/index.php

http://www.novioperater.com/cm/st/services/index.php

http://www.novioperater.com/cm/new/pre/index.php

http://www.novioperater.com/templates/sync
Don’t do drugs, sleep deprivation is better.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)11.06.2007. u 01:12 - pre 205 meseci
Citat:
Iksi: ljudi ali cemu tolika frka i panika. Citam 20 postova o glupostima tipa kako
je upisana firma mislim dajte bre bitno je sta ce da ponude a ne kako se
zovu i ko je nosilac licence. To korisnike apsolutno ne zanima.


To pokazuje kakva je njihova ažurnost i organizovanost. A mene, kao nihovog budućeg/potencijalnog korisnika, itekako zanima da li na svom sajtu imaju informacije koje su tačne. Kao što ranije rekoh, MT:S je izduvao kod mene upravo zbog svoje neorganizovanosti i haosa koji vlada kod njih.
 
0

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: VIP-Topnet (Mobilkom)11.06.2007. u 04:44 - pre 205 meseci
Ljudi o cemu vi pricate???
pa sajt im jos nije zavrsen
tu pricu mozemo voditi kad budu lansirali gotov sajt ali do tada nema smisla...
 
0

[es] :: Mreže i novosti :: VIP - korisnički servis :: VIP-Topnet (Mobilkom)
(Zaključana tema (lock), by Slobodan Milivojevic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 415781 | Odgovora: 1978 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.