Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa

[es] :: .NET :: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa

[ Pregleda: 2478 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Astek
Marković Darko
Beograd

Član broj: 128308
Poruke: 160
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa06.04.2007. u 19:27 - pre 207 meseci
Da li je moguće ispitati da li je neki program instaliran korišćenjem koda u Net-u?
Konkretno mene interesuje
1. DotNet framework
2. FlashPlayer
3. SqlServer Express (mada ovo znam na preko SqlDMO)

 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
91.191.23.*



+42 Profil

icon Re: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa06.04.2007. u 20:56 - pre 207 meseci
ne mozes napisati program u .NET-u da ispituje da li postoji .NET Framework jer je Framework neophodan da bi se program pokrenuo uopste.
 
Odgovor na temu

Astek
Marković Darko
Beograd

Član broj: 128308
Poruke: 160
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa06.04.2007. u 21:21 - pre 207 meseci
Au, koji previd. Naravno.

A za ostale programe?


 
Odgovor na temu

stradz

Član broj: 140843
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa11.04.2007. u 08:05 - pre 207 meseci
E ja nesto slicno radim, tako da ti mogu delimicno pomoci....

Ja trazim da vidim da li je instaliram WinAmp jer treba da radim nesto za taj program....

E sada, poenta je sledeca...

Odes u registry bazu i pogledas te tvoje programe gde se nalaze u registy bazi... u nekom njihovom specificnom folderu postoji instalaciona putanja... Ti lepo uzmes i uradis u kodu da proverava dal postoji taj folder u registy bazi, a ako postoji to znaci da je instaliran, a ako ne postoji, onda nije instaliran... Takodje, veci programi sadrze u registry-ju i informacije o verziji koja je instalirana, tako da i to mozes da proveris i da vidis jel tvoj kod podrzava instaliranu verziju (npr, ako radis kod za neki program i tvoj kod je podrzan samo za novije verzije tog programa, bilo bi pametno da proveris verziju....)

E sada, kada sam isteoretisao, malo prakticno, preko C#. Sve metode vezane za Registry se nalaze u Microsoft.Win32.Registry, otvori MSDN ili object viewer da vidis sta koja metoda radi (posto ih ima mnogo). Nisu teske za provaljivanje, pogotovo ako malo ceprkas po registry bazi, pa se "upoznas sa radnim terenom". Cak imas i neku serch metodu, koja bi valjda trebala da ti radi mnogo laksi posao pretrage, nego sto sam ti ja rekao, ali u slucaju da ta metoda to ne radi, imas moje resenje...

Valjda sam pomogao....
 
Odgovor na temu

Astek
Marković Darko
Beograd

Član broj: 128308
Poruke: 160
*.3dnet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa11.04.2007. u 18:31 - pre 207 meseci
Citat:
stradz: E ja nesto slicno radim, tako da ti mogu delimicno pomoci....

Ja trazim da vidim da li je instaliram WinAmp jer treba da radim nesto za taj program....

E sada, poenta je sledeca...

Odes u registry bazu i pogledas te tvoje programe gde se nalaze u registy bazi... u nekom njihovom specificnom folderu postoji instalaciona putanja... Ti lepo uzmes i uradis u kodu da proverava dal postoji taj folder u registy bazi, a ako postoji to znaci da je instaliran, a ako ne postoji, onda nije instaliran... Takodje, veci programi sadrze u registry-ju i informacije o verziji koja je instalirana, tako da i to mozes da proveris i da vidis jel tvoj kod podrzava instaliranu verziju (npr, ako radis kod za neki program i tvoj kod je podrzan samo za novije verzije tog programa, bilo bi pametno da proveris verziju....)

E sada, kada sam isteoretisao, malo prakticno, preko C#. Sve metode vezane za Registry se nalaze u Microsoft.Win32.Registry, otvori MSDN ili object viewer da vidis sta koja metoda radi (posto ih ima mnogo). Nisu teske za provaljivanje, pogotovo ako malo ceprkas po registry bazi, pa se "upoznas sa radnim terenom". Cak imas i neku serch metodu, koja bi valjda trebala da ti radi mnogo laksi posao pretrage, nego sto sam ti ja rekao, ali u slucaju da ta metoda to ne radi, imas moje resenje...

Valjda sam pomogao....


Jesi, naravno.
Radio sam sa registry funkcijama tipa OpenSubKey, DeleteSubKey u vezi sa nekim drugim projektima pa će verovatno pomoći i ovde.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Ispitivanje postojanja instalacije nekog programa

[ Pregleda: 2478 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.