Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina LapTopa na Ebay.de

[es] :: Laptopovi :: Kupovina LapTopa na Ebay.de

[ Pregleda: 2143 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Kupovina LapTopa na Ebay.de05.04.2007. u 13:37 - pre 207 meseci
Posto vec duze vreme merkam laptopove preko ebay.de, interesuje me dali iko ima bilo kakva iskustva u kupovini na taj nacin?
Cifra do koje bih se "ispruzio" je svakako 300E max (a ne treba mi gamerski lap top, nego samo za Linux), a za te pare tamo moze vrlo opak laptop da se uzme. imam foru cak da mi se to dopremi za nekih 40-tak Jevrema, a momak koji to radi ima pouzdane "dobavljace" sa kojima radi duze vreme i koji su rankirani sa 99% ili bolje.
znam, rizik uvek postoji ali je tema (tacnije ponuda) primamljiva i skakljiva.
svaki komentar, iskustvo..... itd bi bili jaaako pozeljni.

hvala svima.
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kupovina LapTopa na Ebay.de05.04.2007. u 13:48 - pre 207 meseci
Ako si baš siguran da su pouzdani. Nešto što izgleda "opako" dobro za 300€ mi je sumnjivo, plus nemaš garanciju, ne znaš u kakvom je stanju baterija itd... Nekako bih se pre odlučio za najjeftiniji laptop iz obične prodavnice, mada ne insistiram. Okači neki konkretan model kad nađeš, da imamo nešto opipljivije za diskusiju.
 
Odgovor na temu

DarkHorus
Rastko Z
Hell !!

Član broj: 119273
Poruke: 489
213.240.37.*



Profil

icon Re: Kupovina LapTopa na Ebay.de05.04.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
ne ne ne. u got me wrong.

sigurica mi je sto se tice dobavljaca (prodavca) sa kojim radi ovaj decko koji to donosi redovno. sa druge strane, on radi samo sa onima koji su rankovani sa 99% i jace, a da bi imali takav rank sa 5000+ prodatih artikala moraju biti fer, a da bi taj uslov bio ispunjen, moraju da daju TACNE i PRECIZNE podatke o robi. (pisace ako je defektan u bilo kojem pogledu, ali najbitnije je da ceo opis ima uvek - stanje, baterija, oprema...)
e, sad sto se tice: "Nešto što izgleda "opako" dobro za 300€ mi je sumnjivo" - pa ne znam sta da ti kazem, verujem da je to tako iz naseg ugla ali da je tamo to REALNA cena. pazi, za 250E moze uzeti PIV na 2ghz +/-.... proveri... verujem da tamo bolju cenu zbog visokog standarda i velike ponude ni ne moze postici....

drugi "hmmmm.... problem" je bidovanje. tj. sto ti kazes " Okači neki konkretan model kad nađeš, da imamo nešto opipljivije za diskusiju." - nema pravila nazalost. jer ja imam cifru do koje mogu da idem i samo dam broj od konkretnog laptopa decku i on biduje na taj, ako predje cifru, odmah moram sledeci... tako to ide.
mada, ima dobrih Toshiba ovako: PIII na 1000 - 1200 sa 512, isto tako IBM-ova to bude oko 200 - 230E najcesce, a za oko 250-60E budu vec PIV....

e sad aj ti budi pametan......
Every man is a STAR!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
161.53.243.*



+10 Profil

icon Re: Kupovina LapTopa na Ebay.de06.04.2007. u 13:43 - pre 207 meseci
Nemogu ti dati neki jednoznačni odgovor tipa DA/NE. Ukoliko je dobavljač pouzdan, raspitaj se u kakvom je stanju laptop.Oko toga se sve vrti. Po tome češ već znati i sam prosuditi.

- budi svjestan da dijelovi za prijenosnike nisu standardizirani (izjave tipa "ma samo mu grafika nevalja") izuzev diskova, multibay uređaja i sl.
- ukoliko nabavljaš nešto starije, osobito vodi računa o bateriji. Procjeni koliko ti je rad s baterijom zapravo potreban (faktor mobilnosti). Ako kaniš nabavljati novu, imaj u vidu da nisu jeftine (min 100€ zamjenske).
- mnogim prijenosnicima iz razno raznih razloga ispadaju gumbi sa tastature, nove tastature nisu jeftine (50€ pa više) i ponekad teze dobavljive ovisno o proizvođaču
- bilo kakva investicija u novu matičnu ploču, display,touchpad NIJE ISPLATIVA. Eventualno u 2.5" disk ili bateriju ako ti treba.

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Kupovina LapTopa na Ebay.de

[ Pregleda: 2143 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.