Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]

[es] :: Wireless :: ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gazimja
Gazija R

Član broj: 118307
Poruke: 16
212.200.184.*



Profil

icon ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]03.04.2007. u 15:42 - pre 207 meseci

Deljenje ADSL na 3 korisnika sta je potrebno od OPREME pored Wireless Rutera [zbog cene D-Link DI-524...ili sta vec]


1 [gde bi bio ruter] do drugog udaljen 15m kroz 2-3 zida standardne debljine i materijala i do 3_eg kroz celu zgradu [malo verovatno za izvesti]

pa onda jel moguce na malu antenu sa rutera nakaciti neku vecu na zgradu gde bi bio korisnik br 1 i ruter. opticka udaljenoost 1&2 do 3 50m

A vec u gradu postoji ISP Wireles_a [verovatno sa losom opremom] da li bi dolazilo do smetnji i kao bi druge korisnike Wireles_a zabranio za ovu mrezu..............
 
Odgovor na temu

Guardian_Angel
Milos Katinski
Beograd

Član broj: 65923
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 230370243


Profil

icon Re: ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]05.04.2007. u 09:42 - pre 207 meseci
Uf sta sve napisa...aj da vidimo da li sam te razumeo...

Adsl okacis na wireless ruter...d-link je solidan izbor...za nekih 40ak eura dobijes dobar uredjaj sa zanimljivim podesavanjima...
U udaljene masine stavis neke recimo isto d-link wlan pci kartice...onda ti sledi podesavanje rutera...
D-link mi je automatski prepoznavao net na wan portu i sam radio rutiranje tako da tu ne bi trebalo da imas problema.
Zastitu wlan recimo mozes da uradis ogranicavanjem mac adresa koje mogu da se okace na ruter...ili da uvedes neku enkripciju tj. zastitu passwordom...
Na ruter,ako nema fiksnu antenu tj. ako postojecu mozes da odsrafis, mozes da okasis i neku spoljnu...kabl ne duzi od 10m sa odgovarajucim konektorima i to je to....e sad, u zavisnosti od toga odakle bi zeleo da pristupis tom ruteru imas razlicite tipove externih antena....grid...stap...i druge...a o tome pomocu search mozes dosta da nadjes na forumu ;) pa cak i sam da napravis neku...

zaboravih...interna antena d-linka radi solidno za recimo trosoban stan...kazu 100m na otvorenom...svaki zid je otprilike prepreka od 10m...pa racunaj ;)
 
Odgovor na temu

Gazimja
Gazija R

Član broj: 118307
Poruke: 16
212.200.184.*



Profil

icon Re: ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]05.04.2007. u 12:14 - pre 207 meseci
veliko HVALA na iscrpnom odgovoru u teoriji to bi sve bilo dobro a u praksi pokusacu da se uhvatim u kostac sa realizacijom


POz i jos jednom HVALA
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: ADSL['sa parice'] za 3 KOrisnika Preko Wireles Rutera [HITNO]

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.