Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na monitoru sve ok na TV-u nikako

[es] :: Windows desktop :: Na monitoru sve ok na TV-u nikako

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
217.26.76.*



Profil

icon Na monitoru sve ok na TV-u nikako07.07.2003. u 23:46 - pre 253 meseci
Evo o cemu se radi....O dvix-u....Win XP.....kartica Mx460....Namestim da mi se slika sa kompa clonira na tv....sve radi ok....odigram igricu..vidi se ok na tv-u....Pustim Dvix film.....Na kompu radi ok....Na tv-u prikazuje samo subtitle!Postavim da mi je TV primary screen i film se reprodukuje odlicno na tv-u ali nece i na kompu....ide samo subtitle......Vratim da mi je primary moj monitor i u nVidia opcijama postavim da sekundarni ekran/TV/ automatski prebacuje na full screen.Pustim film....Film se normalno reprodukuje na monitoru, a na te veu normalno prikazuje sliku ali nema subtitla!!! Koji mu je qurac???
 
Odgovor na temu

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako08.07.2003. u 00:15 - pre 253 meseci
Nemoj da komplikujes sa podesavanjem primarnih i sekundarnih monitora. Ostavi kako je po defaultu tj. monitor treba da bude primarni, a TV ostavi kao sekundarni.
Zatim ukljucis clone mod i u nvidia opcijama podesis da ti na sekundarnom monitoru tj. tv-u pusta sliku u full screen-u kada su filmovi u pitanju (tu opciju si vec provalio koliko vidim :). Ta opcija zapravo radi overlay na sekundarnoj grani koliko sam ja uklavirio do sad posto imam isto geForce karticu. Zatim najbitnije je da koristis neki kulturan divXplayer kao sto je recimo bsPlayer i u opcijama podesis da ti subtitlovi idu preko overlaya (ovo je najbitnija stavka) i imas na tv-u divX+titlovi, a za to vreme na racunaru mozes da surfujes po netu bez ikakvih problema tj. jedno radis na monitioru, a film i titlovi nesmetano idu na tv-u. Opet da bi islo glat treba ti malo jaca masina ali na xp1700 ide nesmetano.
Eto to je to pa javi jel sad ok (mada mora da bude ok provereno)
 
Odgovor na temu

Vlad
Beograd

Član broj: 1110
Poruke: 87
217.26.76.*



Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako09.07.2003. u 00:21 - pre 253 meseci
Vrlo interesantno!...Velika hvala....tvoj recept je uspesno primenjen...ali radi samo u plejeru koji si ti naveo...recimo microdvd nema sansi da odradi kako treba...jos jednom fala
 
Odgovor na temu

Todorovic
Vladan Todorovic
Beograd

Član broj: 14956
Poruke: 11
*.yubc.net



Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako14.10.2003. u 23:33 - pre 249 meseci
Citat:
ddanijel:
Nemoj da komplikujes sa podesavanjem primarnih i sekundarnih monitora. Ostavi kako je po defaultu tj. monitor treba da bude primarni, a TV ostavi kao sekundarni.
Zatim ukljucis clone mod i u nvidia opcijama podesis da ti na sekundarnom monitoru tj. tv-u pusta sliku u full screen-u kada su filmovi u pitanju (tu opciju si vec provalio koliko vidim :). Ta opcija zapravo radi overlay na sekundarnoj grani koliko sam ja uklavirio do sad posto imam isto geForce karticu. Zatim najbitnije je da koristis neki kulturan divXplayer kao sto je recimo bsPlayer i u opcijama podesis da ti subtitlovi idu preko overlaya (ovo je najbitnija stavka) i imas na tv-u divX+titlovi, a za to vreme na racunaru mozes da surfujes po netu bez ikakvih problema tj. jedno radis na monitioru, a film i titlovi nesmetano idu na tv-u. Opet da bi islo glat treba ti malo jaca masina ali na xp1700 ide nesmetano.
Eto to je to pa javi jel sad ok (mada mora da bude ok provereno)



Gde moze da se nadje bsPlayer?
HVALA
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.tehnicom.net

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako14.10.2003. u 23:53 - pre 249 meseci
google je čudo.....
http://www.google.com/search?q...gle+pretra%C5%BEivanje&lr=
 
Odgovor na temu

rajic
rajic miroslav
italija

Član broj: 18841
Poruke: 8
*.iunet.it



Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako18.01.2004. u 16:06 - pre 246 meseci
Nemoj da komplikujes sa podesavanjem primarnih i sekundarnih monitora. Ostavi kako je po defaultu tj. monitor treba da bude primarni, a TV ostavi kao sekundarni.
Zatim ukljucis clone mod i u nvidia opcijama podesis da ti na sekundarnom monitoru tj. tv-u pusta sliku u full screen-u kada su filmovi u pitanju (tu opciju si vec provalio koliko vidim . Ta opcija zapravo radi overlay na sekundarnoj grani koliko sam ja uklavirio do sad posto imam isto geForce karticu. Zatim najbitnije je da koristis neki kulturan divXplayer kao sto je recimo bsPlayer i u opcijama podesis da ti subtitlovi idu preko overlaya (ovo je najbitnija stavka) i imas na tv-u divX+titlovi, a za to vreme na racunaru mozes da surfujes po netu bez ikakvih problema tj. jedno radis na monitioru, a film i titlovi nesmetano idu na tv-u. Opet da bi islo glat treba ti malo jaca masina ali na xp1700 ide nesmetano.
Eto to je to pa javi jel sad ok (mada mora da bude ok provereno............



jos bih dodao da mozes da skines tv tol softwer i da ga nastelujes po volji i rezilucija slike i subtitl i.t.d
 
Odgovor na temu

7775

Član broj: 17337
Poruke: 35
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Na monitoru sve ok na TV-u nikako28.01.2004. u 16:14 - pre 246 meseci
Za gledanje filmova na TV je najbolji8 ALLPlayer
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Na monitoru sve ok na TV-u nikako

[ Pregleda: 4473 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.