Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otpad - kao novi posao:)

[es] :: Vodič za posao :: Otpad - kao novi posao:)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 64319 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)07.06.2007. u 23:19 - pre 204 meseci
Na Adi ciganliji već nedelju dana traje prezentacija depozitnog sistema, akcija će trajati od kraja sledeće nedelje.
Učestvovanjem u akciji, dovoljno je da ubacite jednu PET bocu ili alu. konzervu i dobićete tiket, možete osvojiti dva putovanja ili neke od telenor paketa.
Uskoro više na www.ocistimosrbiju.com .

Citat:
makas zr: Da li postoje kontejneri za prikupljanje tetrapak ambalaze i ako da, koja je njihova cena? Po kojoj inace ceni mogu da se nadju kontejneri za recimo pet ambalazu? Kako animirati ljude da sortiraju tetrapak ambalazu u domacinstvu posebno? Da li postoji objedinjena presa za baliranje pet, tetrapak, papirne ambalaze? Koja je cena takve prese ako je ima? Unapred hvala.

Ne znam zašto si se opredelio za tetrapak, to je vrlo nezahvalan materijal u sebi ima najmanje 3 sloja koja su zalepljenja i to je vrlo nezahvalno/nemoguće reciklirati.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

euromarkets
Nenad Djuric
uzice

Član broj: 150063
Poruke: 2
77.46.199.*

Sajt: www.welger.de


Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)27.06.2007. u 12:53 - pre 203 meseci
Sto se tice PET-a treba se skoncetrisati na Foliju, a ne na flase iz razloga sto je mnogo jednostavnije sakupiti dobru kolicinu folije (strec ili Pet) nego kolicinu flasa.

Za sve informacije:
EUROMARKETS DOO
D.Tucovica 19
31000 Uzice
031/510551
Djuric Nenad
Welger Recycling Engineering GmbH
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)30.06.2007. u 22:32 - pre 203 meseci
Poštovanje Nenade,
da li posedujete servis za Vase prese (Welger) u Srbiji,
pošto imam problema, a nalazim se u Beogradu?
Možete mi odgovoriti i na pp.

Hvala Igor.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Co.marac
Zeljko T
Gradiska, R.Srpska

Član broj: 147113
Poruke: 26
87.250.102.*



Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)30.06.2007. u 22:46 - pre 203 meseci
Pozdrav svima.
Vidim da se dobro zakuvalo sto se tice biznisa sa otpadom medjutim uglavnom se raspravlja o PET ambalazi a mene interesuje kako stoje stvari sa ostalim materijalima a narocito sa limenkama i papirom.Ima li iko informacije o tom.Zatim jedna vrlo interesantna informacija je recimo ( tako sam barem nacuo) donosenje nekog zakona o skladistenju i zbrinjavanju konkretno preradjenog jestivog ulja.Nacuo sam da ce svi koji koriste i na kraju imaju takvo ulje (restorani itd.)morati da takvo ulje predaju firmi koja ima dozvolu za odlaganje takvog otpada, pa mi se cini interesantnim kako postati bas ta firma.
Dajte malo informacija i o ovom jer smatram da ni to nije losa ideja za biznis.
Mislim, dakle smislicu nesto.
 
Odgovor na temu

orrtak

Član broj: 141271
Poruke: 13
*.tz.dlp490.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2007. u 22:49 - pre 203 meseci
e, poz, ja sam iz bosne i htjeo bi tako nesto da pokrenem, ovamo to slabo ko radi, al jebiga kad gledam cijenu masine, mislim otkud mi da ulozim toliko, e sad zanima me, kakav materijal ja dobijem kad se flase prerade, jel to neko otkupljuje ili ja ovamo pravim nesto tipa plasticne vrecice pa onda kao takve prodajem
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)02.07.2007. u 20:09 - pre 203 meseci
Citat:
Co.marac: Pozdrav svima.
Vidim da se dobro zakuvalo sto se tice biznisa sa otpadom medjutim uglavnom se raspravlja o PET ambalazi a mene interesuje kako stoje stvari sa ostalim materijalima a narocito sa limenkama i papirom.Ima li iko informacije o tom.Zatim jedna vrlo interesantna informacija je recimo ( tako sam barem nacuo) donosenje nekog zakona o skladistenju i zbrinjavanju konkretno preradjenog jestivog ulja.Nacuo sam da ce svi koji koriste i na kraju imaju takvo ulje (restorani itd.)morati da takvo ulje predaju firmi koja ima dozvolu za odlaganje takvog otpada, pa mi se cini interesantnim kako postati bas ta firma.
Dajte malo informacija i o ovom jer smatram da ni to nije losa ideja za biznis.


Pozdrav Ko.marac,
o PET-u se raspravlja zbog toga sto do skora nije ima resenje, a ako se okrenes oko sebe navise je PET-a razbacan po ulicama i sl.
Što se tiče papira i limenki od skoro to funkcioniše (ima rešenja), a najveći skupljači su romi.
Skoro je otvorena fabrika za bio dizel, pa predpostavljam da od prerada jestivog ulja prave bas to.
Nisam siguran 100%.

Citat:
orrtak: e, poz, ja sam iz bosne i htjeo bi tako nesto da pokrenem, ovamo to slabo ko radi, al jebiga kad gledam cijenu masine, mislim otkud mi da ulozim toliko, e sad zanima me, kakav materijal ja dobijem kad se flase prerade, jel to neko otkupljuje ili ja ovamo pravim nesto tipa plasticne vrecice pa onda kao takve prodajem


Nema potrebe da za početak razmišljaš/opterećuješ velikim linijama, preporučujem ti jednu presu, prostor i kamion/pikap.

Od flaša (PET) prave se nove forme PET-a koje nisu za ishranu (od formi se pravi flaša), preradom najlona tj. folije možeš da praviš džakove, kese i sl.

Pozdrav,
Igor.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Co.marac
Zeljko T
Gradiska, R.Srpska

Član broj: 147113
Poruke: 26
87.250.102.*



Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)05.07.2007. u 22:04 - pre 203 meseci
Cuo sam za taj BIO DIZEL,cak je postavljen i kamen temeljac za jednu takvu fabriku u mojoj okolini,Slabo sam upoznat sa tom tehnologijom ali mislim da se on pravi ( najvise) od biljne mase tj uljane repice isl.Nasao sam (bas u BG oglasima )jedan oglas da cova otkupljuje preradjeno ulje i ja nazovem lika kad on to otkupljuje za cent. grijanje valjda se grije na to.Ali ovo sto sam ja cuo za ovaj zakon se najvise odnosi sa ekoloske strane jer takvo ulje prestavlja velikog zagadjivaca i onda bi svi koji ga imaju kao nus-produkt bi prema tom zakonu trebali da placaju toj nekoj firmi koja ima licencu tj pravo da ga odvozi i dalje nesto radi sa tim.E sad kako bi to funkcionisalo i bi li bilo rentabilno je tema za razmatranje.A sto se papira i limenki tice jos uvijek ne znam kako to kod Vas ide i kakav je odnos otkupne cijene i prodajne i kakve prese i kolko kostaju i . . . . i onda da vidim IMT ( Imali Mene Tu).
cao
Mislim, dakle smislicu nesto.
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)26.06.2008. u 14:19 - pre 191 meseci
Malo je zamrla tema, ne znam zašto, evo počeo sam da se interesujem malo za reciklažu, kad vidim ovu gomilu PET ambalaže oko sebe, da li je i dalje ovo aktuelno? Interesuje me Igor je pričao, ove manje mašine za presovanje, gde ih naći, ako ih ima, ono što je rekao uzeti mašinu, pik ap i prostor, čini mi se.
Hvala na informacijama
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.158.*



+64 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)30.06.2008. u 13:53 - pre 191 meseci
Dobra tema.
Ja sam namravao da krenem sa priljateljem jednim u posao sa sekundarnim sirovinama ( ali metalima ) na srednje kolicine.

Priljatelj mi je kupio kucu nedaleko od grada u predgradju ima plac znaci imali bi gde skladostiti sekundarne sirovine i metale, ima potrebno znanje i vetine, znaci ulozio bi on svoj rad znaop bi da rastavi da selektuje otpad, dok sam ja mislio da ulozim nesto para u ovo i da pomognem oko nekih stvari u koje se ja razumem znaci oko papirologije i sl.
Znaci on ulaze plac i svoj rad ( vise fizicki ) , a ja ulazem kapital i nesto svog rada a dobit delimo 50:50 . Sta mislite o ovom poslu?
Znam da neki romi koji ovo rade na srednje kolicine zarade mesecno i preko 1000eur.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2008. u 05:45 - pre 191 meseci
Koliko sam shvatio ovde raju pale ovi što hoće da prodaju skupe mašine za preradu, a po svim računicama investicija u te mašine može da se isplati ali samo ako cela Cigan Mala radi za vas jedno 10 godina.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2008. u 09:48 - pre 191 meseci
Laki metal je skocio u zadnje vreme, krece se cak 15 dinara i vise po kilogramu.
Sto se metala tice, bakar je naisplativiji (300 din/kg), sto se moze procitati po novinama kako nestaju instalacije :)
Cuo sam da je u Zelezniku dok su presovali metal naleteli na tenkovsku minu i trenutno im je linija van upotrebe, narucili su novu.

Citat:
žutokljunac: Koliko sam shvatio ovde raju pale ovi što hoće da prodaju skupe mašine za preradu, a po svim računicama investicija u te mašine može da se isplati ali samo ako cela Cigan Mala radi za vas jedno 10 godina.


Znaci isplativije je od kredita ;) ?
Srecom pa u Srbiji nema jedna cigan mala, sto vise istih, broj godina se smanjuje.

Nazalost, romi su vrlo nezainteresovani za najlon i PET, razlog je jednostavan ne moze da nakvasi taj materijal kao papir :).
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2008. u 10:20 - pre 191 meseci
Jest´vala, ako skupi pola miliona PET flaša od 2L, isplatiće mesečne troškove firme, a ako skupi odavde do Kine i 20 godina ništa ne jede a struju krade sa bandere otplatiće presu a možda i mašine.
Pa nisu ni Cigani ludi ( mada kvase papir ). A poslovni prijatelj ti Zoki iz Karton Sitija, pa kad te žena pita gde si bio, samo kažeš, kod Džoleta bre na poslovni sastanak a i Džurdževdan mu bre.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
91.148.92.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2008. u 14:30 - pre 191 meseci
:],
Koliko je isplativo?
U Srbiji zivi 200 porodica (clanovi srpskog uduzenja za reciklazu) uzmi u obzir da ima zenu i dvoje dece koji zive vec 4 godine od tog posla.
Od masina poseduju samo presu, neki su vec poceli da zaposljavaju radnike.

U Srbiji se skupi samo 7% otpadne PET ambalaze u odnosu koliko se uveze PET granula godisnje.

Verovao ili ne tu majcu sto nosis na sebi napravljena je od recikliranog PET-a, mozda bas iz Srbije :).


http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Agent Smit
Boris Roža
Beograd, Srbija

Član broj: 158582
Poruke: 221
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)01.07.2008. u 18:45 - pre 191 meseci
Majica od recikliranog PET-a? ne razumem???
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)02.07.2008. u 07:28 - pre 191 meseci
Bas tako,od PET-a prave vlakna i sa kombinacijom sa pamukom ili slicnim materijalom prave se majce, patike, jastuci i dr.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.221.*



+471 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)03.07.2008. u 06:39 - pre 191 meseci
Citat:
Ilic Igor: :],
U Srbiji zivi 200 porodica (clanovi srpskog uduzenja za reciklazu) uzmi u obzir da ima zenu i dvoje dece koji zive vec 4 godine od tog posla.


Žive ali samo još da kažeš kako žive. Mi sračunasmo da firma sa jednim radnikom ima troškove od oko €1000 mesečno, i da bi se oni pokrili potrebno je sakupiti blizu pola miliona PET flaša mesečno.
A šta ćemo sa investicijom od €30 000... kada će se ona isplatiti i da li se uopšte može isplatiti ili se isplati samo onima koji prodaju mašine.
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)03.07.2008. u 21:43 - pre 191 meseci
Citat:
žutokljunac: Žive ali samo još da kažeš kako žive. Mi sračunasmo da firma sa jednim radnikom ima troškove od oko €1000 mesečno, i da bi se oni pokrili potrebno je sakupiti blizu pola miliona PET flaša mesečno.
A šta ćemo sa investicijom od €30 000... kada će se ona isplatiti i da li se uopšte može isplatiti ili se isplati samo onima koji prodaju mašine.


Žive, eto počeli su i radnike da zapošljavaju.
Nisu samo radnici trošak, gde je kamion, gorivo, delovi....
Za to postoji biznis plan, IFC je u Srbiji u saradnji sa SUR-om prošle godine uradio par BP za članove udruženja i odmah da ti odgovorim isplati se obostrano (logično).

Moraš da računaš sa svojim mogućnostima,
jedena cena je za PET u rinfuzu, druga je za balirani PET, treća za mleveni, četvrta za regrnulat....
Tako isto i za mašine, presa, mlin, ekstruder..
Naravno moraš da vodiš računa i gde se nalaziš, pošto vidim da si iz BiH, uvek će više otpada od PET-a biti u Sarajevu nego u Travniku npr.

Predpostavljam da bi ti voleo sve da dođe preko noći i može da dođe preko noći ali za godinu, dve kao i u svakom ozbiljnijem poslu.

Primetio sam da si se "zalepio" za "one što prave mašine" ne vidim razlog nezadovoljstva pošto te mašine već uspešno rade na teritoriji bivše Jugoslavije već PET godina što je dokaz isplativosti i kvaliteta.

Pozdrav.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-186-92.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)03.07.2008. u 21:52 - pre 191 meseci
da te pitam,posto vidim da imas iskustva s time,kakvo je stanje recikliranja elektronskog otpada ,kolika ulaganja,koliko isplativo,da li ima toga kod nas uopste

a isto tako i stakla [izvinjavam se ako je vec bilo reci o ovome,nisam procitao celu temu]
 
Odgovor na temu

Ilic Igor
Vlasnik
Vlami d.o.o.
Beograd

Član broj: 14961
Poruke: 756
212.200.65.*

ICQ: 46969546
Sajt: www.gradjevinskinajlon.rs


+5 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)03.07.2008. u 22:47 - pre 191 meseci
Citat:
Horvat: da te pitam,posto vidim da imas iskustva s time,kakvo je stanje recikliranja elektronskog otpada ,kolika ulaganja,koliko isplativo,da li ima toga kod nas uopste

a isto tako i stakla [izvinjavam se ako je vec bilo reci o ovome,nisam procitao celu temu]


Što se tiče el. otpada možeš se raspitati/videti na http://www.it-recycling.biz .

Što se stakla tiče sve stoji u mestu, preciznije sve završava na deponiju.
Tako će biti sve dok neko ne otkupi fabriku stakla u Paraćinu, mesec, godinu dana, 5 godina .... još se nezna.

Pozdrav.
http://www.gradjevinskinajlon.rs/
Gradjevinski najlon i džakovi za šut.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-131-150.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Otpad - kao novi posao:)04.07.2008. u 00:32 - pre 191 meseci
dakle za staklo nema konkurencije?
i hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otpad - kao novi posao:)

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 64319 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.