Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vasa misljenja, ocene...

[es] :: 3D modelovanje :: vasa misljenja, ocene...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23135 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon vasa misljenja, ocene...02.04.2007. u 16:36 - pre 207 meseci
Pozdrav,
Novajlija elitesecurity-ja, trazi od vas sledece:
(ako uspe upload slika)
*kritikujte modele kao da su vasi.
*Dajte neke predloge u vezi poboljsanja istih.
*koliko bi modeli mogli da kostaju (ovi)
*Dajte neka svoja slobodna misljenja.

Unapred zahvalan,
3Ds max user.











Off all the things i miss, i miss my mind the most.

[Ovu poruku je menjao joXit dana 02.04.2007. u 17:48 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
212.200.175.*



+1 Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...03.04.2007. u 00:13 - pre 207 meseci
Citat:
joXit: *kritikujte modele kao da su vasi.

Pu al mi je ruzan onaj mikrofon : ) mala sala.

Ne bez zebancije nesto nije u redu sa onim mikrofonom izgleda mi nekako razvuceno.
Mada za sve modele,pa i za mikrofon, se vidi da si se dosta trudio oko modelinga.Narocito mi se svidja tastatura, mora da si se dosta mucio da mapiras svako dugme posebno.

Jedino mi se render ne svidja.Vidim da si koristio obican scanline render ili eventualno mental ray. Slike bi ti izgledale extra da si koristio neki drugi (Vray,Brazil).Mada me buni ona tastatura ali po senci mislim da je i tu scanline.

A sto se tice placanja to zavisi od tebe tj.koliko ti je bilo tesko da napravis taj model i koliko si ga dugo radio.
Evo ti link. http://www.turbosquid.com/ (mozda si vec znao za njega) tu mozes videti kako se krecu cene za svakakve vrste modela.
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...03.04.2007. u 01:10 - pre 207 meseci
Potpuno si u pravu za renderer. Iskreno da ti kazem nemam pojima kako se koriste drugi.
Moja ideja ucenja rada u max-u se zasniva na ucenju korak po korak (moji neki tripovi).
Muka me naterala da kontam solvere (ik,fk),skin, "komplet" animiranje, za seminarski. A jos
ni modeliranje nisam savladao posteno. Ludilo.

btw tnx za link. Pogledao sam te tastature u ponudi, i zakljucio sam da ti ljudi zveknu
neku cenu iz svoje glave. Kazi ti koju cenu bi moja glava trebala da zvekne.
Mozda mi ne bi verovao ali na tastaturi nema niti jedna mapa(sem bump mape ako se racuna).
Cak sam i materijale pravio. Doduse oni su jednostavni.

Mikrofon je kanta. Izvlace ga samo dobri materijali...
Meni su licno gitare nekako cudne. Ali o tom po tom.

Pozdrav.
















Off all the things i miss, i miss my mind the most.
 
Odgovor na temu

Boki70a
Beograd

Član broj: 122558
Poruke: 328
*.ikomline.net.



+7 Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...03.04.2007. u 14:14 - pre 207 meseci
Daj malo blizi render seta bubnjeva, mikrofona i gitara, kao sto si uradio za ovu tastaturu.
 
Odgovor na temu

Deviantlike

Član broj: 140799
Poruke: 16
91.150.112.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...03.04.2007. u 15:09 - pre 207 meseci
@joXit:
Nije lose, jedino su mape previse basic. Odradi specular i glosines u photoshopu, ako znas kako :) Mada kontaj da svaki pixel moze izgledati bolje uz jos malo truda.

Skinningom nebi trebao da se zanimas dok ne savladas poly modeling, nema poente...
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...05.04.2007. u 09:49 - pre 207 meseci
@Deviantlike:
Pa kazem... Muka me naterala. A drugaciji sistem za animiranje
bubnjeva sa rukama ne znam [skin and bounz... Zvuci ko horor film :) ].
Dobra ideja za specular and glossiness, probacu... (eventualno...)
No da ne meljem vise, to prepustam vama.
eeeevo malo blizih pregleda modela.





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...05.04.2007. u 09:57 - pre 207 meseci
Evo neki novi project koji sam poceo da razvijam.
vasi saveti su dobro dosli[posebno u toku izrade].

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...05.04.2007. u 13:45 - pre 207 meseci
Citat:
Stefan Ilic:
Jedino mi se render ne svidja.Vidim da si koristio obican scanline render ili eventualno mental ray. Slike bi ti izgledale extra da si koristio neki drugi (Vray,Brazil).Mada me buni ona tastatura ali po senci mislim da je i tu scanline.

A šta to hvali scanlineu i Mental rayu pa da ne može da se napravi 'extra' render?


@joXit
odličan modeling. Još ti samo hvali da za nijansu (ili dve :) ) popraviš svetlo i po neke materijale.
Tastatura ti je odlična, materijal si ubo samo tako. Jedino što kvari utisak je loše odrađen materijal na stolu i difuzne senke tastature su previše tamne.
 
Odgovor na temu

Deviantlike

Član broj: 140799
Poruke: 16
91.150.96.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...05.04.2007. u 16:53 - pre 207 meseci
@joXit
Specular i glosines bi trebalo uvek da odradis. Retko koji predmet ima specular i glosines kao sto je na default-u.
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
212.200.116.*



+1 Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 01:22 - pre 207 meseci
@joXit
Ha, dobra fora ono sto si ubacio ruke.Mada sredi malo rukavice kod onog komjuteriste, uzmi i Scale-uj malo tu rukavicu za neku minimalnu vrednost cisto da se ne poklapa sa rukom, ostalo je sve super odradjeno.

@d4rk3lf
Pu al si na kraj srca, odma se ljutis.(ili sam ja pogresno procenio)
Pa ne znam sta mu hvali ali stvarno ne moze da se napravi dobar render, uostalom da je dobar ljudi ne bi trosili mozak da naprave drugi. Doduse i ja sam ranije koristio scanline... ali kada bi mogao da odradis ovakvu sliku sa scanline i mental ray-om:

(Ovu sliku je radio neko sa ovog foruma, ne znam tacno ko, evo reklamiram njegov rad na ovaj nacin : )


U ostalom neka kazu iskusniji od mene koji render je bolji.
Ako ti imas neku sliku koja je renderovana sa navedenim renderima postavi da vidim kako izgleda.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 03:09 - pre 207 meseci
Ma ne ljutim se, taman posla. Što bih se ljutio? :)

Elem, samo mi ponekad malo smeta što se po forumima, kako domaćim, tako i stranim, piše da fenomenalni scanline render treba da ide u penziju. U čemu se zapravo razlikuje scanline render od ostalih? Pa u tome što ostali automatizuju neke operacije, dok u scanline moraš sve ručno da podesiš. U naprednim renderima šibneš jedno ili dva svetla kroz prozor, pustiš da odradi global ilumination, i eto ti dobrog rendera, ali po cenu višestrukog čekanja na render. Scanline sa druge strane ima neviđenu brzinu, i može da ima impresivne rezultate ukoliko zna da se podesi. Još nisam video dobrog lighning artista a da ne zna scanline. Ali na kraju krajeva, nije bitan render, nego vežbanje oka i učenje pravilne rasvete. Posmatranje okoline, pamćenje pijedinih atributa svetlosti, čitanje knjiga i tutorijala što više. Render treba koristiti u zavisnosti od namene. Ja za sada radim isključivo u scanline, iako znam da podesim mental ray render da izgleda, koliko - toliko pristojno.

E sada, šta sve može scanline, ja ne mogu svojim radovima da demonstriram, ali ipak okačiću moj jedan nezavršeni (nikada neće verovatno ni da bude završen) rad u scanline-u.


A evo i tuđih radova u scanlineu






Za kraj, evo ti site od jednog momka koji je pravi potencijal za budućeg 3D artista, svetskog kalibra u svakom smislu (treba li da napomenem, da uvek radi u scanlineu :) ).
http://freespacefilms.com/projects.htm
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 09:29 - pre 207 meseci
Ma daj bre...
vas dvojica ste me bacili u bedak.
Kada vidim te slike, zapitam se "sta ja radim...".

@Stefan Ilic
Sta je tamo modelirano?!
Gledam sliku i samo cekam da neka pticica proleti. :)

@d4rk3lf
Nema ljutis, ali one slike sto si postavio su ipak manje realisticne nego
ove iz post-a od Stefana Ilica. Sto ne znaci da su lose!!!
Svidja mi se kako si odradio prostoriju. Ne treba ni da pitam dali je scanline, you made it clear....

Pitanje za obojicu:
Koliko ta cuda vrede?
koliko ona moja cuda vrede???
(u oba slucaja mislim na modele)
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 09:58 - pre 207 meseci
Samo da dodam,a ne bude zabune. Na toj mojoj slici sam samo pokušao da odradim osvetljenje, pošto je to bila scena za neki lightning chalenge. Modeli i teksture nisu moji.

@joXit
Pa šta znam, i dalje mislim da si razbio tastaturu i za nju bi mogao na turbo squidu da postaviš cenu od nekih 200-300 dolara po mojem mišljenju. Ove ostale treba da sređuješ. Posebno obrati pažnju na shadere i njihove parametre specular i glosiness kao što ti je Deviantlike rekao .

btw. Nije samo realizam bitan u 3D-u, već i artističnost. Zaboravio sam da dodam da je Final Fantasy rađen u scanlineu.
 
Odgovor na temu

Deviantlike

Član broj: 140799
Poruke: 16
77.46.241.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 13:02 - pre 207 meseci
Citat:
d4rk3lf: Ma ne ljutim se, taman posla. Što bih se ljutio? :)
U čemu se zapravo razlikuje scanline render od ostalih? Pa u tome što ostali automatizuju neke operacije, dok u scanline moraš sve ručno da podesiš. U naprednim renderima šibneš jedno ili dva svetla kroz prozor, pustiš da odradi global ilumination, i eto ti dobrog rendera, ali po cenu višestrukog čekanja na render. Scanline sa druge strane ima neviđenu brzinu, i može da ima impresivne rezultate ukoliko zna da se podesi. Još nisam video dobrog lighning artista a da ne zna scanline.


Pazi, ako se ovo shvati bukvalno onda je pogresno. Scanline ne moze da renderuje mnoge pojave svetlosne prirode, npr. bloom efekat bi bilo suludo da rucno namestas. Ako jos u sceni imas krosnju nekog drveta, trebalo bi ti oko 48 sati da sve dovodes u red, sto bi npr. Vray odradio za manje od par minuta. Ako je animacija u pitanju, nemoguce je ovo odraditi sa scnaline. Takodje ne postoji kaustika. Ako bi tu pojavu renderovali sa Scanline, pre bi se isplatilo da svaki frame bude odradjen u photoshopu nego u max-u. Da ne pricam o subsurface scattering-u, sto jednostavno kao mogucnost ne postoji u scanline-u, i ne moze se odraditi rucno.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 14:11 - pre 207 meseci
@Deviantlike
Drago mi je što si se uključio u temu. Voleo bih da i ja saznam neke stvari.
(nadam se da se joXit ne ljuti što smo malo skrenuli sa teme)

Bloom efekat (ako sam te dobro razumeo) može bez problema da se odradi u scanlineu, koristeći jedan tip, kojeg sam naučio od dotičnog Freespacea čiji sam link postavio. Renderuje se za jednu sekundu (ako nekog zanima, reći ću kako se radi).
Sad, ne znam da li si na ovaj bloom efekat mislio, ali evo začas sam uradio par test scena (sferi sa mapom neba sam dodao efekat).

Bez blooma


Sa bloomom


Što se tiče kaustike, ona može, kao što i sam znaš da se fejkuje preko materijala ili preko nekog plane-a sa opacity mapom (a i tu možemo da iskombinujemo taj bloom efekat), ali na kraju krajeva, predpostavljam da se može svičovati na mental ray render i samo uključiti kaustiku, a ostalo podesiti kao u scanline-u.

subsurface scattering?
Puno puta sam čuo za taj pojam, ali ne znam šta znači. Možeš li malo da pojasniš kakav je to fizički fenomen?
 
Odgovor na temu

joXit

Član broj: 140871
Poruke: 136
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 14:48 - pre 207 meseci
Citat:

@d4rk3lf:
(nadam se da se joXit ne ljuti što smo malo skrenuli sa teme)


Nema frke, samo nastavite.
Dosta je vredno videti sta koji renderi rade.[meni]
Samo vi picite, i probajte sto jasnije da objasnjavate mane/prednosti.
Cisto da nebih morao otvarati novu temu.

Like they say: All i one.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Deviantlike

Član broj: 140799
Poruke: 16
77.46.241.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 18:54 - pre 207 meseci
Ok, ovo bi moglo proci kao bloom, mada razlika je u tome sto bloom efekat nastaje kada neki objekat reflektuje/refraktuje svetlost ili jednostavno kada se fokus kamere okrene ka izvoru svetlosti, pri cemu predmeti koji se nadju izmedju kamere i izvora postaju tesko vidljivi "nejasni" ili se uopste ne vide ( ukoliko je predmet malih dimenzija "manjih od talasne duzine svetlosti" ).
Mozda se moze ostvariti sa scanline jedino kada je fokus usmeren ka izvoru svetlosti koji ima lens efekat. Ali reflekcijom i refrakcijom mislim da ne moze.

Ovde koliko mogu videti ili si povecao kontrast rendera ili si im svima aplicirao glow efekat, a mozda i selfilumination textura, mada lupam mozda je i nesto 4. Reci u svakom slucaju sta si odradio...

Kaustika moze da se fejkuje, al opet to je tezak stereotip. Jedino gde se to jos koristi jeste za low poly scene, video igre itd.
Problem sa fejkovanjem nastaje kada dodje do animacije vode koja reflektuje/refraktuje svetlost.

Subsurface scattering ti je pojava scatter-ovanja svetlosti u objektu kroz koji prolazi to svetlo. Npr. kod sante leda jedan deo zraka sa spektra ce proci kroz povrsinu leda i obasjati sloj od par metara. Sto blize povrsinskom sloju to ce luminacija biti jaca. Ili koza na rucu, pa kad prislonis lampicu provalis da ti koza sija crveno, tacnije svetlost se scatteruje kroz kozu i krvne sudove. Zato se zove Subsurface, sto znaci pod povrsinsko. Imas to u Mental Ray-u pod skracenicom SSS.
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
87.116.128.*



Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 20:12 - pre 207 meseci
Citat:
Deviantlike
Ovde koliko mogu videti ili si povecao kontrast rendera ili si im svima aplicirao glow efekat, a mozda i selfilumination textura, mada lupam mozda je i nesto 4. Reci u svakom slucaju sta si odradio...

Ne verujem da bi se kontrast ili glow ovako ponašao.
Dakle, 'tip' je u postprocesorskom efektu blur (render -> effects -> blur). Kada ga izaberemo, pređemo na njegov drugi tab, gde mu zadamo mat ID (mada može da radi i na ceo image, i preko object ID-a, ima raznih varijanti). Zatim treba smanjiti blur u opcijama sa default 100, na jedno 20-30, i povećati brightness sa 0 na jedno 100-150. A ima i bezierova kriva dole, za fino podešavanje
Imate tri tipa blura (u ovom slučaju blooma) jedan je običan, jedan jedan directional, i jedan radial.
Obavezno probaj, i reci svoje utiske. Mislim da može zanimljive efekte da da (naravno, ne treba ni preterivati da ne bi otišlo u kič)

Citat:
Deviantlike:
Subsurface scattering ti je pojava scatter-ovanja svetlosti u objektu kroz koji prolazi to svetlo. Npr. kod sante leda jedan deo zraka sa spektra ce proci kroz povrsinu leda i obasjati sloj od par metara. Sto blize povrsinskom sloju to ce luminacija biti jaca. Ili koza na rucu, pa kad prislonis lampicu provalis da ti koza sija crveno, tacnije svetlost se scatteruje kroz kozu i krvne sudove. Zato se zove Subsurface, sto znaci pod povrsinsko. Imas to u Mental Ray-u pod skracenicom SSS.

Nisam na žalost još radio sa mental ray materijalima.
A čekaj, zar mu to ne dođe nešto slično kao translucency mapa unutar raytrace materijala?
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 22:06 - pre 207 meseci
Citat:
Da ne pricam o subsurface scattering-u, sto jednostavno kao mogucnost ne postoji u scanline-u, i ne moze se odraditi rucno.


Moze se uraditi simulacija i izgleda sasvim fino. Najveca prednost scanline-a je njegova brzina, a kao i svaki render ako dobro nasteluje shader... final ce biti odlican.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Stefan Ilic
CICERO
Leskovac City :P

Član broj: 75602
Poruke: 162
212.200.117.*



+1 Profil

icon Re: vasa misljenja, ocene...06.04.2007. u 23:08 - pre 207 meseci
@d4rk3lf
prvo, ni scanline nije los evo vidi se bar po ovim gore slikama sto si ti postavio ali opet nije to to, pogledaj sliku sa paukom onaj bloom kao da je 16 bit-ni e sad ne znam da li je to do rendera ili do neceg drugog.
drugo, one dve slike sa bloom efektom i bez, iskreno da ti kazem bolja je bez blooma nego sa njim jer ti je lepo Deviantlike rekao da se bloom javlja samo kad neki objekat reflektuje/refraktuje svetlost koja pada na njega, a kod ove slike koju si ti postovao zbog jednog sunca sve ima bloom ipak to je malo nelogicno. Kada ti izadjes napolje i pogledas u nebo dali sve ovako sija kao sto si pokazao na onoj slici sa bloom-om. Mislim da je dobar render onaj koji ce sto realnije da ti prikaze 3D model da izgleda kao da je stvaran, a ne ukljucivanje preteranog bloom-a. Meni je bloom jedino logican npr. kada se nalazis u nekom tamnom tunelu i gledas prema izlazu a napolju sunce, e tada je jedino normalno da je sve belo i da ima preterani bloom.
A sto se tice kaustike da nije malo preterano mucenje da redjas plane-ove i dajes im odredjen opacity, a jos zamisli da treba da odradis render neke case na stolu i to sa vise svetla okolo, pa odakle ti znas kakav ce odsjaj case biti. To je ipak mucenje.
(ok nema ljutish, ova tema je bas dobro dosla da se uporede renderi. : )

Evo jos nekih vrhunskih slika koje nisu radjene sa scanline : )
ova prva mi je omiljena.


[Ovu poruku je menjao Stefan Ilic dana 07.04.2007. u 00:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Stefan Ilic dana 07.04.2007. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: vasa misljenja, ocene...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23135 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.