Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona

[ Pregleda: 5558 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Alexsis
Conspiritor
Nis/Aleksinac

Član broj: 30602
Poruke: 251
82.208.210.*



+1 Profil

icon Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona31.03.2007. u 15:59 - pre 207 meseci
Da li postoji jos neki program koji omogucuje ovo preko bluetootha-a?

Gledao sam internet i dosao do jednog programcica http://www.mycoolsoftware.com/mobilephone.html ali nikako da ga podesim da radi.
Navodno moze da prikazuje desktop komp-a i tako zadavati kompu sta da radi!

Neka proba neko da se pozabavi ovim, pa nek mi javi sta se desava!

Kod mene nikako nisam mogo da podesim da mi se bluetooth nalazi na communication port 6 (posto to program zahteva) i zato nije hteo da radi!
><> <>< <><><><><><><> ><>
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona01.04.2007. u 02:15 - pre 207 meseci
Najbolji program koji se ikada pojavio u ove svrhe je bio i ostao Mtvoid.ControlFreak! Može sve što zamisliš i radi preko WinAmp plagina koji dolazi naravno sa ovom aplikacijom. Prikazuje desktop kompa na ekranu telefona, gotovo je pravi pravcati daljinac za komp.
Ono što mi je još draže je to da je od verzije 2.70 postao potpuno besplatan. Zadnja verzija koju imam na hardu i u telefonu je Mtvoid.ControlFreak.v2.71.
Poseti [oficijelni sajt] i skini aplikaciju i garantujem uživanje. Ako zaškripi oko podešavanja, javi - tu smo! ;)
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona01.04.2007. u 17:29 - pre 207 meseci
e super, ali postoji jedan problemcic. Program na zalost ne radi dok se ne
pokrene winamp :(((
ako postoji neka caka samo reci i meni ovo treba sto je pre .moguce
 
Odgovor na temu

Alexsis
Conspiritor
Nis/Aleksinac

Član broj: 30602
Poruke: 251
82.208.210.*



+1 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona05.04.2007. u 13:07 - pre 207 meseci
Citat:
Pici man: Najbolji program koji se ikada pojavio u ove svrhe je bio i ostao Mtvoid.ControlFreak! Može sve što zamisliš i radi preko WinAmp plagina koji dolazi naravno sa ovom aplikacijom. Prikazuje desktop kompa na ekranu telefona, gotovo je pravi pravcati daljinac za komp.
Ono što mi je još draže je to da je od verzije 2.70 postao potpuno besplatan. Zadnja verzija koju imam na hardu i u telefonu je Mtvoid.ControlFreak.v2.71.
Poseti [oficijelni sajt] i skini aplikaciju i garantujem uživanje. Ako zaškripi oko podešavanja, javi - tu smo! ;)


Ali ovde pise da je ovaj program samo za s60 2rd edition a meni treba za n73 koji je 3rd edition!
><> <>< <><><><><><><> ><>
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona05.04.2007. u 13:18 - pre 207 meseci
Citat:
Alexsis: Ali ovde pise da je ovaj program samo za s60 2rd edition a meni treba za n73 koji je 3rd edition!

Pa to si mogao i napisati u prvom postu da ne nagadjamo ....

Postoji par S60v9.x aplikacija većinom radjenih u javi za kontrolisanje kompa:
-BlueShareware Bluetooth Remote Control 2.0
-PyS60RemoteControl 0.2 for PyS60 1.3.19
-Remote Control PC - Salling Clicker
-Shape.Services.TsMobiles 2.1.4
-.................

Edit: upravo sam primetio da je još jedan topik pokrenut sa tvoje strane i nosi u nazivu "N73" u kome tragaš za rešenjem šerovane internet konekcije sa PC-em ... Bez ikakve uvrede, ali ako ti je toliko stalo da S60 telefon iskoristiš za konekciju sa PC i deljenje interneta izmedju njih, ako ti je toliko stalo da kontrolišeš PC preko bluetooth-a i da ti telefon bukvalno služi kao daljinski upravljač, onda te niko nije ni terao da kupiš S60v9.1 telefon već si trebao dobro razmisliti čemu bi ti služio takav aparat i mogao si jednostavno kupiti N70 ili neki sl., model iz S60v2 serije kod koga ništa ne predstavlja problem uraditi.
Ja sam bar na takav način razmišljao! ;-)

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 05.04.2007. u 14:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
91.150.98.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona05.04.2007. u 13:55 - pre 207 meseci
A da li postoji takav program koji radi preko gprs-a ?
Za nokiu 6630
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

rmilosh

Član broj: 121425
Poruke: 74
80.93.236.*

Sajt: s2.bitefight.ba/c.php?uid..


+3 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona05.04.2007. u 14:10 - pre 207 meseci
imam nokia 6600 i Mtvoid.ControlFreak.v2.71. netje da radi.
tj. install i sve ostalo proslo ok, instaliran winamp, pokrenut plugin, pokrenut program na telefonu ("connected"), ali netje, nishta se ne deshava

???
Use the SEARCH, Luke!
 
Odgovor na temu

ratkob
Ratko Božović
Bg

Član broj: 47750
Poruke: 17
*.adsl.beotel.net.

Sajt: www.ratko.biz


Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona20.04.2007. u 23:04 - pre 206 meseci
ControlFreak i mene ponekad zeza, nece da se konektuje na winamp server. To se desava mozda jednom u 5-10 puta, a resavam problem tako sto ugasim winamp i izvucem Bluetooth iz USBa, i onda sve ponovo vratim. Verovatno neki bug u BT drajverima, ali ne smeta mi previse.
 
Odgovor na temu

pop_ns
Srednja Skola "Mihajlo Pupin"
Telep

Član broj: 93605
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.telep-srbija.co.nr


Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona31.10.2007. u 21:55 - pre 200 meseci
snimio sam na komp ovo cudo i na telefon (nokia 6680) i pise " Failed to connect " upalio sam i winamp i ugasio i opet nece resetovao sam komp nece ..... izvadio iz USB-a i stavio Blutut opet nece ali kad pokusava da se konektuje vidim dole pored sata da pokusava da se konektuje a zasto nece ??? ne znam :(
=pocetak kraja=
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona01.11.2007. u 16:59 - pre 200 meseci
Možda bi trebao da uskladiš odgovarajući COM port koji koristi Bluetooth Serial Port sa tim ControlFreak plugin-om koji si instalirao na PC-u i na kraju krajeva i pokreneš taj plug-in da vrši svoju ulogu?
 
Odgovor na temu

dandy_bosanac
Mladen Balotic
Bijeljina-Beograd

Član broj: 148285
Poruke: 112
*.artcommunication.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona20.11.2007. u 23:56 - pre 199 meseci
Kod mene na 6680 nece da spoji, konektuje ali poslije izbaci Waiting for server, i tako cijeli dan,,,,ukljucen winamp, plugin, kad idem na connect on prikaze connected i onda waiting for server i tu zakica....
Jel zna neko st amoze biti problem...

Hvala unaprijed, a korisna stvarcica, samo da pocne da radi
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Symbian OS :: Upravaljnje kompijuterom preko mobilnog telefona

[ Pregleda: 5558 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.