Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ume li M$ da napravi kursor?

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38227 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
89.216.214.*



+101 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 12:46 - pre 207 meseci
Offtopic

Kursor na drugaciji nacin... http://www.1-click.jp/
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

unleaded

Član broj: 114756
Poruke: 74
81.94.12.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 12:47 - pre 207 meseci
Citat:
@degojs
Kad budeš imao Linux na 95% desktopa, a po firmama je taj procenat i veći...
Hahaha, ovo si gled'o il' u bijeli grah il' u šoljicu :).



Citat:
@degojs
Što bi rekao onaj Boldrik iz Crne Guje: I have a cunning plan..

Ma jok, Bole je Crnom Gruji rek'o:
"Gazda, svi prasići u Austrougarskoj dobili kursor-kugu. Akobogda, pokrepaće
bez vakcine do trećeg aprila pa ćemo mi da biznisujemo, a ne da ih onom Zmagu
dajemo džaba, k'o do sad..." :)).

Programmer is an organism that turns coffee into software.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 13:54 - pre 207 meseci
Citat:
Džeronimo:
Čovek ne koristi Paralles da bi koristio Win, nego da bi koristio programe koji su pisani za Win.
Razlika je ogromna.


Hahaha, pa dobar dan Kolumbo.. otkrili ste Ameriku..

Na Windowsu se to podrazumeva. Nije to kupusara, pa da sistem imamo da bi se bavili rekompajliranjem kernela i menjanjem konfiguracionih fajlova dan i noć..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.223.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 14:31 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Na Windowsu se to podrazumeva. Nije to kupusara, pa da sistem imamo da bi se bavili rekompajliranjem kernela i menjanjem konfiguracionih fajlova dan i noć

Šta pričaš, čoveče? Ko na Mac-u kompajlira nešto ili menje konfiguracione datoteke (čovek koristi Mac OS X)? Sve radi out-of-the-box, bez one rutine na koju su korisnici Win-a navikli (drajveri za modem, za grafičku, za zvuk... instaliraj ovo, instalira ono...).

Pa ni na User friendly Linux distribucijama nema potrebe da korisnik kompajlira kernel ili bilo šta drugo.

Citat:
degojs: Na Windowsu se to podrazumeva. Nije to kupusara.

Šta je kupusara se vidi po tome koliko šta troši memoriju i koliko prostora samo OS zauzima.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 14:55 - pre 207 meseci
Citat:
Šta pričaš, čoveče? Ko na Mac-u kompajlira

Ne znaš da je "kupusara" naziv za Linux, a ne Mac? Stvarno čovek sve mora da vam crta.. Jesi ti novi ovde, na ovom forumu?

Citat:
Pa ni na User friendly Linux distribucijama nema potrebe da korisnik kompajlira kernel ili bilo šta drugo.


Vidim, fontovi su vam jača strana :) Malo ipak mora da se kopira sa Windows particije, a i onda opet ni na šta ne liči. Da ne pominjemo slučaj da je na većem broju distribucija po difoltu bez podrške za mp3, Flash, itd, itd.

Ah, da, trebao sam da probam onu drugu distribuciju? :))

Citat:
Šta je kupusara se vidi po tome koliko šta troši memoriju i koliko prostora samo OS zauzima.


Šta troši memoriju? O čemu ti..??

U čemu je problem sa prostorom? Nema mesta na 100+ GB diskovima? Obriši kupusaru pa će biti.

Na kraju bolje da troši i memoriju i disk i radi nešto, nego da platim taj hardver pa zjapi prazno i ne radi ništa kao na kupusari.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:07 - pre 207 meseci
Aj' Dejane, ne zajebavaj, nisi ti baš tol'ko glup
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.223.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:18 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Šta troši memoriju? O čemu ti..??

Kolko RAM-a treba za konforan rad na Visti? Je l' može 256 MB?
Ako ne troši mnogo memorije, kao što ti kažeš, onda bi 256 MB trebalo da bude sasvim dovoljno.

Kakva grafička treba za Vistu? Je l' može neka sa 64 MB?

Citat:
degojs: U čemu je problem sa prostorom? Nema mesta na 100+ GB diskovima?

Nije prostor problem, al' osnovna instalacija ne bi smela da bude toliko teška.

OS treba da služi da bi se hardver maksimalno iskoristio (nebitno da li je hardver malo stariji ili je glanc nov), a ne obratno.

 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:34 - pre 207 meseci
Citat:
japan: ispade sad jos da je od svih onih proaktivnih zastita jedina i najbolja x64...


Citaj, Vista Ultimate edition, ako sam dobro shvatio.

Pljunes pare, problem rijesen.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:35 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Linuxovcima su reci UNIX i POSIX sinonim za Linux ;-)))


Bice da ima ovdje ne jedan junak kome su emulacije na Windowsu sinonim za UNIX i POSIX.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.223.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:47 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Da ne pominjemo slučaj da je na većem broju distribucija po difoltu bez podrške za mp3, Flash, itd, itd.

A kako je na Win? Sve radi, je l' tako? Što onda mora da se instaliraju dodatni Playeri i dodatni kodeci da bi mogao da se odgleda neki film?
Pa i na Win isto moraš da instaliraš i kodeke i Playere i Flash...

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 02.04.2007. u 17:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 15:48 - pre 207 meseci
A kako se to POSIX "emulira" na Windowsu - mozes li da nam to objasnis? Koliko znam, POSIX podsistem na Visti je ekvivalentan Win32 podsistemu - oba se mapiraju direktno na kernel ;-)

Ovi Linuxovci samo nesto sanjaju :)

Citat:

Kolko RAM-a treba za konforan rad na Visti? Je l' može 256 MB?
Ako ne troši mnogo memorije, kao što ti kažeš, onda bi 256 MB trebalo da bude sasvim dovoljno.


Vista zauzima optimalnu kolicinu memorije savremenog racunara u 2007 - jer je i namenjena za te racunare i dizajnirana je da pruzi experience dostojan takvih racunara - nemam kuci C2D sa 4 GB RAM-a i NV8800 karticu da bih na njemu vrteo polu-transparentnu konzolu - za to bi mi radio posao i neki Pentium na 166 MHz i S3 Virge grafickom.

Ako imas kantu sa 256 MB RAM-a, cisto sumnjam da ces staviti legalnu Vistu na istu, jer legalna Vista kosta par puta vise od te kante.

Ako koristis kradeni softver... pa jbg, zamisli da ukrades Audi S8 i da se zalis kako nece da ide dobro na pogon rakije kroz stocni put... ne mere, jbg :)

Citat:

A kako je na Win? Sve radi, je l' tako? Što onda mora da se instaliraju dodatni Playeri i dodatni kodeci da bi mogao da se odgleda neki film?
Pa i na Win isto moraš da instaliraš i kodeke i Playere i Flash...


MP3 radi out of the box... za piratske filmove vrlo verovatno moras da skines neki codec - samo sto je procedura instalacije tog codeca malo jednostavnija od Linuxa :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:04 - pre 207 meseci
Citat:
Citaj, Vista Ultimate edition, ako sam dobro shvatio.

Pljunes pare, problem rijesen


Nisi dobro shvatio..

Get the facts, što bi rekao Microsoft :)

Ima i Vista x64 Home, itd.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.223.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:06 - pre 207 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: samo sto je procedura instalacije tog codeca malo jednostavnija od Linuxa :)

Zavisi koja je distribucija u pitanju :) Instalacija programa i kodeka može da bude čak i lakša nego na Win :)
Evo, naprimer, na Ubuntu Linuxu se ceo postupak instalacije kodeka svodi na par klika mišem i to je sve (nakon toga Synaptic preuzme i instalira sve što je potrebno).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:14 - pre 207 meseci
Citat:
Pa i na Win isto moraš da instaliraš i kodeke i Playere i Flash...


Ozbiljno? Flash mora da se instalira na Win? Nešto se ne sećam.

Dalje, kad god sam probao na Linuxu da u FF instaliram Flash, preko Firefoxovog apdejta, uvek je pukao. Uvek sam morao ručno da to radim, obavezan silazak u bash. Na Windowsu, klik, klik, imate novu verziju instaliranu. Vozi.

Što se kodeka i plejera tiče.. koji to nedostaju na Windowsu? Sve najvažnije je tu, a koliko se sećam moja Vista bez problema pušta DVD iz Windows Media Centra, ne sećam se da sam nešto dodavao.

Doduše, osim MP3, ovo ostalo je sve ipak manje bitno. Normalni ljudi gledaju film na TV.

Mp3 i Flash ipak trebaju biti tamo po difoltu. A to nešto kod vas baš i nije slučaj.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:26 - pre 207 meseci
@degojs
Ponekad mi se činiš da nemaš pojma o računarima. Trubiš stalno iste priče. Pitanje sam postavio tebi šta fali linuxu sem igrica za kućnu upotrebu, jer si do sada jedno 50 puta ponovio kako linux nije dobar, ali ni jedan razlog-dokaz toj tvojoj tvrdnji nisi pružio. Flash se instalira i u Windowsu i u Linuxu, a to što ne umeš na Linuxu, samo pokazuje da ne umeš i ništa više. Ja sam već zaboravio kada sam ručno instalirao Flash.
@ivan
Vista se po meni malo rasipnički ponaša prema resursima, a razlog tome je gomila procesa koja je nakačena da sve to kao učini lepim. Slažem se da svaki moderan računar (čitaj kupljen u zadnjih 12 meseci) će bez bilo kakvih problema moći da potera Vistu, ali da li je baš toliko potrebno zauzeće memorije i drugih resursa? Ovde bi mogli da širimo debatu i uzduž i popreko, ali jednostavno mi se čini da nije dovoljno rađeno na optimizaciji Viste, jer se ovako zaista stiče utisak da je pravljena samo za Tip Top mašine.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.adsl.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:27 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Ozbiljno? Flash mora da se instalira na Win? Nešto se ne sećam.

Pa očigledno ti loše rade mentalne vijuge u zadnje vreme, jer mora

Citat:
Dalje, kad god sam probao na Linuxu da u FF instaliram Flash, preko Firefoxovog apdejta, uvek je pukao. Uvek sam morao ručno da to radim, obavezan silazak u bash. Na Windowsu, klik, klik, imate novu verziju instaliranu. Vozi.

Vama Windowsovcima uvek puca sve na Linuxu. Nije Linux kriv što vi nemate pojma. Meni nikada nije pukao, ni u jednoj od X distribucija. A bez problema radi i flash 9, na komandu.

Citat:
Što se kodeka i plejera tiče.. koji to nedostaju na Windowsu? Sve najvažnije je tu, a koliko se sećam moja Vista bez problema pušta DVD iz Windows Media Centra, ne sećam se da sam nešto dodavao.

Da li ti pušta i DivX sa subtitleom u sve tom MPlayeru? I na Linuxu (bar na Slackware-u kod mene) radi out-of-box i mp3 i DivX, sve osim wma, wmv i još nekog, zaboravio sam, pa prevučeš kodeke sa Mplayer-ovog sajta i imaš sve.

Citat:
Mp3 i Flash ipak trebaju biti tamo po difoltu. A to nešto kod vas baš i nije slučaj.


Flash nije (na mom distrou) ni na Windowsu, a Mp3 jeste, i na mom distrou i na Windowsu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:30 - pre 207 meseci
Citat:
Kakva grafička treba za Vistu? Je l' može neka sa 64 MB?


Može.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:34 - pre 207 meseci
Citat:
Da li ti pušta i DivX sa subtitleom u sve tom MPlayeru?


DivX? Šta je to?

Mislim da se film zvao XXX ("Triple-X"), a ne "DivX". Da nisi pomešao? Ne znam što ne bi radio. Standardan DVD, ubaciš i gledaš. Što ne bi radio?

:)))))

Doduše, lepo već rekoh - što bi gledao filmove na kompjuter ako imam TV?

Citat:
I na Linuxu (bar na Slackware-u kod mene) radi out-of-box i mp3 i DivX, sve osim wma, wmv i još nekog, zaboravio sam, pa prevučeš kodeke sa Mplayer-ovog sajta i imaš sve.


MPlayer, jesu to oni za koje se zna da kradu dllove sa Windowsa?

Bah.

Što se Flasha tiče, sad stvarno više ne mogu da tvrdim - možda si u pravu, da više ne dolazi uz Windows. Nisam 100% siguran ni u jedno ni u drugo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
212.200.223.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:36 - pre 207 meseci
Citat:
degojs: Ozbiljno? Flash mora da se instalira na Win? Nešto se ne sećam.

Pa na XP mora. Čak i da dolazi Flash uz njega, opet mora jer sad aktuelan Flash 9.

Citat:
degojs: Što se kodeka i plejera tiče.. koji to nedostaju na Windowsu?

Nisam ni rekao da nedostaju, al' moraju da se instaliraju. Ko hoće da sluša muziku preko stvarno dobrog Playera, onda mora da preuzme i instalira iTunes.

Citat:
degojs: Normalni ljudi gledaju film na TV.

I ja gledam filmove na TV, al' ima ljudi koji vole da gledaju filmove na računaru.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?02.04.2007. u 16:40 - pre 207 meseci
Citat:
Čak i da dolazi Flash uz njega, opet mora jer sad aktuelan Flash 9.


Pa u čemu je problem? Kad odeš na neki sajt, on ti lepo kaže "Click here to install Flash.." i vozi: Next->Next->Finish.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38227 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.