Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ume li M$ da napravi kursor?

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38470 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 01:43 - pre 208 meseci
Kako vi umete da upropastite dobru pljuvacku temu...
Elem, pazite koje sajtove otvarate...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 01:53 - pre 208 meseci
To ti je strategija. Lepo mi je jedan od prominentih Windowsaša na pitanje "kako ćete ovo da odbranite" odgovorio sa "teško" ;-).

Slabo napadate, a materijal vam je bio jači od one RHEL pizdarije. Slabo, slabo...

Marko.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 01:55 - pre 208 meseci
Citat:
Elem, pazite koje sajtove otvarate...


Misliš, ako nemamo Vistu?
Misliš, ako koristimo IE?
Misliš, ako ne instaliramo onaj patch?

E pa prijatelju, mnogo misliš :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 01:57 - pre 208 meseci
Citat:
Slabo napadate, a materijal vam je bio jači od one RHEL pizdarije. Slabo, slabo...


Pa bilo koji propust u Win ne može da se meri sa Linuxom iz prostog razloga što Linux niko i ne koristi, ruku na srce.

Vidi samo Firefox koliko ima kritičnih propusta, pa opet..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 02:09 - pre 208 meseci
Pa neko mora i da misli, kad vec ovi iz M$a zabusavaju...
Ne znam zasto se i Glista pojavljuje na listi ranjivih sistema na sajtu iz prve poruke? Mozda vi znate nesto sto M$ ne zna? Pa naravno. Ovi gurui sto ih ovde ima, to beli svet jos nije video...

Mislim, ako imas Vistu, nemas Vistu, imas IE, nemas IE, imas patch, nemas patch... Ja koristim Linux, kursor mi radi sjajno, ali to i dalje ne znaci da M$ nije malko zabraljao... Eto tako, prijatelju moj...

I da... When everything else falls, read the manual... Kad nema vise sta da se kaze, a ti zapevaj o 2-3% (ako i toliko)... Podseti me uvek na jedan vic. Kaze lisica lavici: "Ja svake godine imam po 7-8 mladih, a ti samo jedno". A lavica odgovara: "Mozda, ali je moje lav."
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 03:26 - pre 208 meseci
Citat:
Ja koristim Linux, kursor mi radi sjajno


LOL Siguran sam da ti kursor radi OK :))) I ping :)))

Šta još radi OK? Fontovi možda? Imaš igrice? O da, znamo da imaš, onu jednu.. Tux Racer, je li tako beše? Staviš sistem koji ne vredi pola lule duvana za bilo šta na desktopu, pa onda kao - e to je sigurno. Pa prijatelju, da je samo do sigurnosti onda bi svi koristili OpenBSD ili tamo neki Haiku :)

Citat:
, ali to i dalje ne znaci da M$ nije malko zabraljao...


Pa ko kaže da MS nije zabrljao? Propust je tu, ali i patch je tu, kome treba. Rešen problem znači.

Uporedi samo: npr. koliko godina ćemo da čekamo jebene fontove na Linuxu da budu propisno urađeni? E to nije jadno, to je sjajno, je li.. :) To nije bitno, to nije zabrljano.. to može i idućih 10 godina da bude poluodrađeno kao sada, ali šta ima veze :) A ovde ima patch, al' ajd da pričamo priču.

Razlika je ogromna, jer ovde postoji efikasno rešenje za problem i vozi dalje kao da ništa nije bilo. O tome na Linuxu možeš samo da sanjaš, da postoji rešenje za osnovne probleme. Ništa bato, čekaj ti na "sigurnom" Linuxu i idućih 10 godina da se reše tako neke osnovne stvari.

Citat:
Mozda vi znate nesto sto M$ ne zna?


Što se Viste tiče, ne mogu da garantujem, evo šta sam ja pročitao vezano za ovaj propust:
Citat:
The company's representatives said that the risk of PC attack is much lower if the user works on Vista with Internet Explorer 7. The protected mode of the browser secures the computer against hackers' drive-by installations. This is because IE7 is restricted to where it is able to write files.

http://www.infoniac.com/hi-tech/windows-vulnerability.html


[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2007. u 05:45 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 04:26 - pre 208 meseci
Ih, pa ovo nisam ni video:
Citat:
Arbitrary code execution under the context of the logged in user


Tja, znači ako radiš kao običan korisnik ništa od inficiranja celog sistema.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 31.03.2007. u 05:52 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:16 - pre 208 meseci
Još malo detalja

Citat:
And while Microsoft yesterday said Vista's version of IE7 protects users, eEye's Brown added that browser-based attacks aren't the only game in town.

"I get the PR [public relations] angle they're going down, but there are all sorts of ways this can come in, including HTML e-mail. Vista's not immune."


Citat:
The next regularly-scheduled Microsoft patch release date is April 10, more than a week and a half away. However, Microsoft has not yet committed to a fix date, much less to April 10. Yesterday, a company spokeswoman would only say: "[We] will release an update for this issue at the conclusion of our investigation."


Citat:
"The thing that really bugs me about this," said Brown, eEye's CEO, "is that it affects Vista. This is a known vulnerability that has a connection to a vulnerability patched in January 2005. I'm not sure what happened; maybe they checked in old code for Vista and then didn't fully check it against known vulnerabilities." More than two years ago, in its MS06-002 security bulletin, Microsoft credited eEye with providing information on a bug involving cursor, animated cursor and icon files.
"Worse, we know there are vulnerabilities that can be exploited in Vista to escalate privileges," said Brown. "All you need is access to the system, which this [animated cursor] provides." Once inside, said Brown, the attacker could up rights from even a safer local user to administrator privileges.
"Then, all bets are off."
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.230.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:17 - pre 208 meseci
Ništa ... samo ti obriše My Documents i to je to. Šteta? Skoro pa nikakva ukoliko ti je My Documents prazan. Ukoliko nije ...

Citat:
Pa ko kaže da MS nije zabrljao? Propust je tu, ali i patch je tu, kome treba. Rešen problem znači.


Što ste se toliko derali na RHEL temi? I tamo je propust (ne njihov) bio tu, patch je bio tu, rešen problem znači.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:20 - pre 208 meseci
^Obrisaće My Documents.. ako ne instaliram patch :) A nije isto 1 propust i koliko ono beše?


Dakle, sa ovim što je sad našao Apatrid, očigledno može da radi i na Visti ako koristiš Windows Mail. Ali i dalje ne vidim da može preko IE7 na Visti.

Ili čak i ako može, ništa onda, ima patch i to je to.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:25 - pre 208 meseci
Citat:
zi::: Što ste se toliko derali na RHEL temi? I tamo je propust (ne njihov) bio tu, patch je bio tu, rešen problem znači.


Ti znas da patch postoji? Vrijeme da presavijes tabak i napises tri rijeci ComputerWorld-u za sirenje neistina i lazi:

HOWEVER, MICROSOFT HAS NOT YET COMMITED TO A FIX DATE.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.230.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:26 - pre 208 meseci
Sledeci put kada vam stigne e-mail ili ako odete na neku stranicu koja kaze je Windows najsigurniji operativni sistem, ne masite suvise kursorom ... moze da naskodi ;)

Stvarno, izasao je official patch?
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:31 - pre 208 meseci
Citat:
zi::: Stvarno, izasao je official patch?


Ja ostavih onaj quote gore, evo treci put (valjda treci put i Bog pomaze) ga ponavljam:

Citat:
The next regularly-scheduled Microsoft patch release date is April 10, more than a week and a half away. However, Microsoft has not yet committed to a fix date, much less to April 10. Yesterday, a company spokeswoman would only say: "[We] will release an update for this issue at the conclusion of our investigation."


Jos nijesam vidio da je neko ostavio link na oficijelnu MS patch stranicu. MS je izdao UPOZORENJE.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:32 - pre 208 meseci
Hehehe, momci, patch je tu sve sa izvornim kodom :))

Sad, je li official ili nije :)

Ajde, nije official, pa da vidimo, evo mene na Visti, neću da stavim taj patch pa da vidimo da l' ću da popijem virus. Eto, unpatched sistem, pa da vidimo šta će biti. Otprilike kao Linux - gomila propusta, ali pošto nije toliko predmet napada - manje bitno. Da vidimo šta se dešava na Visti u tom slučaju :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:35 - pre 208 meseci
U stvari, moram da se ispravim. Onaj patch je za Win 2000/XP, ne i za Vistu.

Ajd sad, baš da vidim šta će biti sa mojom Vistom dok MS ne izda patch.

(Nije bilo namerno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
216.48.172.*



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:42 - pre 208 meseci
Eeeee, ali objavili su workaround:

Citat:
Workarounds for Animated Cursor Vulnerability
Microsoft has tested the following workarounds. Although these workarounds will not correct the underlying vulnerability, they help block known attack vectors. When a workaround reduces functionality, it is identified in the following section.

Read e-mail messages in plain text format if you are using Outlook 2002 or a later version, or Windows Mail to help protect yourself from the HTML e-mail preview attack vector.
Microsoft Outlook 2002 users who have applied Office XP Service Pack 1 or a later version can enable this setting and view e-mail messages that are not digitally signed or e-mail messages that are not encrypted in plain text only.
Caveat: Reading e-mail in plain text on Windows Vista Mail does not mitigate attempts to exploit the vulnerability when Forwarding and Replying to mail sent by an attacker.
Note: Reading e-mail in plain text on Outlook Express does not mitigate attempts to exploit this vulnerability.
Impact of Workaround: E-mail messages that are viewed in plain text format will not contain pictures, specialized fonts, animations, or other rich content. Additionally:

The changes are applied to the preview pane and to open messages.

Pictures become attachments so that they are not lost.

Because the message is still in Rich Text or HTML format in the store, the object model (custom code solutions) may behave unexpectedly.


Dobar workaround para vrijedi. Sem na Outlook Express-u, koliko ja nesto citam.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:43 - pre 208 meseci
Evo još detalja, sa linka koji je ostavio Apatrid:

Citat:
And while Microsoft yesterday said Vista's version of IE7 protects users, eEye's Brown added that browser-based attacks aren't the only game in town.


Znači na Visti ipak samo preko Windows Maila.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
77.46.230.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:46 - pre 208 meseci
Citat:
Impact of Workaround: E-mail messages that are viewed in plain text format will not contain pictures, specialized fonts, animations, or other rich content. Additionally:


This is soooo 1990. Ili ajde, 1992.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:48 - pre 208 meseci
To je baš MS-ova glupost: ne toliko što nisu uhvatili bag, nego što nisu i Windows Mail stavili u protected mode kao i IE. U stvari, svaka aplikacija koja prima podatke sa neta bi trebala da radi tako.

Dakle, za Win 2000 i XP ima patch. Za Vistu (Windows Mail) nema, samo onaj workaround.

Pa sad..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ume li M$ da napravi kursor?31.03.2007. u 05:54 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Uporedi samo: npr. koliko godina ćemo da čekamo jebene fontove na Linuxu da budu propisno urađeni? E to nije jadno, to je sjajno, je li.. :) To nije bitno, to nije zabrljano.. to može i idućih 10 godina da bude poluodrađeno kao sada, ali šta ima veze :) A ovde ima patch, al' ajd da pričamo priču.

Razlika je ogromna, jer ovde postoji efikasno rešenje za problem i vozi dalje kao da ništa nije bilo. O tome na Linuxu možeš samo da sanjaš, da postoji rešenje za osnovne probleme. Ništa bato, čekaj ti na "sigurnom" Linuxu i idućih 10 godina da se reše tako neke osnovne stvari.

Lupaš gluposti.

Ako neka distribucija ne dolazi sa nekim TrueType fontovima, to ne znači i da je sa svim ostalim distribucijama tako i da ti fontovi ne mogu da se instaliraju.
Pogledaj, naprimer, Ubuntu. Je l' se žalio neko na fontove, možda? Ja nemam ama baš nikakvih problema sa "muljavim fontovima" jer uz Ubuntu dolaze TrueType fontovi.
Čak i da uz neku distribuciju ne dolaze TrueType fontovi, oni mogu vrlo lako da se instaliraju, tako da su ove tvoje tvrdnje kako na Linuxu ne postoji rešenje za "muljave fontove" potpuno netačne.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ume li M$ da napravi kursor?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 38470 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.