Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

access na mssql server, korak po korak

[es] :: Access :: access na mssql server, korak po korak

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fanta
Fanta Genije

Član broj: 119794
Poruke: 118
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon access na mssql server, korak po korak30.03.2007. u 10:18 - pre 207 meseci
Izradio sam bazu u Accessu i koristio linkovane tabele da bih ih dijelio između računala, tj. imao sam frontend na svim računalima i backend baze na jednom računalu.

Nedugo nakon što sam završio dobio sam zadatak da je prebacim na SQL Server. Instalirao sam si MSDE, a najlakši način da podatke prebacim iz Accessa na SQL Server pronašao sam uz pomoć Upsizing wizarda uz sklopu accessa.

Nakon toga sam napravio da se spojim preko frontend forme na bazu putem ODBC-a u sklopu kojeg sam sve kreirao što me je tražio access za spajanje na bazu i uspješno sam se spojio, te sve forme su mi večinom proradile kako treba, svega par njih sam trebao malo popraviti. Za uzimanje podataka na forme koristim DAO, a ne ADO jer bih inače morao jako puno da prerađujem forme.(Možda da još navedem da sam se spojio uz pomoć windows authentication, kad god sam pokušao prebaciti da se želim spajati putem sql server authentication, odbijao me je i prijavljivao grešku u samom serveruna mom MSDE-u)

Ali frontend forma će ustvari biti namjenjena da se spaja preko interneta, tj. spajaće se sa SOL Serverom 2000 i unosiće se podatci na njega putem te forme.

Zbog toga sam naveo u login formu sve što je potrebno za spajanje na server, za početak sam odabrao svoj lokalni MSDE, ali nikako baš nikako nakon toga se nisam mogao spojiti na server.

Procitao sam hrpu toga, pregledao stotinu stranica o spajanju na bazu uz pomoć DAO-a, ali nikako mi nijedan primjer nije uspio.

Stoga bih molio nekoga da mi objasnite kako ću to najlakše to napraviti korak po korak u skladu sa vašim iskustvom u svemu tome ili da me uputite na neke stranice ili knjige gdje su jako dobra upustva kako se to radi korak po korak.

Unaprijed zahvalan
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: access na mssql server, korak po korak02.04.2007. u 07:50 - pre 207 meseci

Ako je to to.

1. korak - spojiš se na sql server i pobereš koje su baze na njemu

dsnlok = serv

sklodbc = "ODBC;DSN=" + dsnlok + ";UID=sa;PWD=;DATABASE="

Dim wstemp As Workspace
Dim dbtemp As Database
Dim rstemp As Recordset

Set wstemp = DBEngine.Workspaces(0)
Set dbtemp = wstemp.OpenDatabase("", False, False, sklodbc)
Set rstemp = dbtemp.OpenRecordset("select * from sysdatabases", dbOpenDynaset, dbSQLPassThrough)



Do While Not rstemp.EOF()

aaa = aaa + rstemp.Fields(0) + ";"

rstemp.MoveNext
loz.RowSource = aaa
Loop

' napomena ---> loz je combobox u koji napunis baze na serveru


2. korak , odabereš bazu iz ---> lok i onda pogledaš koje su ti tablice u bazi


dsnlok = serv
baza = loz
sklodbc = "ODBC;DSN=" + dsnlok + ";UID=sa;PWD=;DATABASE=" + baza

Dim wstemp As Workspace
Dim dbtemp As Database
Dim rstemp As Recordset

Set wstemp = DBEngine.Workspaces(0)
Set dbtemp = wstemp.OpenDatabase("", False, False, sklodbc)
Set rstemp = dbtemp.OpenRecordset("select * from sysobjects where xtype='U'", dbOpenDynaset, dbSQLPassThrough)



Do While Not rstemp.EOF()

aa = aa + "dbo." + rstemp.Fields(0) + ";"

rstemp.MoveNext

Loop


[Forms]![import]![tablice].RowSource = aa
[Forms]![import]![imedir] = "SQL : " + serv
[Forms]![import]![imebaze] = loz
curserver = serv
curowner = loz

'tabele.RowSource = aa
DoCmd.Close acForm, "sqlserv"


Malo si pogledaj program i izmijeni si onako kako ti treba

Nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav
Trtko

 
Odgovor na temu

Fanta
Fanta Genije

Član broj: 119794
Poruke: 118
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: access na mssql server, korak po korak03.04.2007. u 16:17 - pre 207 meseci
Hvala Trtko, uz tvoj i još jedan sličan primjer koji sam našao uspješno sam se spojio.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: access na mssql server, korak po korak

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.