Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje SIM card readera/writera

[es] :: Elektronika :: Pravljenje SIM card readera/writera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13076 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera25.04.2007. u 23:34 - pre 207 meseci
bese nekad tema "Klonira sam GSM kartice, uhapsen sam...!" pa ti vidi
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera26.04.2007. u 01:09 - pre 207 meseci
Niko nikoga ne tera da to radi... npr. mene zanima u edukativne svrhe, a onaj ko hoce drugome da naudi normalno da mu sledi zatvor...
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

koca92
srbija

Član broj: 101092
Poruke: 3
77.46.235.*



Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera27.04.2007. u 18:32 - pre 206 meseci
meni to ne treba u neke kriminalne svrhe nego imam 2 telefona i 1 karticu i zato bih da je kloniram.
 
Odgovor na temu

ELFI
Srbija

Član broj: 47580
Poruke: 574



+33 Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera27.04.2007. u 21:56 - pre 206 meseci
Sigurno ti nece jedan broj raditi na dva telefona
a kloniranje je zabranjeno znaci kriminal.
 
Odgovor na temu

trodon
Nebojsa Brindic
CTO
Bincode Entertainment
Beograd

Član broj: 14115
Poruke: 219
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: bincode-entertainment.com


Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera30.04.2007. u 01:11 - pre 206 meseci
Kloniranje i nije neki prekrshaj kada pogledash na stvari ovako: da bi klonirao neku karticu, morash je i fizichki imati kod sebe da bi mogao da ischitash iz nje potrebne podatke za kloniranje. Kada to uradish, ubacish blanko sim karticu (npr. silvercard, nadjesh je za 10-tak eura u nekoj prodavnici satelitske opreme), i po uputstvu sa sinel-ovog sajta isprogramirash brojeve. Na silver-cartici mozesh koliko se secam da stavish i do 9 brojeva. Naravno, ne treba ti toliko mesta. Povoljnosti koje dobijesh su sledece: Imash 2 broja, a jedan telefon, i glupo ti je da nosish 2 telefona, vec je bolje da budu 2 u 1. Pored toga mozesh da radish resize memorije rezervisane za poruke, imenik itd (nekada sam to radio na mojoj nokiji 8310, sa sinel-ovim sim r/w-om).
E sada, ako zelish da pravish tudji broj telefona, mozesh se slobodno pozdraviti sa tim jer je to gotovo nemoguce. Naime, za kloniranje su ti potrebne 2 stvari: IMSI i KI broj, koje ukucavash kada ubacujesh novi broj na silverci. Oba se ischitavaju iz kartice za koju sam ti rekao da je morash fizichki posedovati. IMSI za tudj broj telefona i moze da se izrachuna, chak je i jednostavno, ali do KI-a nema shanse da dodjesh jer je zashtita mreze jako dobro odradjena. Telekom koristi comp128 algoritam kodiranja, koji je sjajno implementiran da se ne bi deshavale ove stvari koje bi svi mi zeleli. Pored KI-a imash i RAND i SRES brojeve, koji su valjda drugachiji svaki put kada se registrujesh u mrezi (zaboravih skoro sve, davno beshe kada sam se zezao sa time).
Drugo, i ne dobijash neke prednosti kada klonirash karticu, jer ti u jednom momentu moze biti aktivna samo jedna (bar koliko sam ja upucen, znam da je meni samo jedna mogla da radi u datom trenutku). Isto tako, ako imash 2 telefona sa istim brojevima, aktivan je onaj koji je poslednji registrovan u mrezi, ne mogu ti oba zvoniti odjednom.
Ja sam to radio chisto experimentalno, bilo mi je zanimljivo, ali mi i nije bio neki trip shto se tiche korishcenja. Jedino mi je dobro doshlo kada sam izgubio original karticu kada sam se napio, pa sam sutradan, umesto da odem do telekoma da vadim novi broj, samo ubacio klon i nastavio da koristim isti broj.
Eto toliko od mene. Samo josh da napomenem da bi trebalo da imash brdo stvari na netu (od shema do programa), ja sam to nekada imao, ali vishe ih na zalost nemam.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

franky1
dbk.hr

Član broj: 78986
Poruke: 13
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera26.05.2007. u 22:05 - pre 206 meseci
Potreban mi je programator za programiranje satelitskih smart kartica koji nosi također
naziv vp20.
Zanima me da li šema i PCB ovog vp20 programatora ovdje odgovara-odnosno da li
se radi o istom programatoru?
Dobro bi mi došao neki link sa opisom ovog programatora ili upustvo za samogradnju.
zahvaljujem
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
213.244.209.*



+5 Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera26.05.2007. u 22:16 - pre 206 meseci
To je taj. Kakvo ti sad uputstvo treba? Ako skupis delove, javi da ti posaljem uputstvo za koriscenje-programiranje mada, preporucio bih ti, kao i svima, nabavku CAS3 interfejsa. Nije vise toliko skup a radi sve i svasta!
 
Odgovor na temu

Wolf357
Nish

Član broj: 185173
Poruke: 1
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pravljenje SIM card readera/writera17.06.2008. u 23:38 - pre 193 meseci
Izleda da vishe nikog ne interesuje ova tema, pa da je malo ozivimo. Kakav je ovo mode switch? Ima li neku oznaku na osnovu koje bi mogao da ga potrazim u
prodavnici elektonskih komponenti?? Gde naci amphenol konektor i moze li da se upotrebi obican sim card holder iz nekog moba umesto amphenol smart card connector-a? Mozesh li da postavish izled pcb-a u protel fajlu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pravljenje SIM card readera/writera

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13076 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.