Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvoren port 445

[es] :: Zaštita :: Otvoren port 445

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VecaBeca
Vesna Vesna
Beograd

Član broj: 88792
Poruke: 17
80.93.243.*



Profil

icon Otvoren port 44529.03.2007. u 08:15 - pre 208 meseci
Pre tri dana reinstalirala sam Windows. Posle toga, internet (kablovkski kds-a) uopste ne funkcionise - ni jednu web stranicu ne mogu otvoriti, a vidim da je upload oko stotinu puta veci od downloada. Help desk mi daje informaciju da su to virusi, ja preskeniram sve pomocu NOD 32 i ne nadjem nista. Onda se pojavljuje "meesenger service" prozorcic i "windows shutdown" koji odbrojava do restarta. Takodje, iz kds-s mi jos kazu da mi je otvoren port 445 (naravno da nemam blage veze sta je to) i da mi preko njega cure podaci i da instaliram neki firewall. Ako mozete da mi kazete koji firewall i gde da ga nadjem, i i kako da podesim da on bude usmeren na bas taj port. I da li mi uopste treba firewall ili nesto drugo? Hvala puno svima!
Vesna
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Otvoren port 44529.03.2007. u 08:40 - pre 208 meseci
Dva napadaju port 445
Sasser i Korgo

Pogledaj prvo ovu temu pa vidi ima li slicnosti a ako ne baci oko na

W32.Korgo.F

Da pocnemo i od toga zasto si reinstalirala windows?

PS
Pre svake intervencije, svakako prvo fizicki izkljuci izlaz na internet

[Ovu poruku je menjao alkion dana 29.03.2007. u 10:04 GMT+1]
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

VecaBeca
Vesna Vesna
Beograd

Član broj: 88792
Poruke: 17
80.93.243.*



Profil

icon Re: Otvoren port 44529.03.2007. u 13:08 - pre 208 meseci
Hvala ti puno!
Windows je reinstaliran zato sto se to pojavljivalo i ranije - odbrojavanje i restart, ukljucujuci i kocenje kompjutera s vremena na vreme. U tom prozoru koji se pojavi sa upozorenjem "shut down" pise da je greska tipa "Win 32" a to odgovara virusu W32/Korgo kojeg sam nasla na onom linku koji si mi ostavio. U svakom slucaju hvala jos jednom, sledicu uputstva... ako zapne - opet cu da vichem...
A ne rece mi sta cu sa firewall-om? Jel to neophodno za dalje ako uspem da se oslobodim virusa?
Sta znaci "fizicki iskljuci izlaz" - da iscupam modem ili mogu da ga jednostavno "disable" ?
Vesna
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Otvoren port 44529.03.2007. u 17:22 - pre 208 meseci
1. Kako je reinstaliran sistem?
Da li je formatirana C particija ili je instalacija samo pregazena?
2. Da nisi slucajno gresku Win32 zamenila sa System32 (govorim o upozorenju pri odbrojvanju pred gasenje)
3. Sasser j e takodje iz porodice W32 virusa
Njegovo puno ime jeste Win32/Sasser.A , B ili C ...
Prema tome ispitaj one procese u gornjem linku da li postoje
4. Sto se tice firewall-a preporucio bih ti ZoneAlarm7
Naravno, prvo ocisti virus
5. Da, pod fizickim iskljucivanje upravo mislim na "cupanje" kabla Usb/mrezni ma koji bio.
6. Nod 32 bi trebalo da ocisti oba ta crva samo ispostuj neka osnovna pravila u skeniranju sistema koja su opisana u ovoj temi
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Otvoren port 44529.03.2007. u 17:36 - pre 208 meseci
Citat:
Dealing with Port 445

Needless to say, you do NOT want port 445 exposed to the Internet. Like Windows port 135 (which is a whole different problem) port 445 is deeply embedded in Windows and can be difficult or impossible to safely close. While its closure is possible, other dependent services such as DHCP (dynamic host configuration protocol) which is frequently used for automatically obtaining an IP address from the DHCP servers used by many corporations and ISPs, will stop functioning.

For the security reasons described above, port 445 has been causing so many problems that many ISPs are taking security matters into their own hands and blocking this port on behalf of their users. If our port checking shows your port 445 as "stealth" while you are not being otherwise protected by a NAT router or personal firewall, your ISP is probably preventing port 445 traffic from reaching you.

If you really want 445 closed

Any NAT router or personal firewall should be able to block port 445 from the outside world without trouble.


http://www.grc.com/port_445.htm

Citat:
Onda se pojavljuje "meesenger service" prozorcic


Odavde preuzmi programcic koji ce ti resiti problem sa messenger serviceom.
http://www.grc.com/stm/shootthemessenger.htm


 
Odgovor na temu

VecaBeca
Vesna Vesna
Beograd

Član broj: 88792
Poruke: 17
80.93.243.*



Profil

icon Re: Otvoren port 44504.04.2007. u 07:18 - pre 207 meseci
Evo, ovo je rezultat skeniranja ....
Vesna
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Otvoren port 44504.04.2007. u 11:35 - pre 207 meseci
hm, da
To je jos jedna od opasnosti koje vrebaju
ovo je stranica koja se bavi tom problematikom

Citat:
"Rogue/Suspect" means that these products are of unknown, questionable, or dubious value as anti-spyware protection.



Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

VecaBeca
Vesna Vesna
Beograd

Član broj: 88792
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Otvoren port 44507.05.2007. u 18:03 - pre 206 meseci
Moderatori - brisite temu!
Kad sam pogubila nerve oko rjesavanja problema na starom i kupila novi racunar - ispostavilo se da je problem ustvari do mog provajdera (da ih ne imenujem sad).... koji se tek nakon mog jednomjesecnog zapomaganja smilovao da pomogne i sredi internet konekciju. Greska je bila apsolutno njihova, ali.... nebitno!
Vama hvala na trudu, sjajni ste!
Vesna
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Otvoren port 44507.05.2007. u 19:52 - pre 206 meseci
Nećemo brisati temu jer može nekome da pomogne ako bude imao sličan problem kao ti.
Tebi hvala što si se javila i iznela rešenje svog problema!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Otvoren port 445

[ Pregleda: 3018 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.