Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?

[es] :: Wireless :: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8212 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?03.05.2007. u 18:36 - pre 205 meseci
Sto se tice prepravke ploce, nisam nikad radio sa AT napajanjem, ali mislim da bi trebalo da radi i sa takvim stabilizatorom... Vec sam 3 ploce koje nemaju PCI 2.2 a atx su prepravio jer na ATX napajanju ima 3.3V, i TP Link TL-WN551G kartice u sva 3 racunara funkcionisu odlicno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?04.05.2007. u 23:01 - pre 205 meseci
Evo, upravo sam ugradio stabilizator koji sam napravio u racunar sa AT napajanjem i ubacene su 2 wireless kartice tako da ih sad racunar vidi, sto nije bio slucaj pre prepravke.
So far, so good!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?05.05.2007. u 11:36 - pre 205 meseci
E, sad samo jos softverski da sredis ruter i da postavis kablove...

Meni racunar na 233MHz, sa 64MB ram-a vrsi slican posao ovome sto tebi treba bez problema... Tako da sa tim neces imati problema... :)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?05.05.2007. u 14:22 - pre 205 meseci
Koga interesuje, moze da vidi kao izgleda ovaj stabilizator:


So far, so good!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?05.05.2007. u 14:24 - pre 205 meseci
Evo i fotografije kako radi pod opterecenjem od 1W:


So far, so good!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
195.252.105.*

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?13.05.2007. u 09:00 - pre 205 meseci
Jos jedno pitanje, malo van teme, ali u okviru istog "projketa", pa da ne otvaram novu temu. Posto mi sad trebaju kablovi za umrezavanje, malo sam istrazivao trziste i dosao do jedne zanimljive ideje:

Video sam da imaju da se kupe UTP kablovi sa dve parice, koji su u poredjenju sa cetvoroparicnim kablovima jeftiniji oko 3 puta. Pa me interesuje mogu li ove kablove da koristim za umrezavanje? Naime, koliko znam, kod mreza 10/100 Mbit se ionako koriste samo dve parice, pa mi je logicno da mogu ove kablove da koristim.

Ocekujem Vase misljenje ...
So far, so good!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.info-net.co.yu.



+638 Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?14.05.2007. u 00:33 - pre 205 meseci
da, mozes

u RJ-45 konektorima su to 1 i 3, 2 i 6
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?31.05.2007. u 00:53 - pre 204 meseci
Imam jos jedan neresiv problem:

Kao sto ste mi vec predlozili, ruter pravim od starog kompjutera sa wireless karticom i mreznom karticom, tj. hardverski deo (prepravke) sam zavrsio i sve je ok, ali imam problem sa softverom. Kao sistem instaliran je IPCop, ali onda su se javili problemi, naime kod mog provajdera procedura konektovanja (iz Windowsa) na Internet je sledca: MORA da mi bude ukljcen DHCP na racunaru sa koga se konektujem, onda ISP mi dodeli IP adresu i onda pokrecem konekciju preko VPN-a. Takve opcije ne postoje kod IPCop-a, a kako sam video (http://www.elitesecurity.org/t...nowall-ispred-male-kucne-mreze) ni kod m0n0wall-a.
Vec sam postavio pitanje u toj temi kako da resim ovaj problem, izvinjavam se sto ga dupliram, ali razlog je sto jos niko nije odgovorio i u pitanju deo foruma posvecen Linux mrezama. Ja se nadam da ce ljudi koji posecuju ovaj deo, posvecen wireless-u, moci vise da mi pomognu.
So far, so good!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.111.*



+11 Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?31.05.2007. u 08:12 - pre 204 meseci
Zato mi svi hvalimo Mikrotik. On ima sve sto je potrebno.
 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
195.252.105.*

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?08.06.2007. u 01:02 - pre 204 meseci
U redu, skinuo sam MikroTik RouterOS 2.9.43, instaliro sam ga na gore pomenuti racunar. Treba mi pomoc oko konfiguracije (prvi put se srecem sa ovim OS) ili bar neke smernice gde da trazim resenje, posto su ona uputstva na njihovom sajtu stvarno preopsirna. Da ne se ponavljam, problem koji imam je izlozen dva posta iznad.
So far, so good!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
77.46.255.*



+11 Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?08.06.2007. u 09:04 - pre 204 meseci
Otvoris Winbox. Udjes u opciju IP / DHCP Client. Kliknes na +.

U dijalogu izaberes adapter na koji ti je zakacen internet link, i ukljucis mu opcije Add default route, Use peer DNS i Use peer NTP.
Kliknes na OK.

Odes u IP / Addresses da proveris da li je adapter dobio IP adresu od provajdera. Ako jeste ides dalje.

Odes na Interfaces, kliknes na +, i izaberes odgovarajuci VPN klijent (obicno je to PPPoE client). Podesis ga po uputstvu provajdera. Ne zaboravi da ukljucis Add default route i Use peer DNS. Uspostavis vecu i opet u IP / Addresses proveris da li si dobio IP.

Otvoris IP / DNS / Settings i podesis Allow remote requests.

Otvoris New Terminal i sa /ping i /tool traceroute prema nekim lokacijama na Internetu ispitas da li sve radi kako treba.

Sad ti samo prepostje da na drugi interfejs zakacis lokalnu mrezu, podesis DHCP i masquerade da im pustis pristup internetu. To imas detaljno objasnjeno u uputsvu Mikrotika. Kada im proradi Intenet ostaje da podesis ogranicenja protoka u Queues.

Izvinjavam se ako sam nesto propustio, pisem napamet.

 
Odgovor na temu

Vladimir Malic
Vladimir Malić
Beograd/Gornji Milanovac

Član broj: 23728
Poruke: 72
*.nyc.res.rr.com.

Sajt: vladimirmalic.blogspot.co..


Profil

icon Re: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?22.06.2007. u 10:17 - pre 204 meseci
Nazalost, ovaj "projekat" koji sam zapoceo morace malo da saceka iz sledecih razloga razloga:

1. Trenutno sam u Americi (studentski work & travel program koji traje 4 meseca),
2. Studentski dom Karaburma ce se renovirati preko leta...

Nego, ovde gde sam sad imam sledecu situacu:
Internet koji dobijam preko kablovskog modema treba da ga podelim na 1 desktop racunar i 4 laptopa. Na desktop racunaru je LAN kartica, a na laptopovima bih koristio njihove wireless kartice. U dilemi sam koji router da kupim:

Linksys WRT54G
Linksys WRT54GL
ili
Linksys WRT54GS
So far, so good!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless Internet - deljenje na vise od 10 racunara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8212 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.