Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje

[ Pregleda: 9778 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

centuriem
Vrbas

Član broj: 46391
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje25.03.2007. u 21:44 - pre 207 meseci
Public relations at its best relates the business enterprise to the different groups constituting the public. Identifiable groups with whitch the enterprise needs to communicate include shareholders , customers, employees, suppliers , and governmental agencies. There are four ways in mhitch public relations can aid in improving the relationship of the business to others in the society.
First, the public relations department or outside counsel can assist management in clearly difining the company’s broad economic and social objectives.Second, the public relations department can help translate these goals into programs. Third, this department can provide advice as to how the image of the socially responsible business enterprise may be effectively communicated to the group that has an interest in the firm’sactivities. Fourth, the public relationde partment should be sensitive to misunderstandings between the enterprise and its public.
Becouse of its influence on society,business can have an important role in dealing with the socioeconomic problems we face. The future is difficult forecast. However, a number of issues face our present society that require long-run solutions. Socially responsible business leaders can help in solving problems arising from discrimination in empoloyment and income , minority business ownership, poverty, environmental pollution, increasing urbanization, and AIDS. Business enterprises contribute to a wide range of philanthropic projects both in money an employees’ time.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje26.03.2007. u 14:07 - pre 207 meseci
Posto je hitno evo prevoda

Code:

U poslednjoj podeli karata trebalo da bude potpredsednik vlade zadužen za evropske integracije, ali je to dovedeno u 
pitanje nakon odbijanja DSS da prihvati da DS ima većinu u odlučivanju u novoj vladi. Sličan stav dele i ostali članovi 
\Predsedništva stranke.
Tačna podela ministarskih mesta znaće se nakon sastanka čelnika DS Borisa Tadića i DSS Vojislava Koštunice, 
do koga bi moglo da dođe već u ponedeljak.
Jedina preostala opcija koja isključuje izbore jeste da DSS prihvati da manjinski podržava 
vladu. Međutim, tada bi Koštuničina stranka bila u poziciji da vladu demokrata ruši već na prvom koraku 
kada je reč o statusu Kosova ili izručenju Mladića.
- Odustali smo od mandatara da pokažemo da nam je bitnije ono što radimo od kadrova. I sada DSS 
pokušava da predstavi sve kao da je postignut dogovor samo oko mandatara. To je samo jedan deo plana 
i ne odustajemo od većine ministarstva u vladi jer ćemo samo tako moći da dostignemo ciljeve koje smo zacrtali. 
Ako to ne mogu da prihvate, neka nam daju podršku za manjinsku vladu - kaže sagovornik „Blica“ iz pregovaračkog 
tima DS.


 
Odgovor na temu

dr.pametnjakovic
Beograd

Član broj: 135534
Poruke: 48
213.244.209.*



+1 Profil

icon Re: hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje27.03.2007. u 03:00 - pre 207 meseci
Odnosi sa javnoscu (Public relations) su najbolja veza preduzeca (biznisa) sa razlicitim interesnim grupama u javnosti. Navedene grupe sa kojima preduzece mora da komunicira sacinjavaju: akcionari, potrosaci, zaposleni i vladine agencije (drzavne). Postoje cetri slucaja u kojima Odnosi sa javnoscu (PR) mogu poboljsati odnose preduzeca i ostalog dela javnosti.
Kao prvo, sektor za odnose sa javnoscu ili spoljni konsultant moze da asistira menadzerima u definisanju jasnih ekonomskih i socijalnih ciljeva kompanije. Drugo, PR sektor moze pomoci u realizaciji ovih ciljeva u odgovarajuce programe. Trece, ovaj sektor moze dati savet kako najbolje ostvariti imidz socijalno odgovorne kompanije u komunikaciji sa frupama zainteresovanim za poslovanje kompanije. Cetvrto, PR sektor mora biti osetljiv (u stanju da blagovremeno otkrije) na nerazumevanje kompanije i javnosti.
Zbog svog uticaja na javnost, poslovanje moze imati veoma vaznu ulogu u resavanju socioekonomskih problema sa kojima se suocavamo. Buducnost je tesko predvideti. Sa druge strane, brojni su problemi sa kojima se drustvo suocava koji zahtevaju dugorocnija resenja. Socijalno odgovorni lideri u poslovanju mogu pomoci u resavanju problema nastalih iz diskriminacije u zaposlenju i zaradi , manjinskog vlasnistva, oskudice, zagadjenja okoline, rastuce urbanizacije, i AIDS-a. Preduzeca doprinose u sirokom spektru filantropskih projekata bilo preko novca ili preko vremena svojih zaposlenih.



nadam se da sam pomogao...
 
Odgovor na temu

centuriem
Vrbas

Član broj: 46391
Poruke: 41
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje16.04.2007. u 09:47 - pre 207 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: hitno mi je potreban prevod ovog teksta sa engleskog na srpski nije zgoreg ni prepricavanje

[ Pregleda: 9778 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.