Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NOV SAM A ASUS ME UBI

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: NOV SAM A ASUS ME UBI

[ Pregleda: 4279 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.co.yu



+8 Profil

icon NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 06:59 - pre 253 meseci
Molim za pomoc.
Resih da uzmem PC pa tako i bilo.
xp 2000+
najnovija asus ploca neka av7x-x nforce 2(tako nesto stigla u BG pre 7 dana)
asus graficka gforce 4 440mx 64ddr sa agp 8x
256ddr kingston
TV karta pro link itd nebitno sve novo.
Prvi dolazak kod mene konstantno zakucavanje na restart a jedva se podize sistem pod uslovom da ga ugasim i brojim do 10 inace zakucavanje.(w xp proveren)
kod instalacije drajvera ploca prolazi ali kod graficke neki prodju samo rucno i to sa ispisivanjem da ne moze da nadje asus graficku vec samo g force 4 sa agp 8x.Na nekom test programu(mislim da je neki sys sandra)sve ok i nalazi asus g force tako da sam siguran da asus g force graficka jeste unutra.Kada se sistem jedva podigne radi solidno(osim restarta koji je sigurno kucanje)
Mozda i najveci problem od samog pocetka instalacije ploce pa do kraja pri podizanju Windowsa ona plava crta ide u krug ravno 30 puta na potpuno prazan komp!!!kod ostalih maximum 5!!!
Bilo kako bilo prvi zakljucak prodavca da asus ploca nesto zeza pa uzimamo novu Gigabajt va7,333(ili slicno) i zaista nema vise zakucavanja a komp radi perfektno!
Medjutim i dalje Windows vrti 30 puta i dalje mi pri instalaciji graficke javlja da ne vidi asus g force iako sada sve radi odlicno.Cini mi se da je komp prepoznao obicni g force pa sada imam obicnu grafiku a ne malo bolju kako su mi rekli da cu imati sa asusom a ne inno ili slicno
Da li mislite da treba W da 30 puta okrene onu plavu crtu i da li je to mozda zbog toga sto mu graficka nije jasna?
Vise verujem vama nego prodavcu a ovo se bogami oduzilo.
Hvala na pomoci i izvinite na slabom poznavanju racunara.
STA DA RADIM DALJE?


DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

scele
Milenko Đurišić

Član broj: 3070
Poruke: 277



+1 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 16:18 - pre 253 meseci
Dobar ti je taj prodavac.

Moj ti je savjet da, ako imas garanciju na taj kompjuter, da fino sve to poneses tvom prodavcu i kazes mu: "Vidji brate, ti si meni prodao asus gforce 4 440mx 64ddr sa agp 8x. E sad fino podji u Control panel,system,device configuration ili na Display properties. Jel tu nedje pise gforce 4 440mx 64ddr sa agp 8x? Ne pise. E ocu da pise jer si mi tako prodao."

I on ti fino napise. I pokaze ti kako je to napisao.

E ukoliko nemas garanciju, a to je malo nemoguce jer je kompjuter nov, onda da ti se pomogne...iz iskustva znam da je uvijek najbolje iskoristiti garanciju nego da se sam ubijas oko toga, pa na kraju zavrsis sa otvorenim kucistem, provjeravanjem "ubodenosti" kartica i ostalih komponenti i izgubljenom garancijom...
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.InfoSky.Net



+8 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 18:40 - pre 253 meseci
Pise u device menager ali samo g force 4 440 with agp 8x ali ne asus a i prodavac kaze da tu mora da stoji asus zajedno sa logom.Naravno da imam garanciju i ne dolazi u obzir otvaranje kucista ali sam hteo da izbegnem da mi ga po peti put uzme na dva dana.Mislio sam da ima neka jednostavnija fora jer stvarno je sve novo iz kutija ja otvarao!Sada stvarno ne znam radi li ona kao asus ili kao bilo koja druga jer sam zbog toga asus platio 20E vise a neki mi rekose da kada W vrti onu plavu crtu ustvari detektuje hardwer pre podizanja pa verovatno ne prepoznaje asusa.Ne znam da li to ima veze sa tim!



DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

scele
Milenko Đurišić

Član broj: 3070
Poruke: 277



+1 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 18:55 - pre 253 meseci
Probaj da sa www.asus.com skines najnovije drajvere za tvoju graficku karticu. Koliko vidim tamo imaju tri modela GeForce 4 mx 440 8x i to V9180 VideoSuite, V9180 TD i V9180 Magic, ali su sve bazirane na NVIDIA cipu, pa bi mozda pomogli i DETONATOR drajveri sa www.nvidia.com
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
195.252.80.*

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 19:04 - pre 253 meseci
hahahahah koje ime teme LOL ;))

DRAJVERI i svi problemi rešeni.. (makar bi trebalo..)
 
Odgovor na temu

gagacg
Dragan Cekic
Cetinje

Član broj: 8016
Poruke: 83
*.ulcinj.cg.yu



Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 19:35 - pre 253 meseci
Po meni, u pitanju su drajveri. E sad da je 5 crtica pri podizanju Win Xp maximum tu si malo pretjerao. Ja imam solidnu mašinu Intel PIII 866MHZ (Overklokovan na 975MHZ) 256 sdram hard 40 Gb integrsan zvuk, leadtek mx 440 grafičku, uz to i skener prikopčan nausb, štampač na parallel itd... Pri podizanju ona crtica mi se vrti 14 puta.
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.co.yu



+8 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 21:09 - pre 253 meseci
Hvala na odgovorima probacemo sa tim drajverima.Moja je 9180 magic ali pri instalaciji kada ubacujemo drajvere sa njenog diska comp ne vidi asusa pa ubaci neki windows drajver i onda funkcionise.
Gago napomenuo sam na prazan windows nikome ne ide crta vise od 3 puta garantovano i provereno naravno bez stampaca i ostalog.
Da u pitanju jeste nvidia chip set pa cu probati i to samo mi malo glupo deluje da dobijem instalacioni disk koji je neupotrebljiv...
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

scele
Milenko Đurišić

Član broj: 3070
Poruke: 277



+1 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI04.07.2003. u 21:56 - pre 253 meseci
Eh glupo. Moj kolega je uz svoj racunar dobio 3 CD-a za maticnu plocu i 2 za graficku... od toga svega samo ovaj jedan za maticnu je valjao, ostale je mogao slobodno da baci. A drajvere za graficku je skinuo sa interneta (i to bas ove NVIDIA DETONATOR). E za monitor je dobio sve, monitor ne moze da se prosvercuje i na njega mora da se plati porez pa sad skontaj zasto nisi dobio drajvere...
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI05.07.2003. u 02:42 - pre 253 meseci
Prosto nemogu da se pomirim sa tim da neko moze da isporuci nov racunar i da da garanciju na njega a da isti neradi kako treba ...... Znam da ovo nije neka pomoc ali vracaj mu racunar sve dok ne proradi kako treba ili jos bolje neka lepo izadje na teren i nek to lepo poravi kod tebe kuci !!!! Nazalost ovo nije redak slucaj sto je strasno , a coveku cesto ne preostaje nista drugo (posle pet-sest reklamacija) nego il da bije prodavca i trazi pare nazad ili da nosi racunar u neki drugi servis
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

daca

Član broj: 3418
Poruke: 124
*.as3.lu.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI05.07.2003. u 03:15 - pre 253 meseci
Vidi poznata mi je ta boljka sa asusom ali in sam ne znam kako da ti pomognem jer je finta u tome da moraš da obrišeš sve stare drajvere i onda da ručno instaliraš asus drajvere tj da sam izabereš od ponuđenih koja je tvoja grafička (otčekiraj i onu koja kaže pokaži samo kompatibilan uređaj) i onda odaberi 9180 .......
samo što je njihovo ludilo da znaju kod restarta da se ponovno reinstaliraju nvidija driveri pa onda kada restartuješ jednom pokaže nvidia mx440 a drugi put asus 9180
Pokušaj mada ti je najlakše da instaliraš klasične detonatore i to je to mx 440 8x
Ako neko zna bolje rešenje kako da ti pomogne da ti bez problema ostanu asus driveri neka se uključi u temu i neka pomogne.
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.co.yu



+8 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI05.07.2003. u 06:24 - pre 253 meseci
Hvala vam sto se saosecate sa mnom.Po mom broju mozete videti da sam clan ovog foruma skoro dve godine(doduse na sat tv forumu) pa vam je jasno koliko sam se naplacao klubovima i sada kada sam konacno resio da uzmem pravu masinu od 10 dana 4 je kod mene!Prosto se nerviram sto nisam uzeo sve najjefinije jer zaboravili ste da sam neku strava asus naprednu plocu sa nekim n force 2 vec vratio pa ako sada i graficka nije dobra ja stvarno ne znam sto sam trazio djavola sa tim boljim konfiguracijama.
Bilo kako bilo sto se prodavca tice sve je ok sve prihvata i izvinjava se garancija je 2g a na lg monitor 3 sto je stvarno fer ali on je samo prodavac i zavisi od drugih servisera jer oni ne menjaju nove stvari dok nisu sigurni da ne mogu da pomognu a to traje i traje...ali me i dalje kao laika za kompijutere brine paljenje W od 30 puta i to traje...da li je u stvari problem isti ili mi predstoje nove greske
Svakako cu vas poslusati cuo sam se danas sa prodavcem ali sam mu rekao da mu nedam masinu bar do ponedeljka a dotle cu da skinem i asus drajvere i nvidia detonatore a ako to ne upali on mi predlozio da dodam malo za opet neku naprednu fx5200 sa 128ddr pa cu mozda i to...sta cu...
da ceo problem ne pravi ta TV karta pro link...radi dobro...ali i na njenoj instalaciji su neki nvidia drajveri...probali smo sa tim ubacivanjem drugih drajvera ali to je bilo kad ploca nije valjala...ne znam nisam pametan...ja samo hocu da izbegnem da mi opet uzmu masinu ko zna dokle...a mozda ovo sa windowsom treba da ignorisem ako resim asusa jer radi odlicno...jednostavno ne znam!

DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

daca

Član broj: 3418
Poruke: 124
*.as3.lu.bih.net.ba.



Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI06.07.2003. u 02:48 - pre 253 meseci
Samo da ti kažem da ni fx 5200 nije neka sreća mislim da ti je bolje da ako već budeš išao na doplatu da vidiš ima li neki ATI 9100 ili slično u toj cjenovnoj klasi koji te onda sigurno neće zezati a ima bolje performanse od fx5200 .
Sretno.
 
Odgovor na temu

eddy_yu
Zrenjanin

Član broj: 6616
Poruke: 226
217.194.133.*



+1 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI06.07.2003. u 03:07 - pre 253 meseci
Ako ploca ima integrisanu mreznu kartu pokusaj da je iskljucis iz biosa to prilicno ubrzava butovanje sistema (naravno ako ti ista nije potrebna ) A sto se doplate za graficku tice ja bih ti predlozio pre neku GF titanijum karticu (recimo 4200) .Evo konkretan predlog za tebe ,reci tvom prodavcu (serviseru) da ti lepo ponovo instalira XP ispocetka stim da u makini ostavi samo graficku i nista drugo .Tako ce odma videti da li mu smeta TV kartica ili ne
Eddy ;o)
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.co.yu



+8 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI07.07.2003. u 06:29 - pre 253 meseci
Bogami asusovi drajveri za graficku razvaljuju!Stvarno dobijes neupotrbljiv disk za instalaciju ne mogu da verujem!!
Ali da nesto naucimo!Ne samo da sam dobio asusov logo i ne samo da je komp prepoznao asusa 9180 magic nego momci slika mi je bolja bar 20% dobio sam neke zum opcije,open gl,kontrolu kontrasta i ostalog u programima i igricama i jos sto cuda koja i ne znam cemu sluze a slika samog desktopa je mnogo ostrija sa super bojama!odusevljen sam!!!
Nazalost to nije resilo paljenje windowsa pa cemo to resavati narednih dana.
Hvala svima!Javicu za W!
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

ZZ Top

Član broj: 12015
Poruke: 155
*.ptt.yu



+27 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI08.07.2003. u 21:29 - pre 253 meseci
imam asus a7n8x deluxe gold
athlon xp 1800xp - palmino
i u f*cken windowsu xp linija mi rotira 7 puta
sta da ti kazem predji na amd
 
Odgovor na temu

dakiyu
Pancevo

Član broj: 2350
Poruke: 781
*.co.yu



+8 Profil

icon Re: NOV SAM A ASUS ME UBI29.07.2003. u 05:39 - pre 252 meseci
Pa evo red je da se javim.Jeste se malo oduzilo naravno bilo je tu mnogih upisivanja windowsa ali eto i to sam naucio.Dakle ...rezime mog problema...
Verovali vi ili ne moje paljenje xp-a od 31 put bilo je posledica CD-roma!!!
Ne znam za vas ali ja to jos nisam cuo posebno sto je CD-rom radio sasvim dobro(LG)ali u skrtom objasnjenju koje sam dobio kaze se da je u tom CD romu bio neki firmware koji se bas ne poklapa sa xp-om...kao to je neki fabricki broj koji nije odgovarao brojevima koje ima xp...mada sada opet imam LG CD rom i xp plava crtica se vrti svega 3 puta...to je sve sto su mi rekli uz konstataciju da su i oni iznenadjeni i da su skoro sve osim ploce i memorije povadili dok xp nije poceo da se pali brzo pa su tako i otkrili ko nevalja.
Ako ste znali dobro ako niste eto opet smo nesto naucili...sto se tv kartice tice nista ne znam zvuk ne puca pri promeni i paljenju pa onda puca ...svi drajveri koje sam nasao za nju su isti kao i moji medjutim koliko sam shvatio kada aktiviram tv karticu sa drajverima xp mi obavezno ubaci neki capture drajver i 2 conexant drajvera automatski a moje neke informacije sa neta govore da za njih nema nikakav update cak sam nasao da to i nisu drajveri nego neki dekoder fajlovi za multimediju...ne znam ali to je za neku drugu temu...najvaznije je da mi komp sada radi besprekorno,vama hvala na pomoci a meni ostaje da ucim...od vas kao i od drugih naravno.
Pozdrav!
ps.
zz top mozda ja zaista nemam pojma ali rekli su mi da sam kupio amd xp 2000+ pa sad ako to nije amd mozda i predjem na amd ako budem jos imao problema...
sto se ploce tica prezadovoljan sam gigabytom a ja sam vam izneo moja iskustva sa tom asusovom plocom a u jedno sam siguran:u medjuvremenu sam pomogao u kupovini i instalaciji dva amd-a 2000+na gigabytu sa prolink gf4 i 1800+na mikrostaru sa abit gf4 i oba na lg monitoru istom kao i mom.Dragi prijatelji njihova slika kompletno od desktopa pa do igrica i boja je BAR 20% losija od moje kao i manje ostra???od moje a upravo je ista kao kada moj komp nije prepoznavao asus 9180 nego mi ga je instalirao samo kao gf4.Tako da o asusu sve najbolje a o nforce 2 plocama cemo malo da sacekamo da to proradi sa svim ostalim elementima a koliko znam ta tvoja gold je upola skuplja od ovih da kazem normalnih ploca tako da mi nije ni nudjena.
DM500s,SS2HD2, 19,16,13,1
SBB ADSL 16/1
Phenom II X2@X4 [email protected],gigabyte MA770-UD3
Kingston hyper 2x1GB@1066
WD 2x320GB AAKS SATA 2-raid0
GTX460 OC 1GB DDR5
Corsair 450W
Total tv+skystar HD2
Monitor Dell P2314H IPS LED
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: NOV SAM A ASUS ME UBI

[ Pregleda: 4279 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.